bobonikolov написа:Горещи новини: Байдън официално обяви изпращането на 31 танка Ейбрамс на Украйна!
След седмици на обсъждане и консултации с партньорите си Съединените щати ще изпратят в Украйна 31 танкова M1 Abrams , съобщи в обръщение на живо американският президент Джо Байдън в сряда, когато часовниците в Киев показваха 7 вечерта.
За новината от Белия дом през деня подгряваше след проведен разговор с Лойд Остин министърът на отбраната на Украйна Олексий Резников. „Имах телефонен разговор със секретаря по отбраната Лойд Джеймс Остин III. Обсъдихме резултатите от Рамщайн 8, по-нататъшното укрепване на украинската армия, включително доставките на танкове и поддръжката на новото въоръжение. Скоро ще бъдат обявени още добри новини. Имаме пълно доверие и силна подкрепа от САЩ. Заедно към победата“, написа военният министър на Киев.
Танковете, които анонсира Белият дом няма да бъдат на разположение на украинците веднага. Ще отнеме месеци, преди високотехнологичните машини да пристигнат на място в Украйна, коментират американски служители, няколко месеца се очаква да продължи и обучението на украинските екипажи. Танковете ще бъдат платени чрез Инициативата за подпомагане на сигурността на Украйна, която набира оръжия и оборудване от частната индустрия, а не от американските запаси.
Към днешния ден броя на танковете изглежда така:
Колко и от кого ще получи танкове Украйна:
Потвърдено:
Англия 14 Challenger 2
Полша 14 Leopard 2A4
Германия до две роти Leopard 2A6
Америка-31 Abrams M1
Очаква се пълно потвърждение:
Португалия-4 Leopard 2A6
Испания- 20-53 Leopard 2A4
Норвегия-8 Leopard 2A4
Финландия 14 Leopard 2A4/6
Обсъжда се:
Холандия 18 Leopard 2A6
Дания 6 Leopard 2A5/7
Общо над 100 танка ще бъдат предоставени на Украйна в следващите месеци! Това са решения взети по време на Рамщайн 8 на 20 януари! Заедно със стотиците бронирани машини, гаубици, стотиците хиляди снаряди за артилерия и патрони за оръжия знака за руснята е ясен. Днес Швейцария отмени забраната за реекспорт на нейни оръжия, което ще птвърже ръцете на Германия и други страни да започнат да снабдяват Украйна с боеприпаси за Гепард и други машини. Като добавим и вече започналата доставка на модернизирани Т-72 от Чехия и други необявени оръжия Украйна събира огромен брой машини за нова контраатака през май-юни. Това всичкото за онези, които постоянно питаха какво стана след 20-ти. Сега ще ви дам една друга информация.Рамщайн -9 е планувана за средата на февруари и ще има една дискусия- авиация. Вече се заговори за доставката на Ф16 от страни като Холандия. Ще се обсъждат доставките на ракети с голям обсег и друг тип самолети. Най-интересното ще се види през лятото. Сега са посети семената само.
Думите ти бяха какво щяло да стане на 20-ти януари и как щяло да преобърне войната,а не както си писал сега СЛЕД 20-ти!31.10 също е след 20-ти ,но както и да е!Нали не мислиш,че тук хората четат само нещата от форума и не се интересуват какво реално се случва!На 20-ти Германия отказа са се дават танкове и верно след няколко дневен натиск поддаде!Обещаха се на Украйна 100 танка общо от всички и реших да проверя какво означава 100 танка!Ами това е същия брой танкове,които България предостави на БЮРМ през 1999 г за да се справи с албанските терористи!Толкова респектиращо!