action66 написа:Трудов договор можеш да подпишеш само ако си прекратил вече действащия си такъв.Изключение се прави само за граждански договори и договори за 4 часов труд.Едва ли Александров е подписвал граждански или договор за половин работен ден.А и да е,винаги може да подпише договор за пълен работен ден плюс граждански или договор за работа на половин работен ден.Освен това договор за изпълнение на трудови право отношения става валиден след като се регистрира в НАП.Няма как "Берое" да са регистрирали договор на Александров,докато е играл при нас във Варна.Нямаше да го приемат в НАП и щяха да погледнат с насмешка приносителя.Следователно Берое могат да имат само нещо като емоционален ангажимент.Това дори заверено при нотариус(а то едва ли е) няма правна сила по смисъла на КТ.За тези,които не са разбрали,Берое не могат да подписват нищо с работника(Александров),който има действащ договор с друг работодател(Черно море).След като Александров е разтрогнал договора си с Черно море,вече може да подписва други трудови ангажименти.Но Берое не казват,че са подписвали след като Александров е станал безработен,а докато е бил работник при работодателя Черно море.....Батков може и да няма пари за Левски,но е добър адвокат и този казус му е "ниска топка".Пиша по въпроса първо защото в Черно море сме благодарни на Сашо за старанието му като играч.Винаги се хвърля на 100%.Добър,лош,няма значение,но сърцат е съвсем точно.А размислите за чест и слава са безсмислени.Има само една чест,да изпълняваш по най-добрия възможен начин задълженията си към настоящия си работодател.В интерес на семейството си и разбира се за своето собствено име.Стига сме разсъждавали за футболистите като за крепостни селяни.Не е сериозно.Всеки има право да избира къде да работи и за колко пари.Това е.
Ще ме извиняваш, но се изказваш доста неподготвен. Никога и никой, по никакъв повод не е казвал, че сме подписвали трудов договор с Александров. Имаме подписан предварителен договор, който става валиден от датата на изтичане на договора му с ЧМ (15.01.2015). Всеки футболист може да подписва такъв, шест месеца преди да му изтече договора (може и преди това, но със съгласието на настоящият му клуб).
Като гледам повечето левскари не го искат, същото е положението и при нас. Тук въпроса е принципен и циганина си заслужава наказанието.