cska-632 написа:ЕС се гаври с всички държавици извън създателите на ЕС. Достътъчно е да видиш паметниците на Леополд в Белгия и всичко ти става ясно. От членството ни в ЕС сме на твърде голяма загуба. ЕС до момента ни е глобил с 10 млрд. евро, съди ни за още 14 млрд., платили сме членски внос и такси от 5 млрд. евро. Ако вземем предвид безмитните евтини стоки, които унищожават българския производител загубите от членството ни стават много повече. Край.
Аз въобще не знам какъв е смисъла от членството ни в ЕС.
-Нашите стоки не биват допускани до пазарите в ЕС, изнасяме само суровини. Тях ще ги изнасяме и без да сме в ЕС.
-В същото време губим правото да водим собствена митническа политика, и по този начин не можем да защитим собственото си производство поне за вътрешният ни пазар. Ами от това губим цели производства, цели индустрии.
-Получаваме финансиране по определени програми, което финансиране всъщност е по-малко от вноската ни в бюджета на ЕС и глобите, които постоянно ни се налагат.
На всичкото отгоре, когато имаме право да се възползваме от помощ от фонд "Солидарност" получаваме...6 процента. Това е гнусно бе! Как може да сме в толкова наведено положение? Що за падение?