Всичко за кризата и напрежението в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Синьо сърце
Мнения: 6571
Регистриран на: 21 дек 2009 21:46
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот Синьо сърце » 26 фев 2014 21:49

Православна страна са, и българи живеят там. И част от нашите корени са там. Бог да ги пази!
Няма попътен вятър за този, който не знае къде отива!
[rimg]http://www.bghelp.co.uk/bgembassy_header/flag.gif[/rimg] БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

THE G.A.M.E
Мнения: 50955
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот THE G.A.M.E » 26 фев 2014 23:54

Работата става сериозна.
Русия ще е в правото си да защити руското "малцинство".

За съжаление, вариантът Украйна да се цепне на 2, е все по-вероятен. :|
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот dunavfc » 27 фев 2014 00:16

Чак пък на две...Най-много да се отдели Крим ;) А и тази територия си принадлежи на Русия по всички параграфи,подарена е на Украйна преди 50-60 год. там винаги е имало преобладаващо руско население.

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9093
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот FLANKER » 27 фев 2014 08:08

Синьо сърце написа:Православна страна са, и българи живеят там. И част от нашите корени са там. Бог да ги пази!

Бог да ги пази колега!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот CTAHKO » 27 фев 2014 09:06

THE G.A.M.E написа:Работата става сериозна.
Русия ще е в правото си да защити руското "малцинство".

За съжаление, вариантът Украйна да се цепне на 2, е все по-вероятен. :|

Не е само това. Нека не забравяме, че целия черноморски флот на руснаците е в Крим 8-) Няма кой да им го остави на украинците 8-) Трагичното в случая е, че с тази ситуация са наясно абсолютно всички външни сили, взели дейно участие в този изкуствен конфликт, но това не им пречи да си прокарват интересите и да провеждат активни мероприятия за сметка и на гърба на самите украинци 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9093
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот FLANKER » 27 фев 2014 10:03

Съобщиха , че Кримския парламент е превзет и на него се вее руския флаг.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот CTAHKO » 27 фев 2014 11:01

Руснаците са изпратили и раузнавателни кораби в Куба 8-) Сега обективите май ще се поизместят от портите на Русия пред портите на САЩ 8-) Да ги видим сега самозабравилите се "демократи" как ще се чувстват и как ще реагират :roll: Разбутаха целият свят и май ще останат без подкрепа, сами срещу всички 8-)Май не сме много далече до още един Холокост 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот Бисер Шматков » 27 фев 2014 11:27

Повече от шокиращи събития в Украйна (аз не съм евроскептик и смятам, че членството в ЕС носи немалко ползи за съответните държави), но не си струва да дадеш толкова много човешки жертви и да се изправиш в оръжие в ръка срещу собствения си народ за която и да е кауза. Аз не очаквах да се стигне до такава ескалация, защото в Украйна протестите традиционно са се провеждали по мирен начин, а и повечето опозиционери не създаваха впечатление на метежници. Правителството на Украйна сериозно се дискредитира с употребата на сила срещу демонстранти (да не отваряме дума за снайперистите по покривите), но опозицията в Украйна се остави радикалите сред тълпата да я водят за носа и не успя в нито един момент да гарантира мирен протест или успешно да обуздае най-опасните елементи в своите редици. Аз уважавам саможертвите на украинците, но според мен всичко в бившата съветска република се получи доста злощастно – Янукович рано или късно щеше да бие отбой (личеше си, че не е готов да хвърли тежката артилерия срещу демонстрантите) и спокойно можеше да не се минава през фазата „мини гражданска война”. А и в крайна сметка ЕС нямаше да им избяга – на следващите избори просто щяха да гласуват срещу досегашния президент и да си изберат политик, който подкрепя европейската интеграция на страната (едва ли Янукович щеше да посмее да ги вкара в Евразийския съюз). В никакъв случай България (или други страни в региона) не трябва да разглеждат украинския сценарий като пример за подражание. Взимането на властта от опозицията до голяма степен стана по недемократичен път и е нормално мнозинството от хората в Източна Украйна да се чувстват предадени (проучвания проведени през януари 2014-та показват, че 45% от украинците са подкрепяли Евромайдана, а 48% са били против). Добре е, че се сложи край на тежките сблъсъци и дано да няма повече отнети животи, но известно време ситуацията в тази страна ще си остане хаотична и определено ще е доста трудно да се организира провеждането на честни избори. За семействата на убитите остава горчилката, а това е най-тъжното. При такава революционна обстановка е необходимо бързо да бъде намерен нов лидер и полицията да започне да изпълнява задълженията си, за да не бъде всичко обсебено от закона на джунглата – например опити за саморазправа с титушки (провокатори) или с етнически малцинства като руснаци. Вчера пък е имало и митинг срещу връщането на Юлия Тимошенко в политиката...за съжаление хич няма да им е лесно на украинците да намерят нужната обединяваща фигура.
Надявам се българското малцинство в Украйна да не бъде сериозно засегнато (нашенците там май основно са били гласоподаватели на Янукович).
Последна промяна от Бисер Шматков на 27 фев 2014 12:03, променено общо 1 път.
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
wannabe
Мнения: 2984
Регистриран на: 04 яну 2012 20:07
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот wannabe » 27 фев 2014 11:40

Това как се нарича, когато една страна се намесва във вътрешните работи на друга? Между другото по Черноморието ни има сума ти rusnaci... да си забодат и те по едно знаме, а? Докато продължавате да се радвате на velika rusia, България ще е на това положение! Грузинците се откъснаха от тях и вече са една от страните с най-ниска корупция. Съвпадение едва ли, just putq прави cavalli!
88 години СЛАВА
slash1912 написа:"Христо Ботев" побираше 30 000.На този мач има поне 15 000,тоест 4 пъти повече,отколкото на двете трибуни във вторник ;)
НАПОЛОВИНА ПРАЗЕН СТАДИОН :cry:

OT18
Мнения: 1062
Регистриран на: 30 ное 2013 10:43
Контакти:

Re: Всичко за протестите и за сблъсъците в Украйна

Мнениеот OT18 » 27 фев 2014 11:52

Вече си мисля, че е по-добре за украинците да се разцепят. Ще се отърват от болшевиките и ще могат да поемат по пътя, който самите украинци искат. Да можеше и тук да дадем една област на русофилите да си строят комунизъма, а ние да си живеем нормално.
А "наш" Серго защо не се кандидатира за президент на Украйна? Нали някъде там е раждан? :)


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта