THE G.A.M.E написа:В този форум неведнъж е ставало въпрос, че Русия си къта мюсюлманите.
С какви пари и по-какъв начин президентите на Чечня, Калмикия и Дагестан, са мулти-милиардери ??
А знаете ли, че в тези страни "стадартът" на живот е по-висок от колкото в голяма част от териториите населени от руснаци ?
С чии пари е постигнато ?
Въпроси, въпроси, които бъркат сериозно отзад на русофилите.
Русия си отглежда "послушни" мюсюлмани, но духът отдавна излезе от бутилката, щото има по-богати от Путин, араби.
А с въпросната постъпка на руските тийнове, положението няма да стане по-добро.
Ако си мислят, че по-този начин ще уплашат хора, на които им е втълпено, че колкото повече християни избият, толкова девици ще ги чакат в рая, жестоко са в грешка.
Първо, Калмикия не е мюсюлманска, а будистка.
Калмы́ки (калм. хальмг, хальмгуд, монг. халимаг) — западномонгольский (ойратский) народ, живущий главным образом в Республике Калмыкия — субъекте Российской Федерации. Разговаривают на калмыцком и русском языках. Являются потомками ойратских племён, мигрировавших в конце XVI — начале XVII веков из Центральной Азии на Нижнюю Волгу и в Северный Прикаспий[7].
Численность современных калмыков в России — 183 372 человек (Всероссийская перепись 2010 года)[2] , имеются также небольшие диаспоры за границей. Основная религия среди верующих калмыков — тибетский буддизм школы Гелуг.
Второ, стандартът на живот в повечето от доминираните от мюсюлмани райони е по-нисък от средния за Русия
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2_%D0%BF%D0%BE_%D0%92%D0%A0%D0%9F
Както виждаш Чечня, Калмикия, Ингушетия са на дъното по БВП, Кабардино-Балкария е някъде близо до тях, а Дагестан е към средата на подреждането. Единствените изключения са Татарстан и Башкортостан, но тамошните мюслита са в пъти по-умерени от кавказката сган.
Изобщо си личи колко много "познаваш" Русия.