sin4ec написа:v.r.s. написа:Предсрочни избори трябва да има, защото този "Франкейнщайн"- БСП, ДПС и Атака е неестествена коалиция. Коалиция която се държи единствено за свое облагодетелстване, независимо от това, че ДПС и Атака, (едната етническа, а другата "националистическа" партия) няма как да имат общи виждания. Дори и да се повтори резултата от изборите, то най-вероятно БСП и ДПС ще сформират управление без "националистите", което ще е по-добре, отколкото сегашното положение. Тогава вероятно и опозицията, ако останат такива ГЕРБ, РБ и вероятно НФСБ ще бъде по силна, което ще е полезно за управлението на страната, защото силна опозиция в парламента ще може да оказва натиск на управляващите и да не се чувстват недосегаеми. Това важи също и ако БСП и ДПС се окажат в опозиция.
Колега, това заключение кое е неестествено или естествено си е лично мнение. В европейски и световен мащаб е имало далеч по-странни коалиции. Въпросът е как управлява кабинетът, а не какво мнозинство го подкрепя. Да се искат избори с този мотив е смешно. Но предсрочни избори така или инак вероятно ще има, друг въпрос е кога. Това ще определят участниците в управляващата коалиция с оглед на интересите си. Ако се провалят, ще са напролет, но ако не се провалят-хоризонтите отиват надалече. Така или инак, докато не се разпарчетоса ГЕРБ, избори трудно ще се проведат!
Аз също се чудя как може да се счита за основен мотив за избори различията между политическите виждания на партиите в управляващата коалиция, а не се погледне една Германия, която за втори пореден мандат ще бъде управлявана от консерваторите на Меркел и социалдемократите! Просто няма как това да бъде основателна причина за предсрочни парламентарни избори!