camarasa написа:Съвет към ЦСКА – по-малко оправдания и повече работа
04.12/11:54 / Веско Вълчев
Използвам това заглавие на една статия за да попитам, къде е будната журналистическа съвест на екипа на Гонг...Или тя е валидна само ако са застрашени и засегнати интересите на любимия отбор. Защо мълчат....Питам риторично....Защото те мълчат и за влизането с бутоните напред в тялотот на вратаря на Любимец, неотсъдената дузпа пак срещу един отбор с ограничен ресурс, та камо ли да захапят омертата...А материалът на Сметната палата не засяга най-скандалния имот, този на стадион Раковски, където тренират юношите на Левски и ....не плащат. А базата на ЦСКА беше разрушена с правителствен акт и децата с червени фланелки обикалях Требич, Панчарево, Герман, Бистрица, Железница, стадион Академик, царско село и кое ли не.. Но не...журналистическата съвест мълчи...Съвест, какво е това би запитал географът Грънчаров или пък псевдоборецът от Шумен...
И какво стана...нищо общо с МВР, нали
Хайде лека нощ...
А нещо за ФК Червено Знаме да си чувал? Нещо за това как ЦДНА го е придобил базата да знаеш? Тая база е открадната по най-циганският начин от един отбор с което е бил закрит един друг? Само и само щото е била най-модерната в България и е нямало как отборът със стоте имена да я няма в наличност и нея! Тая база верно е била червена, ама в едно друго червено! Научете си историята и тогава давайте съвети на другите!
Спортен комплекс „Червено знаме“
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Координати: 42°40′22.13″ с. ш. 23°22′17.33″ и. д. |
Спортена комплекс „Червено знаме“ е тренировъчна база. До 1962 г. е използвана от ФК „Червено знаме“, а впоследствие от детско-юношеската школа на ЦСКА. Намира се югоизточно от центъра на София, в близост до 4-ти километър.
Комплексът е построен в края на 50-те години на XX век и разполага с игрище с олимпийски размери, помощно тренировъчно игрище, кортов терен и игрище с изкуствена трева. Основният терен е снабден и с писта за лека атлетика, възстановителен център, фитнес зала, сауна, тангентори и медицински център.
Проект за модернизация[редактиране | edit source]
През април 2005 г. е представен план за модернизация на стадион "Българска армия", базата в Панчарево и комплекс "Червено знаме". Планът предвижда пълно разрушаване на сегашния стадион и създаване на нов модерен стадион с капацитет 30 000 души на стойност 100 млн. лева. Той трябва да бъде изграден за 4 години. Реализацията на проекта трябва да започне, след като стадионът, базата в Панчарево и базата на 4-ти километър бъдат прехвърлени към футболния клуб.
Спортна зала[редактиране | edit source]
Част от базата е разрушена през 2010, а на нейно място е изградена многофункционална спортна зала Арена Армеец.
Код: Избери всички
Червено знаме (София)
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Червено знаме е български футболен отбор от София. Основан е през 1949 г. През 1950 и 1951 г. играе в "А" група и двете години завършва на 6 място и достига до четвъртфинали за купата на страната. След това 5 години (1952-1956 г.) участва в първенството на "Б" група. От 1957 г. броят на "Б" групите е намален на две групи - Северна "Б" РФГ и Южна "Б" РФГ и Червено знаме отпада от "Б" група. Играе мачовете си на стадион "Червено знаме" в кв. Гео Милев, с капацитет 8 000 зрители. Основния екип е изцяло в червено. През 1962 г. е обединен с ЦСКА под името ЦСКА "Червено знаме". През 1985 г. се отдели от ЦСКА и игра няколко сезона в Югозападната „В“ група.
Нещо нямам спомени след 1985 година да сте освободили тази база и да сте я предали на клубът който я е построил! Ама са ревете за нея!
