[center]
Шампионите прегазиха баварците с 5:2 и спечелиха Купата на Германия [/center]
[center]

[/center]
[center]

[/center]
[center]

[/center]
[center]

[/center]
[center]

[/center]
Двата отбора излязоха с най-добрите си футболисти на терена. Абсолютната шампионка по биатлон Магдалене Нойнер изнесе Купата, оркестърът на германската армия изпълни химна, подет от публиката, от канцлерката Меркел и президентът Гаук.
И още в началото срещата стана „гореща”. В 3-ата минута Луис Густаво сбърка един пас, хукна да гони Кагава и пред наказателното поле направи втора грешка, като отклони топката надясно към Блашиковски. Полякът подаде успореден пас към Кагава, който откри резултата – 1:0 за Борусия Дортмунд и най-бърз гол в историята на финалите за германската купа.
Баварците отвърнаха с атака, при която Гомес изскочи сам отдясно, но излезлият вратар Вайденфелер отби удара, получавайки сам неволен удар с коляно. Играта бе прекъсната за няколко минути, изглеждаше, че капитанът на шампионите ще излезе от терена, но все пак той превъзмогна удара в ребрата и остана на поста си.
Последваха минути на игра в центъра при поделено надмощие. В 23-ата минута Швайнщайгер даде страхотен пас през централната част на терена към Марио Гомес, той изскочи сам, Вайденфелер го пресрещна на ъгъла на наказателното поле и го спъна – дузпа.
Историята се повтаряше – в мача за първенството преди месец при гол преднина за Дортмунд Робен изпусна дузпа и Байерн изгуби титлата. Сега отново Робен застана зад топката и не позволи повторение на същия сценарий. Силен удар вляво изравни резултата - 1:1 в 25-ата минута.
Борусия Дортмунд обаче не се стъписа от гола и в следващите минути бе водещият отбор във владеене на топката, в акции към Нойер, в активност. Гол можеше да вкара обаче Байерн, когато удар на Лам отблизо бе блокиран пред голлинията от бранител.
След това на треньора Клоп все пак се наложи да извърши смяната – вратарят и капитан Роман Вайденфелер напусна терена заради болките си, а на негово място се появи младият и неопитен австралиец Лангерак. Скоро след появата си той самоотвержено скочи в краката на Гомес, овладявайки топката и получавайки овациите на феновете на отбора.
Шампионите продължиха да са по-активният отбор и заслужено стигнаха до дузпа. В 41-ата минута след рикошет топката попадна в Блашиковски, който бе спънат от Боатенг. Нойер хвана ъгъла при удара на Хумелс, дори отклони топката, но във вратата – 2:1 за Борусия Дортмунд.
Баварците изглеждаха неорганизирани и ужасно бавни. И получиха сметката за това – в добавеното време Кагава надбяга пазача си през центъра и изведе майсторски Левандовски, който между Густаво и Бадщубер вкара гол между краката на Нойер и направи резултата 3:1.
Треньорът Хайнкес направи смяна, изваждайки провалилия се Густаво. Влезе Мюлер, който застана зад Гомес, а Кроос се върна назад. Но и това не донесе промяна.
Защитата на баварците не приличаше на нищо. Наистина след една сбъркана изява на вратаря на Дортмунд, Робен можеше да намали, вместо да търси Гомес, но това бе плод на случайност.
В 58-ата минута Блашиковски, Гроскройц и Левандовски размениха пасове в бърза контраатака и последният с диагонален удар простреля Нойер и Байерн – 4:1 и интригата в мача приключи.
Впоследствие Левандовски пропусна пети гол, а в ответна атака Марио Гомес уцели с глава напречната греда. Все пак в 75-ата минута след серия финтове на линията на наказателното поле Рибери вкара хубав гол и намали резултата.
Шест минути по-късно Мануел Нойер не хвана добре една топка, Пишчек му я отне и вдигна към Левандовски, който с глава на празната врата вкара своя трети гол и петия във вратата на Байерн - 5:2!
Така Борусия Дортмунд спечели Купата на Германия, а Байерн допусна пет гола за трети път в последното десетилетие и се затормози тотално психически преди мача с Челси след седмица.
[center]
ДОРТМУНД ~ БАЙЕРН 5:2
1:0 Шиниджи Кагава (3’)
1:1 Ариен Робен (25’- дузпа)
2:1 Матс Хумелс (41’- дузпа)
3:1 Левандовски (45’ +2)
4:1 Левандовски (58’)
4:2 Франк Рибери (75‘)
5:2 Левандовски (81’)
[/center]
[center]
БАЙЕРН:
Мануел Нойер ~ Филип Лам, Жером Боатенг, Холгер Бадщубер, Давид Алаба (Диего Контенто 69)~ Луис Густаво (Томас Мюлер 46), Бастиан Швайнщайгер ~ Ариен Робен, Тони Кроос, Франк Рибери ~ Марио Гомес [/center]
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]