BadBoy написа:Кашчей написа:BadBoy написа:Стига да има от къде бъдат вкарвани материалите, направете си един стадион в стадиона за 25000 и всичко е точно,.
![]()
![]()
![]()
....Без проект, без параф, просто си вкарваш материалите и строиш.Че ти така не можеш и лятна кухня в двора на село да си направиш легално.
Кашчей нужно ли е да пиша всичко това при положение, че те са основните неща?
Основният проблем е мястото/терена и статута на Борисовата градина.
Този статут няма да е проблем ако вътре в настоящият си изградят чисто нов стадион от кота нула без да докосват абсолютно нищо извън границите на настоящият.
Споделям същото защото вече има такъв пример в една много по-строга от нас държава и щом там е станало, защо тук да не стане?
Проблемът е друг:Мечтата е не само стадион, а стадион с някое молче на 4-5 етажа, хотелче на още толкова, спа-център.... въобще неща, които са несъвместими с някои условности и закони.Ако беше само стадион да строят... ама те все още и това не могат, защото нямат дори концесия, а се приказва от 3 години почти за тази прословута концесия.
Настоящият им в момента е за 23 000 зрители.Как ще направят нов, вътре за 25 000, като трябва да се осигури и паркинг, защото сегашният надали е достатъчен, а той не може да е в стадиона, нали.Дори и подземен да трябва да го направят, как ще стане без да бутат нищо извън границите на стадиона сега?
Всъщност, чешем си езиците напразно.Нека първо вземат стадиона на концесия, а след това да правят това, което могат и е разрешено.