Зависи, определно ФМИ(СУ - ФАКУЛТЕТ ПО МАТЕМАТИКА И ИНФОРМАТИКА) е лидера. спор няма.. Но НБУ за мене е по-добре.. Лекторите са много високо ниво, част са от ФМИ. Само трябва да разпитваш за силните предмети и преподаватели.. има и уникални преподаватели.. За справка на последнaта републиканска олимпиада в Шумен НБУ е на второ място.. след СУ, на трето е Американския отбор воден от преподавател на НБУ... базата е на СВЕТЛИНИ ГОДИНИ от СУ, математиката на добро ниво, но е доста по малко то СУ.. това е..
Това УНИБИТ изобщо не го знам к'вп е..
УНИБИТ или НовБългарски
Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist
Re: УНИБИТ или НовБългарски
dikanio написа:Не знам за другите сектори, но за IT никакъв университе не ти трябва. Трябва да решиш какво точно искаш - пограмиране, администриране, уеб дизайн и т.н. Завършваш подходящия курс (или няколко), взимаш подходящите сертификати и почваш да си търсиш работа. Естествено, не може да имаш големи претенции, когато си без опит, затова приемаш първата добра оферта и почваш да се учиш на занаят, така да се каже. Ако това е твоето призвание, един ден ще осъмнеш в HP, като момчето от примера по-гореУниверситета е само за престиж, или по-точно за да се издигнеш в очите на слепите.
Пълни глупости.. сертификатчета.. що не си избършеш гъза с тях? Не е задължително, но трябва да ти е супер хоби и да се занимаваш с това фулл-тайм.. и пак унито е +, затова в Бг е толкова зле с кадрите.. идват някви с претенци за по 3-4к заплата.. и не знаят основни неща.. яко жалко.. по интервютата е пълен фарс..
- infallible
- Мнения: 153
- Регистриран на: 03 юни 2009 20:23
- Контакти:
Re: УНИБИТ или НовБългарски
Какво знаете за сертификатите на Cisco?
БиХте ли ме посъветвали да уча нещо друго в университет, а за ИТ да взема само сертификатите от Cisco(и от тяХ ще науча ли изобщо нещо полезно за IT, защото скоро научиХ за тяХ) Знам че тяХ ги гледат със много добро око и дори в чужбина ги гледат доста..
БиХте ли ме посъветвали да уча нещо друго в университет, а за ИТ да взема само сертификатите от Cisco(и от тяХ ще науча ли изобщо нещо полезно за IT, защото скоро научиХ за тяХ) Знам че тяХ ги гледат със много добро око и дори в чужбина ги гледат доста..
ЕДНА ЛЮБОВ!
Re: УНИБИТ или НовБългарски
Само с cisco си за никъде.. ако не разбираш нищо от компютри, ще са ти полезни.. но са насочени към cisco обурудване.. без пърия сем на CCNA.. Общо взето, няма да са ти излишни, и ако не разбирапш нищо от тези неща ще ти дадат няква полза..Но големите фирми имат собствени имплементации на протоколи, на изграждане на мрежата и т.н Така че не се прехласвай..
Re: УНИБИТ или НовБългарски
За информатика ТУ И СУ
НБУ само ако си паралия и не ти се учи,все пак тази година кандидатствам и мога да ти кажа от личен опит кои ходят в НБУ,а това не са особено умните
нищо лично,НО факт


Re: УНИБИТ или НовБългарски
BS1913 написа:Дипломата и Унито са важни до момента на интервюто,оттам нататък всичко е в твойте ръце![]()
Мойте наблюдения за НБУ са само в рамките на филиалите им във Варна / смея да твърдя,че са пълна пародия/ ,но те тук имат само икономически спец. майIT -та в нашата фирма са завършили СУ , Русенския и Варненския Свободен. Доста различни като имена и реноме унита,но пък и 3-та са екстра не заради дипломата,а заради знанията си.Моето наблюдение е че на частните Университети в Бг или по скоро завършилите там ,не се гледа с добро око .
Може и да греша,но поне за Варна ми се струва така.
Във Варна синоним на "частен униерситет" е ВСУ ... това обяснява абсолютно всички негативни асоциации

Re: УНИБИТ или НовБългарски
Приятел не ги слушай тия...нека ти кажа нещо с моя над 20 годишен стаж в обучението на студенти..Вуза може да ти даде само база и нищо повече.Кой ще да е няма значение, защото това което искаш да учиш го няма на местата, където дават диплома само като си платиш таксата.Не мисли, че и на запад е по различно - сина ми завърши Хамбургския технически университет /TUHH/ като учебниците ми от техникума по електротехника /ТЕТ "Ленин" Пловдив/ му бяха твърде сложни във втори курс.Всичко е самоподготовка и желание после да се реализираш , където и да работиш.Виж половината "писатели" тук , дори не знаят как се пише инжЕнер ..пишат го с И.Дипломата няма да ти даде работа, работодателя ще те пита какво можеш а не какви изпити и при кой си ги държал.Висшето бразование в България стана бизнес, топла храна за всеки преподавател и най малко същите ги интересува ти какво ще научиш. Хонорувани , които с 400 учебни часа на година си докарват заплата /държавна/ от 1800 лева нагоре месечно и са вече на по 60 години не могат да ти дадат исканата от теб квалификация.С две думи дипломата е най- малкия ти проблем от кой да е вуз в тая държава.Имаш я след пет години и после..Ако мислиш, че тя ще те храни забрави...така,че викай неволята докато учиш още, за да ти е лесно като търсиш работа с дипломата в ръка после.
Re: УНИБИТ или НовБългарски
УНИБИТ се нарежда след СУ, УНСС и Югозападния по авторитет. Имат специалности, които ги има само там и освен това приемат с доста високи резултати. НБУ е порно. С 3.00 си приет в 90% от специалностите, а дипломите се признават само в България. Таксите са ужасно високи, но пък материалната им база е номер едно.
Нашият патрон е Васил Левски, вашият е Христо Кърпачев
- Cesc Fabregas
- Мнения: 12417
- Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
- Контакти:
Re: УНИБИТ или НовБългарски
rsk написа:УНИБИТ се нарежда след СУ, УНСС и Югозападния по авторитет. Имат специалности, които ги има само там и освен това приемат с доста високи резултати. НБУ е порно. С 3.00 си приет в 90% от специалностите, а дипломите се признават само в България. Таксите са ужасно високи, но пък материалната им база е номер едно.
Това е пълно безумие, на всеки може да му се отвори възможност да иде да работи или учи в чужбина...


Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !
Re: УНИБИТ или НовБългарски
Не знаеше ли? То и в България аз ако съм работодател, видя ли диплома от НБУ директо показвам вратата, колкото и да не е правилно да оценяваш човек само от лист хартия.
Нашият патрон е Васил Левски, вашият е Христо Кърпачев
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта