0007 написа:fcb_bg написа:Големите специалисти, може би щяха да имат право да спорят по коефициент заетост на стадиона. Но за тази цел, разбира се трябва стадионите да са без празна седалка за да си докажат теорията, че ако даден клуб би имал по-голямо съоръжение, е щял да го пълни.
[offtopic]Челси -капацитет:41,841/Заетост:41,465

[/offtopic]
Лесно е да напълниш 41 841 места! Но замисле се, защо са си направили стадиона с точно такъв капацитет,а не с 80 000 примерно??! Защото отлично са знаели, че няма да го напълнят! - Никой не строи стадион, който няма да се напълни, защото не е рентабилно! Да вложиш купища пари за стадион, който само ще се стои и няма да ти носи възвръщаемост... това е ултимативна глупост и на запад никой няма да направи подобно нещо! И докато последните няколко сезона има бум сред феновете на сините от Лондон заради това, което напраи Абрамович с Челси, то преди това едва ли са пълнили и 35 000 хиляди зрители!
А и класацията не е напълно точна и поради друга причина: Веднъж, че различните стадиони имат различен капацитет и веднъж населените места, където се намират стадионите и отборите имат различно население!!! Как да напълниш 100К стадион, ако в града живеят 35К жители?! В това отношение Хофенхайм са на първо място, че на стадиона им ходят 2 пъти повече зрители, отколкото е населението на града!!!Иначе ясно, че градове, които имат по 10+ МИЛИОНА жители и ако имат достатъчно големи стадиони 80К+ че ще са по първите места на подобна класация!
