Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Кашчей » 07 дек 2010 00:31

forzajuve написа:Мен ми писна всеки ден да се унижават спортни икони на презконференции,а Нейков само да дига рамене и да повтаря,ПРОКУРАТУРА,а такава няма


И на мен не ми е приятно, когато се каже "борец" да се идентифицира с ниско остриган млад мъж, с дебел врат, анцунг и никакъв акъл в главата, а никой да не си спомня за Еньо Вълчев, Продан Гарджев, Николай Станчев, Петър Киров, Сашо Томов, Георги Мърков, Валентин Йорданов....
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Leooo
Мнения: 846
Регистриран на: 10 авг 2010 18:20
Skype: originalni.be
Местоположение: http://www.originalni.be
Контакти:

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Leooo » 07 дек 2010 00:34

Нейков разбира , колкото и ние разбираме тук във форума ,за това няма да бъде лошо да го махнат но да видим , Бойко има толкова проблеми в момента че ни ми се вярва !
[center]Изображение[/center]
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Pro-European
Мнения: 1969
Регистриран на: 06 май 2009 15:43
Местоположение: Лисабон
Контакти:

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Pro-European » 07 дек 2010 01:42

не, не е време.
време е да спрем с истериите.
Авторът на темата: Ще спре ли..

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Кашчей » 07 дек 2010 06:20

Leooo написа:Нейков разбира , колкото и ние разбираме тук във форума ,за това няма да бъде лошо да го махнат но да видим , Бойко има толкова проблеми в момента че ни ми се вярва !


И от какво трябва да разбира Нейков, като министър на спорта, че ми стана интересно?Имаш ли предложение за друг министър?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Поредните грешни 455 хил., които ще харчи Нейков...

Мнениеот FCH » 07 дек 2010 08:35

Министерството на спорта ще финансира с 455 000 лв. социологически проучвания, за да разбере запознати ли са работещите българи с негативните последици от застоялия начин на живот, склонни ли са да го променят и дали се движат достатъчно, пише в. "Дневник".

Обществената поръчка, обявена чрез Държавен вестник, се финансира по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси". Тя е част от проекта на министерството "Никога не е късно за ново начало", за който ведомството на Свилен Нейков ще усвои 3 423 275 лв. евросредства, а целта му е да информира за и да пропагандира активния и здравословен начин на живот. Ще се популяризират масовият и аматьорският спорт като превенция на застоялия начин на живот.

Преди да започнат тези прояви обаче, министерството иска да събере данни до каква степен хората знаят, че застоялият начин на живот вреди. За национално представително проучване са заделени 155 хил. лв., се разбира от обявата.
То трябва да направи "анализ на степента на информираност на населението относно последствията за здравето от липсата на физическа активност и степента на готовност за промяна на нагласите за повишаване на физическата активност като начин за повишаване качеството на живот".
Допълнителни 300 хил. лв. ще бъдат изразходвани за "изследване и анализ на физическата дееспособност на лицата в активна трудоспособна възраст".
Определят се и специфични групи, които трябва да бъдат проучени - работници и служители със специфичен риск за здравето и с намалена двигателна активност, хора с високо наднормено тегло, хипертоници, както и такива със силно намалена двигателна дейност на работното им място.
Тук принципът е да се усвоят едни пари, коментира ръководител на социологическа агенция, пожелал анонимност. Както той, така и негов колега от друга агенция определиха сумата за проучванията като твърде завишена, дори абсурдна.
Според единия от социолозите цената е поне с 30% по-висока дори и от скъпите изследвания, при които се проучват няколко специфични групи, а не се прави общо национално проучване. Колегата му определи цената в пъти по-висока от обичайната дори ако министерството очаква проучването да се концентрира върху три или четири групи.
Компаниите, които кандидатстват за поръчката, биха могли да дадат и по-ниска цена, но практиката е те да се ориентират спрямо обявения от възложителя таван.
Спорен е и смисълът да се дават пари за подобни анализи. Според експерт тази информация е налична в различни регистри - в Министерството на здравеопазването например имат данни за затлъстяването на нацията. Изходът от подобни проучвания също е ясен - хората затлъстяват, не се движат и въпреки че знаят рисковете, не предприемат мерки.
Официалното обяснение на министерството пред "Дневник" постави допълнителни въпроси. Оказа се, че сумата за изследванията е "определена от фирма, която е спечелила обществена поръчка и е извършила съответните проучвания за определяне на средствата по отделните пера от цялостния бюджет по проекта "Никога не е късно за ново начало".
От ведомството на Нейков уточняват, че средствата по тази програма могат да бъдат използвани само за нея и няма как да се пренасочват към други дейности. Не се разбира обаче защо в програмата са планирани проучвания, а не се заделят средства за изграждане на спортни площадки, които да дадат възможност за активен живот.
"Предстоящите проучвания са необходими заради спецификата на проекта, а и проблемът с работниците и служителите със силно намалена двигателна активност не е изследван скоро в България", казват от министерството.
Те щели да послужат като база за разработване на Национална информационна кампания за лицата в активна трудоспособна възраст, тематични прояви, насочени към най-застрашените рискови групи, и т.н.
Методиката за социологическите проучвания била разработена от екип начело със зам.-ректора на Национална спорта академия "Васил Левски" проф. Даниела Дашева.
Използването на евросредства за обществени поръчки със съмнителна стойност и ефект не е новост за държавните ведомства.
Министерството на икономиката например обяви търг за изработката на национален туристически сайт за над 2 млн. лв., отпечатване на 320 хил. рекламни брошури за 7.8 млн. лв., анализ на сегашното състояние на съществуващите туристически информационни центрове и изготвянето на обща визия за 637 хил. лв. и др. Проектите се финансират от програма "Регионално развитие".

Неутрален
Мнения: 925
Регистриран на: 07 сеп 2009 17:16
Контакти:

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Неутрален » 07 дек 2010 08:47

Че нищо не се прави или почти нищо спор няма. Обаче, когато от всички страни идват непрекъснато искания за пари, всеки ден изпращат писма с оплаквания, жалби и какви ли не помии как да смогне един единствен човек ? Ако работи сам , може да му се иска оставката. При положение че в тази държава повечето кадри които са на държавна работа са набутани с връзки, всеки има човек някаде, всеки има на кого да звънне и да му оправят лайната , как да се справи един човек с цялата помия. Не става от раз. Вижте какво става във волейбола, тези дето го следят от близо този спорт , ще си спомнят как пътуваха на олимиада с едни единствени екипи, В последните мачове даже имената им едва се четяха , защото буквите се разпадаха от пране. И ко стана ? "ИНЖЕНЕР ЛАЗАРОВ" все още е на поста , май като гледам ще бъде пожизнено президент на федерацията. Колко ли още скандали имаше, но както се казва кучетата лаят .... ВИжте какво стана във федерацията по вдигане на тежести! през ден се регистрира нова федерация, има поне 5 президенти и не се знае кой кой е в този миш маш. Този Коджабашев прибра някакви си милион или два, не успя да докаже къде са изчезнали парите, но май все още си е на поста. През това време повечето ни национали и медалисти от разни форуми, се чудят за коя държава да се състезават, за Катар, за Турция, за Азербейджан и тн итн. Ко се промени и тук , НИЩО ? Футбола ни е до болка познат. Там са роднина милиционер, роднина милиционер ! Добре че е Бербатов да построи някое игрище, защото на перуката тези 7-8 милиона не му стигат за нищо. Е как да му стигат като на всяка секретарка купува по кола и апартамент. Ето ви един истински Българин, отделил от своите си пари спечелени с труд и пот, но отпуснати от сърце за да могат децата да играят. Евала за жеста Мите. БФС не могат да направят 2 игрища за децата, какво остана за някакъв мащабен проект или база за националите. Поне правят първи копки, почти всяка година, само локацията е различна. В баскетбола е същата каша. Докараха Моуриньо в баскетбола, даже им работи и без пари. Като имаме в предвид факта че Гершон е евреин , това направо е някакъв супер виц. Но и това не им стигаше, та го изгониха и него. Михов му беше обещал джип ако успее да класира отбора на европейско. Целата беше постигната, обаче... а познайте дали му купиха джип ??? Пини се смя от сърце и каза , абе аз мога да си купувам по 1 джип всеки ден, но не за това съм дошъл в България. No comment , но Михов пак си е на поста президент . Коя друга федерация да хванем ??? Кънките са същата мизерия, ще си извадят очите за някакви стотинки. Леката атлетика е в ужасно състояние, в гимнастиката Данчо Йовчев е и състезател и шофьор и домакин и организатор и какво ли още не. Да не си помислите че му се плаща за всичко това ? Някоаг да сте чули за спорт като хандбал ??? В тениса е същия кошмар. Гришо игра на дюшемето в Хасково, обаче избиха се да се снимат с него на летището като спечели Уимбълдон. Смешници , от първия до последния. Къде да хванеш все скапана работа. Но това е нормално, при положението че цялата държава е един разграден двор, т.е. кочина, нещата ще си бъдат на това дередже още дълго , за съжаление. Не ми се пише повече и без това се разстроих достатъчно.

Потребителски аватар
Daniel Levski
Мнения: 1366
Регистриран на: 25 мар 2010 14:53
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Daniel Levski » 07 дек 2010 09:04

marmi52 написа:8-)

Време е да си ходи цялото това правителство ! Даже вече закъсняват ... 8-)
Срамувам се от този човек, който изпълнява функциите на министър-председател на България ! :oops:
Всеки средноинтелигентен гражданин на тази държава трябва да изпитва същото чувство ... :oops:
Падението на държавата и народа ни беше очевидно през последните 2 десетилетия, но никога не съм вярвал, че подобен индивид може да е начело на България. :oops: :oops: :oops:
Смеехме се и се подигравахме, че ни е управлявал прост човек като Бай Тошо толкова години, а избрахме телохранителя му за негов заместник !!! :shock: :o
Министрите му са пълна пародия ...


И аз не харесвам Нейков, и мисля,че трябва да си ходи. Но този който е написал това, първо е за триене от модератора и второ е много глупаво момче, навярно синче на някой комунист. :roll: Марми 52 глупаво като притежателя си !

Ca7alano
Мнения: 116
Регистриран на: 20 ное 2010 20:35
Контакти:

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот Ca7alano » 07 дек 2010 09:07

Дайте алтернатива! Много е лесно да махаш този и онзи. Много му разбирате, като толкова знаете кажете какво бихте направили вие на мястото на министъра. Освен това не се доверявайте на подкупните статии а вниквайте в същността на проблема и начините той да бъде решен. Много е лесно да се говори отстрани с кръстени ръце.

Потребителски аватар
blue_wind
Мнения: 194
Регистриран на: 21 май 2009 13:58
Контакти:

Re: Не е ли време на министър Нейков да си ходи?

Мнениеот blue_wind » 07 дек 2010 09:17

Неутрален написа:Че нищо не се прави или почти нищо спор няма. Обаче, когато от всички страни идват непрекъснато искания за пари, всеки ден изпращат писма с оплаквания, жалби и какви ли не помии как да смогне един единствен човек ? Ако работи сам , може да му се иска оставката. При положение че в тази държава повечето кадри които са на държавна работа са набутани с връзки, всеки има човек някаде, всеки има на кого да звънне и да му оправят лайната , как да се справи един човек с цялата помия. Не става от раз. Вижте какво става във волейбола, тези дето го следят от близо този спорт , ще си спомнят как пътуваха на олимиада с едни единствени екипи, В последните мачове даже имената им едва се четяха , защото буквите се разпадаха от пране. И ко стана ? "ИНЖЕНЕР ЛАЗАРОВ" все още е на поста , май като гледам ще бъде пожизнено президент на федерацията. Колко ли още скандали имаше, но както се казва кучетата лаят .... ВИжте какво стана във федерацията по вдигане на тежести! през ден се регистрира нова федерация, има поне 5 президенти и не се знае кой кой е в този миш маш. Този Коджабашев прибра някакви си милион или два, не успя да докаже къде са изчезнали парите, но май все още си е на поста. През това време повечето ни национали и медалисти от разни форуми, се чудят за коя държава да се състезават, за Катар, за Турция, за Азербейджан и тн итн. Ко се промени и тук , НИЩО ? Футбола ни е до болка познат. Там са роднина милиционер, роднина милиционер ! Добре че е Бербатов да построи някое игрище, защото на перуката тези 7-8 милиона не му стигат за нищо. Е как да му стигат като на всяка секретарка купува по кола и апартамент. Ето ви един истински Българин, отделил от своите си пари спечелени с труд и пот, но отпуснати от сърце за да могат децата да играят. Евала за жеста Мите. БФС не могат да направят 2 игрища за децата, какво остана за някакъв мащабен проект или база за националите. Поне правят първи копки, почти всяка година, само локацията е различна. В баскетбола е същата каша. Докараха Моуриньо в баскетбола, даже им работи и без пари. Като имаме в предвид факта че Гершон е евреин , това направо е някакъв супер виц. Но и това не им стигаше, та го изгониха и него. Михов му беше обещал джип ако успее да класира отбора на европейско. Целата беше постигната, обаче... а познайте дали му купиха джип ??? Пини се смя от сърце и каза , абе аз мога да си купувам по 1 джип всеки ден, но не за това съм дошъл в България. No comment , но Михов пак си е на поста президент . Коя друга федерация да хванем ??? Кънките са същата мизерия, ще си извадят очите за някакви стотинки. Леката атлетика е в ужасно състояние, в гимнастиката Данчо Йовчев е и състезател и шофьор и домакин и организатор и какво ли още не. Да не си помислите че му се плаща за всичко това ? Някоаг да сте чули за спорт като хандбал ??? В тениса е същия кошмар. Гришо игра на дюшемето в Хасково, обаче избиха се да се снимат с него на летището като спечели Уимбълдон. Смешници , от първия до последния. Къде да хванеш все скапана работа. Но това е нормално, при положението че цялата държава е един разграден двор, т.е. кочина, нещата ще си бъдат на това дередже още дълго , за съжаление. Не ми се пише повече и без това се разстроих достатъчно.

Много точно казано.Цял месец да го мисля едва ли бих измислил нещо по различно от това!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта