death_to_death написа:За трезвомислещите хора, две мнения няма по въпроса - участниците във войната, които се сражаваха на страната на национал-социалистическа Германия, се биха срещу поробването на Европа от комунизма.
За огромно съжаление, господарите на новия световен ред нямат интерес хората да знаят истината за Втората световна война.
"Средностатистическият" гражданин има една дежурна представа за нещата, която му се втълпява от детската градина - "Хитлер беше чудовище, ако си националист, значи искаш да вкараш 6 милиона евреи в газови камери!" И не ти остават избор - ако си "нормален" , значи трябва да се радваш, че червената армия, която е избила много повече руснаци, отколкото германците, е поробила половин Европа включително и България.
И на 9 май трябвало да празнуваме "ден на победата" ?! На чия победа? На комунистическите изчадия, които унищожиха милиони руснаци, а след това избиха цвета на българската интелигенция!
Замислете се - защо нацистката символика и идеология е забранена, а комунистическата, която е отнела ДЕСЕТКИ повече животи, не се закача от властта????
Абсолютно си прав, трезвомислещият човек трябва да бъде безпристрастен в оценките си , а зверствата на страните победителки не са по-малки от тези на Хитлер.
