Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
spartaka
Мнения: 854
Регистриран на: 22 яну 2009 11:47
Местоположение: Пловдив (Кичука)
Контакти:

Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот spartaka » 16 май 2010 01:12

Австриецът Бесиан Идрижай - нападател на английския футболен клуб Соунси Сити, е починал на 22-годишна възраст.

"Той е починал, докато спи в своя семеен дом в Австрия, съобщи Суонси в своята официална страница в Интернет и посочи, че "причините за смъртта не са съобщени от семейството му".

Суонси привлече Идрижай от Ливърпул през август 2009 година с двегодишен договор. Бесиан Идрижай бе избиран за най-добър млад играч на годината в Австрия.


Айде стига,толкова млад,какво става вече по тоя свят и то докато спи,ужас,да почива в мир момчето,един млад талант си отиде :( :o
http://spartakpd.info - "Гладиаторите" на България пак ще възкръснат


Потребителски аватар
vladitol
Мнения: 2170
Регистриран на: 17 юли 2009 10:56
Местоположение: Стадион ,,Георги Аспарухов"
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот vladitol » 16 май 2010 01:25

RedDream написа:УЖАС!!!!

Да почива в мир.

+1 :cry: :cry: :cry:
Support Stan!

Левски София 26 пъти Шампион на България, 28 пъти носител на купата на България,ЕДИНСТВЕНИЯ български клуб играл в групите на ШЛ !

Барселона: 21 пъти шампион на Испания,25 пъти носител на купата на Краля, Шампионска лига 4,

Потребителски аватар
kartago
Мнения: 8265
Регистриран на: 05 окт 2008 12:23
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот kartago » 16 май 2010 02:15

Повече от неприятно е, когато такива млади хора си заминават! "Там" ред няма, така е! Но жалко за момчето! Да почива в мир!

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51312
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот ЕМИЛ » 16 май 2010 07:41

Лека му пръст на момчето и дано смъртта му не е причина от предозиране със стимуланти.

zaqwsxd
Мнения: 1671
Регистриран на: 23 авг 2008 12:42
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот zaqwsxd » 16 май 2010 08:10

Доколкото разбрах е починало от сърдечен арест момчето !

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51312
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот ЕМИЛ » 16 май 2010 08:33

А какво значи сърдечен арест?? :?: :?:


slavia1913
Мнения: 478
Регистриран на: 06 авг 2008 20:29
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот slavia1913 » 16 май 2010 09:11

ЕМИЛ написа:А какво значи сърдечен арест?? :?: :?:

Буквален тъп превод от английски на инфаркт.
Да почива в мир и жалко за това, че толкова млади хора могат да получават инфаркти...

zaqwsxd
Мнения: 1671
Регистриран на: 23 авг 2008 12:42
Контакти:

Re: Футболист на Суонси почина на 22-годишна възраст

Мнениеот zaqwsxd » 16 май 2010 09:17

ОФИЦИАЛНО ИСКАМ ДА СЕ ПОПРАВЯ:
Сardiac arrest означава внезапно спиране на сърдечната дейност и може да се получи от много неща - предозиране с наркотици, от някои лекарства, при токов удар и т. н.,
При сърдечния удар (инфаркт) обикновено сърцето продължава да трепти, да пулсира, но не може да изтласка кръв. ! ТОЕСТ не са едно и също нещо!

Ето една статия , която намерих !
Синдромът на внезапната смърт – тихият убиец във футбола
След шока от смъртта на капитана на "Еспаньол" Даниел Харке, който в събота почина от внезапно спиране на сърдечната дейност след тренировка, феновете не спират да си задават въпроса как млад човек във върхова спортна форма може да загуби живота си от това състояние, което се свързва основно със стареенето и наднорменото тегло.
Трагедията с Харке стана близо две години след като друг испанец – футболистът на "Севиля" Антонио Пуерта, припадна в първото полувреме на двубоя с "Хетафе" от Примера дивисион и три дни по-късно почина в болницата на едва 22-годишна възраст.
Шокираща беше и смъртта на полузащитника Марк Вивиан Фое, който през 2003 г. получи арест на сърцето на живо по телевизията, докато играеше за националния отбор на Камерун.
В Шотландия феновете на "Мъдъруел" все още тъгуват за загубата на своя капитан Фил О'Донъл. Той почина по същия начин на път за болницата, след като колабира при смяната си в мача с "Дънди юнайтед" през 2007 г.
Всички тези футболисти станаха жертва на синдрома на внезапната смърт (Sudden Death Syndrome - SDS) – събирателно понятие за сърдечните състояния, които предизвикват сърдечен арест при младите хора.
Синдромът става фатален, когато се съчетае с усилени физически упражнения и често е наследствен. "Само в 20% от случаите се проявяват някакви симптоми. В останалите 80% първият знак за SDS е смъртта", обясни доктор Санджай Шарма от Европейското дружество за спортна кардиология пред CNN.
Бившият нападател на английския "Шефилд" и "Лейтън ориент" Анди Скот е сред малкото професионални футболисти, при които са открити симптомите на синдрома навреме, преди да станат негова жертва. Той страда от хипертрофична кардиомиопатия – заболяване, което води до значително уголемяване на сърдечния мускул и е сред най-честите причини за смъртта при младите професионални спортисти.
Скот, който сега е успешен мениджър, е бил на 32 г., когато в мач на "Лейтън ориент" изведнъж изпитва затруднения в дишането и свръхумора. "Почти не чувствах краката си и успях да изкарам едва до средата на първото полувреме. Веднага след срещата отидох на преглед при кардиолог и няколко минути по-късно той ми съобщи, че с футболната ми кариера е свършено", обясни Скот.
За малкото хора, които имат късмета да изпитат симптомите на SDS като болка в гърдите, затруднено дишане и световъртеж, все още има пречки за неговото откриване и точно диагностициране.
"Проблемът на спортистите е строго индивидуален", смята Алисън Кокс, изпълнителен директор на благотворителната британска организация "Сърдечен риск при младите" (Cardiac Risk in the Young).
"Фактът, че те са млади и жизнени, не взимат наркотици, изглеждат отлично и се поддържат в перфектна форма, често кара лекарите да пренебрегват тези симптоми", обясни тя пред CNN.
"В голяма част от случаите младите хора не им обръщат внимание, защото си мислят, че са нещо временни, което бързо ще си отиде и ще забравят за него", добави Кокс.
Възможно е да бъдат назначени задължителни прегледи за синдрома на внезапната смърт, но процедурата, макар и проста за администриране, изисква експертни кардиолози, които да разчитат правилно резултатите.
Според д-р Шарма именно липсата на достатъчно опитни специалисти в Европа обяснява защо някои правителства са въвели задължителни контролни прегледи за всички професионални спортисти.
УЕФА все по-активно препоръчва постоянно наблюдение над футболистите, но всяка страна сама решава дали да направи тези изследвания задължителни. В Италия всички играчи трябва да представят документ за здравословното си състояние, който включва резултати от тестове за синдрома на внезапната смърт.
Испанските фенове вероятно сега се питат защо местната футболна федерация все още не е въвела същите правила.
Нито един играч не е застрахован от SDS и големите европейски отбори вече искат резултати от изследванията преди да подпишат договор с нов играч.
От 1994 г., когато 16-годишният феномен на "Евертън" Джон Маршал почина от сърдечен удар, прегледите на английските футболисти са задължителни още от детските школи.
Според д-р Шарма SDS е лечим и с малки промени в начина на живот като избягването на физическото натоварване и стреса до голяма степен може да се избегне вероятността от фатален изход.
Въпреки че профилът на синдрома вече е изготвен, засегнатите от него все още може да не предполагат за смъртоносния риск, пред който са изправени.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта