Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 19 май 2021 20:37

Каквито лайна изплуваха на повърхността за само 2 седмици, не ми се мисли какво ще излезе за още 6. Герберятата са в нокдаун, а рефера брои весело 1, 2, 3, 4.... 348, 349.... герберятата лежат свити.
Ех, къде един читав прокурор да ги привиква да пеят и се топят взаимно. И тая сган изкара 3 мандата....
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44114
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 19 май 2021 21:16

Мое ли да заемем Кьовеши за 6 месеца?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот diplomat » 19 май 2021 21:41

fcb_bg написа:Каквито лайна изплуваха на повърхността за само 2 седмици, не ми се мисли какво ще излезе за още 6. Герберятата са в нокдаун, а рефера брои весело 1, 2, 3, 4.... 348, 349.... герберятата лежат свити.
Ех, къде един читав прокурор да ги привиква да пеят и се топят взаимно. И тая сган изкара 3 мандата....

Не е само до главния прокурор, след като службите са тотално овладени и превърнати в съвременен псевдо-демократичен (мафиотски) вид на Държавна сигурност от миналия век. Тук става въпрос за едни процеси, които никога не са спирали след 60-те години на 20-ти век. Мутрите от 90-те бяха създадени именно от старите кучета в ДС и разни генерали, които използваха наличната им класифицирана информация за превес над останалите.

Обаче едни мутри се оказаха по-хитри от другите и осъзнаха кой е най-лесният и безболезнен начин да хванат цялата държава в здрава хватка, за да си подсигурят уютна среда за целия набор от престъпни схеми. Борисов го създадоха с целта да се инфилтрира държавата тотално и да бъдат подчинени всички институции на определени кръгове от най-влиятелните хора в България, точно в стила на предишния строй. Тези хора се занимават с всичко, ДДС измами, контрабанда, наркотрафик, трафик на хора, купуване и продаване на информация, пазарни манипулации, картели, изнудвания, рекет, побоища, изнасилвания, отвличания, поръчкови убийства, източване на държавни средства, източване на еврофондове, и още, и още... За тези индивиди държавата България е загубена кауза и очевидно не виждат смисъл да търсят дългосрочно развитие, а предпочитат да търсят скоростните парични потоци чрез всички възможни средства, без да се гледа какви ще са последствията за България като държава и за българския народ.

Повечето са големи страхливци, и това допълнително засилва алчността им за моменталното и постоянно крадене от всеки кът, всяка сфера на обществения живот, защото смятат че единственият начин да подсигурят своята защита е да притежават все повече и повече богатства, както материални, така и чисто логистични (информация и опит). И именно този техен страх ги кара да забиват нож в гърбовете и на уж най-приближените си.

Но в цялостен аспект, работата наистина е много дебела. Заради глобализацията, която отдавна е факт, в този наш проблем са намесени страшно много чужди държави, както политически (или геополитически), така и чисто от икономическа гледна точка. Много интереси се пресичат в България и това допълнително утежнява ситуацията. Ние като граждани сме на кръстопът, защото не знаем нито кой може да ни помогне, нито как.

С голяма мъка го казвам, че ни предстои един чисто нов и започващ преход, ако ГЕРБ наистина ще бъдат "изчегъртани" от властта. Просто не ми се мисли какви компромиси трябва да бъдат взети от хората с някаква власт и възможности. И много други хора ще се възползват от създалата се хаотичност, както вътре в държавата, така и отвън. Предстоят ни интересни, но и много тежки времена, без значение дали ще спечелим или загубим срещу ГЕРБ. До тук ни докараха с тяхната мафиотска политическа система на управление и аз лично съм скептичен към шансовете да обърнем течението, просто не виждам как ще се случи. Имаме нужда от крайни мерки, иначе цялата ни нация е обречена на крах до края на 21-ви век, така го виждам аз.

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ImmortaL_1000 » 19 май 2021 21:46

fcb_bg написа:Каквито лайна изплуваха на повърхността за само 2 седмици, не ми се мисли какво ще излезе за още 6. Герберятата са в нокдаун, а рефера брои весело 1, 2, 3, 4.... 348, 349.... герберятата лежат свити.
Ех, къде един читав прокурор да ги привиква да пеят и се топят взаимно. И тая сган изкара 3 мандата....

То още какви ще изплуват само гледай ... :lol:
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 19 май 2021 21:48

ЮАР. 3ма българи са осъдени за наркотрафик. Пратката е била хваната в началото на март. Да, тази година - 2021ва.
Гешев, Цацаров? Четете ли? Да кажа ли как текат тук делата?

Аплодисменти за по-предния коментар.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22883
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 19 май 2021 23:18

Кой искаше военните да управляват?
Честито!
Повечето нови областни управители са милиционери.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 19 май 2021 23:28

Чакай да видим, после ще съдим. Гербария и Цацатура не се разтурва с меко пипане.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Groucho » 19 май 2021 23:33

rhaegar написа:Мое ли да заемем Кьовеши за 6 месеца?

To смяната на колегите на Кьовеши в България по принцип е по-важна от смяната на Бойко :roll:
И шест месеца едва ли ще и стигнат за всичко. Шест по шест месеца може би е по-реалистичен срок :lol:

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 19 май 2021 23:44

После като не ни хареса - на улицата.
Не да търсим Кьовеши. От ония, дето като влизахме в ЕС ехидно им викахме мамалигари.
Мамалигите си точат находището в морето, Бойко Методиев Борисов, какви са резултатите от проучванията на нашите? М!?
То е лесно ИПОН да варди стратегически обекти и въпросният да няма нищо общо с онова с главните букви, нали? Колко са няколко стотин хиляди на месец, народа плаща...
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 20 май 2021 01:05

NOMER14 написа:Кой искаше военните да управляват?
Честито!
Повечето нови областни управители са милиционери.


Няма да плачете сега.
Вашият вожд Руменчо, удобно разтвори бузки само и само да е във власта.
СДС след тези избори тотално умря, срам тотален за всички десни(живи червени кОрви)
Без коалицията ГЕРБ-СДС, резултати можеха да бъдат съвсем други.
Ама "сините" комсомолци са свикнали на "леката и меката".
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта