danko_sot написа:На мен Златков няма да ми липсва, но съжалявам, че така се развиха нещата и с него. Имам предвид най-вече, че не му се получи с хода с Нога. Чисто като визия, перспектива и план това бе силен ход, но по една или друга причина не се получи. Това му изяде и главата в голяма степен.
Иначе, колкото и да бъде оплюван, все пак той свърши някаква работа в клуба с това, че успя да минимизира част от щетите, нанесени от предното ръководство.
Имам предвид раздялата с доста от ненужните играчи, но най-вече с тези с раздутите заплати. Това бе буквално като цъкаща бомба с часовников механизъм, заложена в клуба.
Сега нещата са малко по-добре регулирани и на тази база може да почне да се надгражда. Категоричен съм, че политиката с таван на заплати и нормирани такива според качествата и портфолиото на играча трябва да продължат. Т.е. трябва си ни човек вещ точно в тази област- финанси, счетоводство и т.н. и заплатите на новите футболисти да минават през неговото одобрение и изобщо всички клаузи, залегнали в договорните отношения.
Нещата се развиха така с него/нея, защото работеше зле, независимо дали беше от некадърност или умишлено спъваше нещата.
Ходът с Немога беше ПР ход, прах в очите и нищо повече. Няма как да си тотално неподготвен (както златка, така и Немога) и да очакваш да сработят нещата. Колко силен ход е да привлечеш за СД човек, който отказва да припари до първия отбор, освен ако не става въпрос да се снима с ново попълнение. Задълженията на определен служител се уточняват предварително, а аматьорската/саботажната златка въобще не беше уточнил някакви адекватни изисквания към Немога. Никак не е случайно, че някакви португалци бяха изумени, че немога работи като СД, хората си го знаят, че не може това, само златка не беше наясно.
Отстраняването на ненужни и вредни играчи бе катализирано от Бойко Величков. Неадекватната златка имаше лесната задача да проведе елементарни преговори по прекратяване на договори на играчи, на които им е ясно, че нямат никакво бъдеще при нас.
След финала за купата златка каза, че в ЦСКА предстоят много промени. Такива промени обаче не настъпиха до идването на Бойко Величков. Напротив, сезонът започна с даване на шанс на всички доказали се като ментета футболисти.
Привличането на нови футболисти се бавеше брутално, защото е некадърна в преговорите. Плащаше си за оневиняващи статии. Лъжеше, че не е отговорна за преговорите, само подписвала вече уточнените договори (не стана ясно от кого). Гениалната в организацията златка направи така, че в първия домакински мач за сезона нямахме работещ фен магазин и рекламните пана на стадиона не светеха (апогей на некадърността). Накрая сама си написа декларация как заставала зад себе си.
От все сърце желая всичко най-лошо на златка и повече никога да не припарва до любимия ЦСКА!