Ролан Гарос 2011

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Kой ще спечели Ролан Гарос ? (възможностите за глас са два)

Можете да изберете до 2 отговора

 
 
Виж резултатите

zaqwsxd
Мнения: 1671
Регистриран на: 23 авг 2008 12:42
Контакти:

Ролан Гарос 2011

Мнениеот zaqwsxd » 21 май 2011 14:37

И ето пак дойде Откритото първенство на Франция по тенис - турнир , считан от мнозина за най-трудния за спечелване.В края на 2010 година нещата в световния тенис не изглеждаха никак интересни - очертаваше една епоха на доминация на Рафаел Надал -той бе спечелил 3 титли от Големия Шлем през 2010. Началото на 2011 не оправда очакването на специалистите -Новак Джокович спечели Аустрелиан Оупън,а Надал напусна турнира с контузия . Контузията на Надал на АО=Дежа ву ? Според мен е така. Всички очакваха отговора на Надал на турнирите от Мастърс серията в САЩ и на клей. Някой очакваха и възраждането на Федерер. Най-върлите британски фенове пък се надяваха техния любимец Анди Мъри да излезе от дупката , в която се намираше..но уви за тяхно съжаление това се случи чак на Мастърса в Монте Карло. Но нека се върна на Новак Джокович -безспорния номер едно този сезон -37 - 0. Сърбинът показа на световния номер едно , че ръкавицата е хвърлена - победи го на последните 4 финала (Индиън Уелс , Маями , Мадрид и Рим).Но нека и не забравяме дамите. За пореден път не е ясно кой е фаворит и кой не е..Дали ще е световната номер 1 Каролин Вожняцки , която обаче не е печелила турнир от ГШ досега или може би Мария Шарапова , която пък не е триумфирала точно тук , в Париж, от всички турнири от ГШ. Да не забравяме и миналогодишната шампионка Франческа Скиавоне и завръщата се на корта след контузия Ким Клайстерс.Какво ли ще стане през тези 2 седмици? Никой не може да каже ... 1 ден преди началото на Ролан Гарос неутралните фенове са наистина превъзбудени ,защото за първи път от много време на Ролан Гарос ще има интрига , ще има драма - нещото , което куртоазната френска публика обича.
Изображение
Фаворити при мъжете:
Рафаел Надал
Изображение
С петте си титли от Ролан Гарос , испанецът е един от големите фаворити.

Новак Джокович
Изображение
С показаната си форма напоследък и считайки факта , че е непобеден от началото на сезона , то със сигурност Джокович е фаворит.

Скрити фаворити
Роджър Федерер -носителят на 16 титли от ГШ не показва високата си класа напоследък и изглежда малко "ръждясал" , но не бива да бъде отписван от сметките .
Анди Мъри показва изключително непостоянство -от финал на АО до серия от почти 2 месеца без спечелен мач , но напоследък показва , че намира позната си форма.
Робин Сьодерлинг - финалист в последните 2 издания на Ролан Гарос и въпреки неговата слаба форма , не бих го изключил от фаворитите.

Фаворити при дамите
Мария Шарапова
Изображение
Рускинята изглежда като основния фаворит в турнира предвид опита, класата и формата й.

Ким Клайстерс
Изображение
Поставям е във фаворитите въпреки факта , че не е играла доста време . Просто опита и класата й са безспорни и в отсъствието на други опитни играчи могат да се окажат и решаващи.

Скрити Фаворити
Тук са повече отколкото при мъжете - Вожняцки , Звонарьова , Азаренка , Скиавоне , На Ли , Стоусър , Янкович,

[center]Българско участие[/center]
[center]Изображение[/center]
При мъжете България е представена от Григор ДимитровИзображение. За българина това ще е 3те участие на турнир от ГШ ( 2009 отпадане на Уимбълдън 1ви кръг,2011 отпадане от АО 2ри кръг) и първо на Ролан Гарос. В първи кръг младежът от Хасково ще срещне Жереми Шарди от Франция (на пръв поглед преодолим съперник) . Ако преодолее съперника и неразположението ,заради което загуби от Пабло Андухар на турнира в Ница , то Димитров най-вероятно ще срещне Жил Симон , още един представител на домакините , във втори кръг . [offtopic]http://gong.bg/view_article.php?article_id=202919[/offtopic]

При дамите нашата родина е представена от Цветана Пиронкова. Изображение Пловдивчанката има 21 участия на турнири от ГШ , като само на 1 Уимбълдън 2010 е минавала 2ри кръг (2010-полуфинал) . Пиронкова има 5 участия на Ролан Гарос като последните 2 години отпада в първи кръг. Българката е поставена под номер 32 в схемата на турнира и в първи кръг ще срещне Кейси Делакуа от Австралия (номер 429 в световната ранглиста). На пръв поглед продължаването до 3ти кръг на Цвети е безпроблемно . Евентуалният съперник на Пиронкова в трети кръг е поставената под номер 8 в схемата на турнира Саманта Стоусър. На турнира участие записа и Елица Костова , която не успя да мине през ситото на квалификациите и отпадна в първи квалификационен кръг .
[center]Успех на българите , пожелавам им да се представят достойно , а на всички фенове на тениса пожелавам незабравими 2 седмици[/center]!
Последна промяна от zaqwsxd на 21 май 2011 17:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Chelsea Forever
Мнения: 2119
Регистриран на: 08 мар 2011 14:31
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот Chelsea Forever » 21 май 2011 14:41

При мъжете ще е интересно!Очаквам Федерер да отпадне рано някъде на 1/4 финалите (просто вече не е като преди :cry:).Най-вероятно Джокович ще спечели!
При жените Шарапова или Вожняцки!

Потребителски аватар
Neftochimic1892
Мнения: 2306
Регистриран на: 25 дек 2010 21:27
Местоположение: bs
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот Neftochimic1892 » 21 май 2011 14:43

Време е Надал да покаже кой е царя на клея ;)

Потребителски аватар
Emo_87
Мнения: 1157
Регистриран на: 17 сеп 2008 13:37
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот Emo_87 » 21 май 2011 14:51

"ръждясал" :lol:
“I even get excited when I see the letter 'J' in a newspaper headline. It makes me think of Juventus instantly.”

Потребителски аватар
Chelsea Forever
Мнения: 2119
Регистриран на: 08 мар 2011 14:31
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот Chelsea Forever » 21 май 2011 14:57

Emo_87 написа:"ръждясал" :lol:

Хванал прах! :lol: :mrgreen:

BultraStyle
Мнения: 1760
Регистриран на: 22 май 2008 21:18
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот BultraStyle » 21 май 2011 15:32

Ноле излиза ,гази и вдига купата :)

Потребителски аватар
G.B.S
Мнения: 283
Регистриран на: 26 авг 2010 13:42
Skype: joroborisov82
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот G.B.S » 21 май 2011 15:45

стискам палци за федерер но не ми се вярва много при жените звонарьова много добра и мн готина аз за наште цвети от полуфинала на уимбълдън пълна скръб гришо горе долу бива мисля ще направи добър турнир успех и на 2та

Потребителски аватар
bekono
Мнения: 3386
Регистриран на: 20 юли 2008 10:34
Skype: tatqnko_1
Местоположение: Димитровград, България
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот bekono » 21 май 2011 16:24

При мъжете съм за Джокович и очаквам той да спечели, като така ще стане новият номер 1 в света. При жените подкрепям Вожнякцки, но предполагам, че Шарапова ще спечели. Маша е в най-добрата форма в момента. Надявам се да се получат интересни и завързани срещи и нека по-добрия победи :)
[wrapimg=]http://i45.tinypic.com/2yywn10.gif[/wrapimg] Изображение Изображение Изображение

the_parasite
Мнения: 38
Регистриран на: 25 ное 2010 21:23
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот the_parasite » 21 май 2011 16:27

Аз се надявам Надал да затвърди хегемонията си в Париж. При жените ми е все едно.

Потребителски аватар
Nightfate
Мнения: 2634
Регистриран на: 17 юни 2009 14:36
Местоположение: Ocean City
Контакти:

Re: Ролан Гарос 2011

Мнениеот Nightfate » 21 май 2011 16:29

Джокович при мъжете ! При жените Вожняцки
Фен на Ливърпул и Атлетико Мадрид


YNWA


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост