Поредни загубени квалификации

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Берое_зара
Мнения: 42
Регистриран на: 12 май 2010 08:59
Контакти:

Поредни загубени квалификации

Мнениеот Берое_зара » 12 май 2010 09:26

/интервюто на Станимир Стоилов е от вестник 7 дни с пор т/

- Г-н Стоилов, вече ясно ли е дали ще играем с ЮАР на 24 май?
- На този етап, да. Ако не се появят някакви усложнения, смятам, че мачът ще се състои.

- Готов ли сте за двата мача с Белгия и ЮАР?
- Да. Трябва да вземем един или двама играчи повече заради това, че след мача с Белгия Живко Миланов се прибира в Румъния, където ще играе финал за купата на страната и няма да пътува за Южна Африка. На негово място най-вероятно ще бъде Павел Виданов.

- Полезни ли ще бъдат тези контроли за отбора?
- Имаме нужда да поработим заедно, защото от ноември сме имали една тренировка и един мач с Полша. Същата е ситуацията и с Белгия сега. Ще тренираме във вторник, а в сряда е мачът. Ако нещата се развият добре, ще имаме три-четири дни да работим заедно и да изиграем страхотна контрола като емоция, тръпка и атмосфера. Надявам се да има много публика и настроение, тъй като ЮАР са домакини на световното първенство. За нас пък е важно да играем все повече заедно.

- Ще дадете ли равен шанс на всички футболисти в тези два мача, или ще избистряте състава за квалификациите?
- Голяма част от тях ще получат шанс, но ще се опитам максимално да избистря състава. Все пак има само два мача до квалификацията срещу Англия. Ядрото на отбора ще го запазя. На някои постове, които са съмнителни, мога и да предприема експерименти. При всички положения ще трябва да има промени най-малкото заради това, че Живко Миланов няма да пътува за ЮАР.

- Не ви ли притеснява, че у някои от футболистите може да има лека досада от края на сезона и натрупани доста мачове?
- Специално българските футболисти се оплакват от липса на мачове - два месеца подготовка, два месеца първенство. Те поне трябва да имат желание. За чужденците важи същото. Миналата година нямахме възможност да направим подобни контроли.

- Повикахте петима футболисти от "А" група. Това ли е максималният брой, на който може да се спрете в този момент?
- От доста време се опитвам да им кажа на българските футболисти, че трябва сериозно да се замислят върху класата си, върху начина си на игра и върху качествата си. Ако изключим Ивелин Попов, към другите имам сериозни забележки. Това ще бъде и повод да им ги кажа. Те трябва да разберат, че ако не се развиват, трудно ще стигнат нивото на играещите в чужбина футболисти. В момента, в който играещите зад граница футболисти започнат да се възстановяват и да играят по-редовно, бройката може и още да намалее, ако продължаваме да се движим по тази наклонена назад плоскост. Факт е, че първенството е доста интересно, има интригуващи мачове и равнопоставеност, но класата и нивото, което се изисква за националния отбор, е доста по-висока.

- Решихте ли кой ще бъде първи вратар след отказването на Иванков?
- Искам да проведа разговор с Петков. Да му кажа какво мисля за неговото представяне. Смятам, че той трябва да повиши представянето си в Левски. Неговите качества са безспорни и ако се представи добре в тези контроли, ще бъдем спокойни за бъдещето. Ако не, ще трябва да разчитаме на младите вратари - Михайлов, Стоянов и Караджов. Петков, ако се представя добре в клуба си, даже и да допуска грешки с националния отбор не е толкова страшно - можем да ги приемем. Гошо Петков досега няма слаб мач в националния отбор, така че не виждам защо трябва да свалям доверието си от него.

- Основните проблеми обаче са в централната част на отбраната.
- Имаме проблеми. Ще се опитаме да ги решим. За жалост основният защитник Сашо Тунчев е дълго време контузен. Радващо е, че Иван Иванов е във форма и ще търсим още един централен защитник.

- Обмисляте ли вариант да разчитате на натурализирани чужденци?
- В момента няма чужденец с паспорт, който да е играл 5 години в България и да може да играе за националния отбор. Това е условието на УЕФА. Преди беше две години, сега вече е пет.

....
Трудно мога да изброя всичките, но дори на пристрастните спрямо животинските отбори може да им е трудно да обяснят защо точно за контролите не се повикат нови лица като:

Иво Иванов (Берое)-Основна причина за отстраняването на ЦСКА, силното представяне на отбора и спечелването на купата. Избран от всички свой колеги за най-добър защитник на 2009-та година.

Илиян Мицански (Арка Гдания)-Момчето е на първите страници на всеки вестник в Полша, бори се за голмайсторския приз, а играе в отбор борещ се за изпадане.

Благой Макенджиев (Пирин)-Родения в Петрич вратар има основна заслуга за силните мачове на отбора. Беше запазен след силни оферти от столични клубове.

Димитър Макриев-ужасно напорист нападател, отново печелещ уважение в чужбина състезател

Живко Желев, Валентин Илиев-поставям ги на едно, защото играят на най-инфарктния пост в националния. И двамата обаче в момена играят в силни отбори и са титуляри. За разлика от:

Гошо Пеев(меко казано пенсионер), Иван Иванов(пияница и гей, от настоящия му клуб го определиха като несъстоятелен и НЕ е титуляр!), Никито Михайлов(титуляр в основната схема на син сити :) нито един мач като титуляр за клуба си!), Гошо Петков (най-добрия ни вратар, но играещ в най-слабия си сезон) Ванката Караджов (отново една скандална личност, прочут със снимките си по пискун във фейсбук, снимките как целува мъже, проблемите с алкохола и елементарните голове. Най-слабия вратар, който съм виждал да има български отбор в А група -лично мнение)

Нека ако съм пропуснал някой интересен футболист бъда поправен. Мисля, че ще се получи интересна дискусия. Всеки може да започне с псувня по избор по посока БФС/Хасково и прочие :)

urkoto
Мнения: 3894
Регистриран на: 25 апр 2010 11:54

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот urkoto » 12 май 2010 09:35

ДАНИЕЛ ДИМОВ, МЪРИ ВИКНИ ДАНИЕЛ ДИМОВ!!!
Отделно Занев и Александър Александров (ЧМ) заслужават също шанс, ама не, Жикеца ще играе у лево и не, Сърмата ще играе в центъра. Сега най-малкото липсата на Сърмата предполага да се изпробва един РАЗЛИЧЕН дефанзивен халф от него, ама...
Краен костовист за сведение на всички герберастки псета.

http://vbox7.com/play:9c1d258e8b - най-великия 3-секунден клип в историята на човечеството

Потребителски аватар
baltimore
Мнения: 1933
Регистриран на: 29 юли 2009 16:40

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот baltimore » 12 май 2010 09:53

По време на мача Чавдар Етрополе - Берое ми направи впечатление едно младо момче, май се казваше Петър Тончев.
Някой може ли да каже повече за него.

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот garfild8 » 12 май 2010 10:03

urkoto написа:ДАНИЕЛ ДИМОВ, МЪРИ ВИКНИ ДАНИЕЛ ДИМОВ!!!
Отделно Занев и Александър Александров (ЧМ) заслужават също шанс, ама не, Жикеца ще играе у лево и не, Сърмата ще играе в центъра. Сега най-малкото липсата на Сърмата предполага да се изпробва един РАЗЛИЧЕН дефанзивен халф от него, ама...

Колега,ти не разбра ли че,изброените от теб,нямат ПРАВИЛНИЯ мениджър,не играят ''ПРАВИЛЕН''футбол и не играят за ПРАВИЛНИТЕ отбори,а именно Левски,ЦСКА иЛитекс.Същото важи и за изброените от автора на темата,играчи. ;) И друг път съм казвал.С Гения Мъри и тези дърводелци,особено в защита и Татьовото,ще гледаме ЕВРО 2012,по телевизията,без националния ни отбор.
Само Черно море.

red_guy
Мнения: 225
Регистриран на: 01 дек 2008 20:48
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот red_guy » 12 май 2010 10:08

Който и да бъде викнат в националния е все тая - първо няма кой знае какъв потенциал и второ пак ще се мрънка, защото такава е традицията.
Вальо Илиев - Мъри явно не го харесва, но пък 2 червени картона в последните му 2 мача на борещия се за оцеляване Университатя не са в негова полза.
Иван Иванов - имаше период от 2-3 седмици, в които не игра, но в последния мач игра и има 8 мача за Алания.
Георги Пеев - може да е на възраст, но определено прави много силен сезон, заговори се за интерес от Спартак Москва.
Мицански и Макриев определено трябва да бъдат викани, но при наличието на Бербатов и Божинов трудно би се намерило място за тях, колкото и да са ми интересни.

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот Viktor4o_Rs » 12 май 2010 10:22

red_guy написа:Който и да бъде викнат в националния е все тая - първо няма кой знае какъв потенциал и второ пак ще се мрънка, защото такава е традицията.
Вальо Илиев - Мъри явно не го харесва, но пък 2 червени картона в последните му 2 мача на борещия се за оцеляване Университатя не са в негова полза.
Иван Иванов - имаше период от 2-3 седмици, в които не игра, но в последния мач игра и има 8 мача за Алания.
Георги Пеев - може да е на възраст, но определено прави много силен сезон, заговори се за интерес от Спартак Москва.
Мицански и Макриев определено трябва да бъдат викани, но при наличието на Бербатов и Божинов трудно би се намерило място за тях, колкото и да са ми интересни.

Ето това последното изречение ми звучи много несериозно , какво значи при наличието на Бербатов и Божинов не можело да се намери място , нали затова са контролите за да се изпробват нови играчи , знаем си го Берба , че ще разходи екипа 45 минути и това е , съгласен съм с Берое зара , можеше да извика още Асен Караславов , Танко Дяков , от ЦСКА Румен Трифонов и Йордан Минев (а не смешника Виданов) , от Левски Гаджев , от Литекс Занев , защо не от Берое някой - примерно Искрен Писаров направи много силен полусезон :roll: Но както казахме , нямат правилния мениджър , в момента в националния отбор място нямат резерви като Ники Михайлов , Димитър Рангелов , Иван Иванов пък е слаб ...
Изображение

red_guy
Мнения: 225
Регистриран на: 01 дек 2008 20:48
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот red_guy » 12 май 2010 10:30

Ами защото ако не извика Бербатов за контрола (нещо, което би било добре, защото и без това не му се играе), само в тоя форум ще има около 372498234 теми Стоилов курво!, Защо не викна Бербатов бе цървул... и т.н. от рода. Освен това за контролата с Южна Африка по договор трябва да играем с основните играчи.
Всеки може да си изсмуче от пръстите поне 5 играча, с които според него националния ще полети, но истината е,че в момента нямаме сериозен потенциал като национален отбор. Аз предпочитам да гледам играчи, които поне се раздават на терена,а не да дефилират като манекенки, но никой не ме пита. Като не ми изнася не ходя на стадиона, не включвам ТВ и т.н.
Който и да бъде викнат в националния е все тая - ако все още някой вярва,че сме сериозна футболна сила, да си пие хапчетата и да намали оборотите.

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот Viktor4o_Rs » 12 май 2010 10:35

Аз не съм казал да не вика Бербо , но това да не повикаш Мицански и Макриев , а да викаш Митко Рангелов , който почти няма мачове за Дортмунд , е много тъпо от кауна ... Само чуждестранен специалист може да ни помогне , немец, холандец или италианец , който няма да се влияе от различните мениджърски интереси . Как ти звучи централна двойка защитници Иван Иванов и Виданов , мен ми звучи ужасяващо :x :x :x
Изображение

Потребителски аватар
pehopeho
Мнения: 1207
Регистриран на: 06 авг 2009 10:12
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот pehopeho » 12 май 2010 10:37

Авторът на темата е поредния нихилист, за съжаление стават все повече. Искам да те питам какво ще направиш ако все пак се класираме за евро 2012? Аз ти предлагам да не гледаш нито един мач! А може да го направиш още през квалификациите, така и няма да пишеш глупости!
Изречението "пристрастните спрямо животинските отбори" само по себе си говори защо си пуснал подобна тема. Ако има фенове на животински отбори, може да се твърди, че има такива и на селски отбори! :roll:
Не си сложих портрет на Лупи на стената, защото остави нещата на половина, но обещавам да си сложа на Митко Борисов, ако ги доведе до край!!!
http://vbox7.com/play:efeaf1c3

Потребителски аватар
PFCB
Мнения: 2430
Регистриран на: 15 апр 2010 19:21
Контакти:

Re: Поредни загубени квалификации

Мнениеот PFCB » 12 май 2010 10:40

Няма как, трябва да се продава :oops:


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта