На вратата журналистите са поставили звездата на италианския национален отбор и Ювентус Джанлуиджи Буфон. През 2001 година той премина в състава на Старата госпожа за 39 милиона паунда като най-скъпия страж. Останалите претенденти за мястото му са Оливер Кан, Икер Касияс, Едвин ван дер Саар.
За десен защитник “Сън” избра Кафу (Рома, Милан и националния на Бразилия). Неповторимият му стил и ролята в отбраната за отборите, в които се е състезавал са допринесли за модерната игра, което не е било подминато от екипа, подготвил най-добрия тим за последните 10 години. През 2002 година печели втора световна титла, капитан е на Бразилия при победата в Япония и Южна Корея. Той бе част от състава на Милан, който триумфира в Шампионската лига през 2007 година. Други претенденти за поста му: Хавиер Занети, Гари Невил, Мичел Салгадо.
Централен защитник – Фабио Канаваро (Интер, Ювентус, Реал Мадрид и националния на Италия). Той изигра основна роля като капитан и, разбира се, в отбраната на Световното през 2006 година. Въпреки че е считан за противоречива личност, той е първият защитник избран от ФИФА за най-добър играч на годината. За мястото му в отбора на десетилетието могат да спорят още Алесандро Неста, Джон Тери и Рио Фърдинанд.
Човекът, който ще пасва добре на Канаваро в отбраната е Карлес Пуйол (Барселона и Испания). Повечето хора не биха признали Пуйол за най-талантливия защитник на десетилетието, но той прави това години наред за своя тим. Възпитаник е на академията на Барселона. Той спечели два пъти Шампионската лига, през 2006 г. и 2009 г., и е също така част от националния на Испания, който триумфира на Евро 2008.
Отляво в отбраната “Сън” постави легендата на Милан и Италия – Паоло Малдини. Той окачи бутонките през 2009 година, а до тогава спечели Шампионската лига – през 2003 и 2007. Според изданието, той ще остане в историята на футбола, като един от най-добрите защитници на всички времена. Последният си мач той изигра на 41 години. За мястото му в класацията могат да спорят още Роберто Карлос и Ашли Коул.
За полузащитата на отбора бе избран Луиш Фиго (Реал Мадрид, Инер и националния тим на Португалия). Фиго спечели испанското първенство в първите си два сезона на "Бернабеу" и също Шампионската лига през 2002 година. Представянето му в кралския клуб му донесе Златната топка. Той бе капитан на Португалия, когато тимът достигнала до финала на Евро 2004.
Други претенденти: Клод Макелеле, Стивън Джерард, Рой Кийн, Дейвид Бекъм, Шави.
Сред най-добрите няма как да бъде пропуснат и Зинедин Зидан (Ювентус, Реал Мадрид, Франция). Откъде да започнем? Ами, на първо място може би е победата на Евро 2000, което му донесе избирането за втори път за Играч на годината, според ФИФА. След това премина в Реал Мадрид за рекордната сума дотогава и спечели Шампионската лига през първия си сезон. Въпреки многобройните си постижения, включително и над 500 мача за тима, Зидан ще се запомни и с последния си мач - финала на Световното през 2006 година, когато удари Марко Матераци с глава в гърдите и бе изгонен за тази своя постъпка.
Накъде без Роналдиньо (Гремио, ПСЖ, Барселона, Милан, Бразилия)? Рони избра слънчева Испания пред Манчестър, когато европейските грандове се бореха за него. И никога не погледна назад. Индивидуалните му призове, както и с Барселона са много, въпреки че напоследък предпочита да се отдава на купоните. През 2008 г. Роналдиньо бе продаден на Милан за 25 милиона, където му липсва блясъка от миналото и неговото истинско Аз..
Нападението – Лионел Меси (Барселона и Аржентина). Въпреки че направи своя дебют през 2004 г. и все още е само на 22, Меси влезе в този отбор на десетилетието, благодарение на способностите си и своите невероятни постижения досега. Само тази година той спечели всичко възможно с Барселона, както и Златната топка.
Други претенденти за нападението: Раул, Рууд ван Нистелрой, Кака, Андрий Шевченко.
Въпреки че напоследък не бяха най-щастливите дни за Тиери Анри, той също влезе в своеобразната класация, като футболист на Арсенал, Барселона и националния тим на Франция.
И накрая, в нападението, няма как да бъде пропуснат Кристиано Роналдо (Спортинг Лисабон, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Португалия). Той е най-скъпият трансфер в света до този момент. През лятото той премина в кралския клуб за “скромните” 80 милиона паунда. Златната топка и многобройните индивидуални награди.
Според мен на мястото на Канаваро,трябва да е Фърдинад. Роналдо(Бразилия) изобщо не е споменат,а трябваше!
“Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist
Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
Не знам какво прави Роналдиньо там,1-2 силни сезона и оттогава нищо,на негово място 100% трябва да е Джерард !!!
YNWA!
Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
Истинският Роналдо го няма , дървото канаваро е централен защитник , пуйол също - аиде той поне има 3 сезона с титли... и други неща не са наред..
САМО ЛЕВСКИ!
Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
durex написа:За полузащитата на отбора бе избран Луиш Фиго (Реал Мадрид, Инер и националния тим на Португалия). Фиго спечели испанското първенство в първите си два сезона на "Бернабеу" и също Шампионската лига през 2002 година. Представянето му в кралския клуб му донесе Златната топка. Той бе капитан на Португалия, когато тимът достигнала до финала на Евро 2004.
Кой загубен журналист е писал статията. Фиго има 5 сезона в Барселона, а това не е отбелязано


Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
На мястото на Канаваро трябваше да е Неста/Тери или Фърдинанд. На мястото на Фиго Джерард/Лампард. На мястото на Анри Кака и на мястото на пенди - истинския Роналдо.
-
- Мнения: 1796
- Регистриран на: 28 ное 2008 11:26
- Skype: на, който му трябва да пита.
- Местоположение: ст, Георги Аспарухов, сектор Б.
- Контакти:
Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
За десен защитник вместо Кафу, аз мисля, че по подходящ е Хавиер Занети. Вместо Канаваро за централен защитник-Джон Тери. Вместо в полузащитата Луиш Фиго-Стивън Джерард.
България има природни богатства ,
България има народ несломим.
България има от всичко по-малко,
но само един Левски
футболен тим.
Мъждукат и други тимчета разни
мъждукат ,но Левски блести.
Левски,Левски,Левски.
България има народ несломим.
България има от всичко по-малко,
но само един Левски
футболен тим.
Мъждукат и други тимчета разни
мъждукат ,но Левски блести.
Левски,Левски,Левски.
- Бижутера
- Мнения: 28384
- Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
- Skype: sinishampioni
- Местоположение: София
- Контакти:
Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
Канаваро и Кафу нямат място в отбора...трябваше да сложат Балак и Швайншайгер, според мене 

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!
Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
Ебати смешния сЪстав...с Канаваро,Пуйол и смешника-симулант
Аз бих сложил в отбора Кан и Ефенберг 


Re: “Сън” подреди идеалния отбор на десетилетието
Бижутера написа:Канаваро и Кафу нямат място в отбора...трябваше да сложат Балак и Швайншайгер, според мене
Момче ти чуваш ли се ... Вечно втория Балак,от който има поне 10 по-добри халфове и Шваинщайтер,от който пък всеки втори халф е по-добър ... Кафу точно има място.Спечелил е всичко в кариерата си и е бил титуляр във всеки отбор,в който е играл.Може би един от най-добрите десни защитници.
ТИТАН ОСТАНИ И ДЕЛОТО СИ ДОВЪРШИ
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта