Мнениеот smoothc » 30 окт 2021 17:37
Със сигурност има недоволни футболисти, но кардинално погледнато по-важното е кои са и от какво са недоволни!
На пръсти се броят причините, поради които съвременните играчи могат да недоволстват от спортно-техническа гледна точка.
Като са титуляри и възнагражденията вървят, какво друго да ги дразни?
Освен треньорите да им задават някакви непосилни или абсурдни инструкции, което сигурно го има и на моменти де, но конкретно при нас не виждам някакви "извращения" в това отношение.
На повечето егото и самочувствието е такова, че ако случайно има междуличности конфликти/непоносимост един други(което е рядко като цяло) те едва ли до такава степен биха им нарушили рахата както се казва.
С влиянието на агентите е като детска игра да преминат в друг отбор, ако се наложи евентуално, така че...
От Оле и щаба недоволни могат да бъдат т.нар. резерви визирайки към днешна дата главно Дони, Лингард, Хендерсън, може би и Мата донякъде и... кой друг?
И честно казано, аз като цяло бих ги подкрепил до известна степен, защото каквото и да се случва, мисля че играят доста под нормалното(не само този сезон), което би трябвало да им се даде, дори и да са с т.нар. резервен статус.
И в един момент като получат шанс, то неслучайно и "прегарят", защото хем нямат практика, хем вероятно подсъзнателно мислят, че дори и да направят силен мач, вероятността да им се даде 2-3 поредни за сметка на някои от титулярите е малка и...
Днес може би Дони ще получи шанс срещу Тотнъм, но... отколко време не е играл?
Да, може да направи силен мач, но логиката показва, че изобщо няма да му е лесно, защото няма игрови ритъм(той често е неизползвана резерва) и реално трябва да даде 10/10, за да компенсира/навакса включително и сработването с останалите, да не говорим че излиза срещу солидни играчи каквито има в Тотнъм, а не срещу отбор от III-то ниво примерно.
На тренировките сигурно е ок, но в истински мач нещата са коренно различни.
Разбира се, всеки футболист трябва да е винаги готов да влезе и да се раздаде на максимум, но обективно погледнато игровият ритъм е от много голямо значение, особено във Висшата лига!
И тук кардинално вината е на мениджъра, който трябва да поддържа формата и баланса на своите играчи, да прави избор според противника, показаното на тренировките и т.н., а не да има 20 играчи примерно и да върти само 13-14.
Какво става с останалите 5-6 човека, как точно да се интегрират и да бъдат полезни в дългосрочен план?
То и непрекъснатите ротации са крайност, просто трябва да има баланс!
Иначе като ще е така... то според правилата не може де, но избери си група от 14-15 човека и толкова.
Ако някой се контузи или наказение - викаш от младежите да запълни скамейката или пък да е титуляр и си носиш последствията.