Славиша Стоянович

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21386
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 16 ное 2020 08:59

koisa написа:
metodito написа:
koisa написа:И аз съм на мнение, че играчите са на много ниско ниво... Не всички, но в голямата си част са точно такива за съжаление!
При предишния престой на Тодоров отбора не играеше никак зле. Дори започна да налага част от юношките още тогава. Как така изведнъж като се взеха по-слаби играчи и стана пълен некадърник?!
Не случайно Сираков при представянето на Стоянович лекичко намекна, че селекцията не става и са допуснати доста грешки.
Лудогорец може да са ни пример, че дори със слаб треньор може да станеш шампион, ако имаш добри играчи. Петев, Дерменджиев, Стойчо Стоев, да не изреждам още. Какво постигнаха извън Лудогорец?

Не единиците, колектива. ;) Какво постигна Роси със супер единици? Остави едно ядро от седем-осем играча два пълни сезона и гледай какво ще стане. Ние имаме ли "два пълни сезона" с ядро от седем-осем играча?

Какви супер единици при Роси? Горанката и тем подобни ли? :oops: Ако си мислиш, че Стаматов, Петков, Атанасов и т.н ще станат кой знае колко по-добри след 2 сезона, значи живееш в някаква паралелна вселена. На тези 25 сезона да им дадеш, 25 ще са пълен провал!

:?:
Гомес, Обертан, Прохазка, Мапуку, Давид, Холмар, Йерсон, Фелипе, и да Горанов - защо - в момента имаме двама човека на негово място и двамата сборно не правят един Горанов, Паулиньо. 10 имена стигат ли?

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот koisa » 16 ное 2020 10:15

metodito написа:
koisa написа:
metodito написа:
koisa написа:И аз съм на мнение, че играчите са на много ниско ниво... Не всички, но в голямата си част са точно такива за съжаление!
При предишния престой на Тодоров отбора не играеше никак зле. Дори започна да налага част от юношките още тогава. Как така изведнъж като се взеха по-слаби играчи и стана пълен некадърник?!
Не случайно Сираков при представянето на Стоянович лекичко намекна, че селекцията не става и са допуснати доста грешки.
Лудогорец може да са ни пример, че дори със слаб треньор може да станеш шампион, ако имаш добри играчи. Петев, Дерменджиев, Стойчо Стоев, да не изреждам още. Какво постигнаха извън Лудогорец?

Не единиците, колектива. ;) Какво постигна Роси със супер единици? Остави едно ядро от седем-осем играча два пълни сезона и гледай какво ще стане. Ние имаме ли "два пълни сезона" с ядро от седем-осем играча?

Какви супер единици при Роси? Горанката и тем подобни ли? :oops: Ако си мислиш, че Стаматов, Петков, Атанасов и т.н ще станат кой знае колко по-добри след 2 сезона, значи живееш в някаква паралелна вселена. На тези 25 сезона да им дадеш, 25 ще са пълен провал!

:?:
Гомес, Обертан, Прохазка, Мапуку, Давид, Холмар, Йерсон, Фелипе, и да Горанов - защо - в момента имаме двама човека на негово място и двамата сборно не правят един Горанов, Паулиньо. 10 имена стигат ли?

Като изключим Холмар, Яблонски и Прохазка, останалите са приключили с футбола. Първите двама бяха тук само за пачките. Една Славия не можаха да бият на финал. Ти ще ми ги спояваш. Горанката е тежка резерва в Белгия. И то не във водещите отбори. Толкова за супер единиците!
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот rane » 16 ное 2020 13:25

metodito написа:
rane написа:
metodito написа:Нищо не си мисля. В последните няколко сезона в "Левски" бяха привлечени някои много добри футбалери и то на нормално ниво. Само че не може да слагаш "специалисти", като Митов, Топчо, Букарев, Хубчев, Тодоров, да ги тренират. И след това, всичкото нормален футболист дето става бива освобождаван или продаван. Холандеца и Давиде са такива примери.

Ами съгласен съм, че в Левски играеха някои доста добри играчи за последните 3-4 сезона. Факт е, че рядко някой от тях се задържаше над 1 година в отбора. В тази част съм съгласен. Няма как да се съглася обаче, че в сегашният Левски има кой знае колко голяма бройка качествени играчи, на които, ако им се даде време ще се развият. С много, ама наистина с много компромиси бих посочил 4-5 играча, които стават за нещо, както и още 3-4, които може да имат бъдеще и да се развият в положителна насока. Нито един от тези обаче не е защитник, имаме приличен титулярен вратар, обаче резерва нямаме, поне не и готов за такава. В халфовата линия имаме 3-4 опции, както и в нападение подобна бройка. Ако чакаш от тъпунгера Найденов да стане футболист, то има да почакаш. Та този не може да прецени траекторията на топката, бре. Това се учи още при децата в махалата, а този е професионален, уж, футболист. Усещаш ли за каква крещяща некадърност си пишем тук? Ако си играл в махалата, знаеш че нещо толкова елементарно се учи с опита, при това доста бързо. А този, дето играе и тренира над 10 години не го е научил. Осъзнаваш ли, що за тъпак е? Какво очакваш от него в следващите 2-3 сезона? Ами от Юруков, от Райнов, от А. Петков, от сина на голямата Йорданка Донкова, от лекето Стасиии(този как тръгна и как дълбае сега)? Да изброявам ли още? Не знам как не можеш да проумееш, че тези футболисти на първо място са калпави като хора и като личности? И са калпави, точно защото родителите им разсъждават като теб. "Треньора, маме/тате е виновен! Ти си най-малкото на нивото на Меси, ама този те срива и не можеш да разкриеш извънземният ти талант, дето го имаш". Всичко тръгва от родителските тела, от семейната среда, а виждаме тя до какво ги води след това. Ей това трябва да го проумеят футболистите на първо място, а после и самите родители. Треньорът е този, който трябва да се слуша, неговата критика е важна, а не хвалебствията на мама, тате, кака, бате и родата. Ако иска човек да се развива, то той сам трябва да се стреми да се подобрява, да остава след тренировки, да се вслушва в критиката на тези, които работят с него, а най-вече да се мотивира за допълнителна работа и развитие - личностно и професионално. Така се израства. Навремето баща ми ми е разправял, че Витлачил е критикувал великият Гунди, точно с цел да извлича още и още от него и да го кара да се развива и да върви напред. А сега мамин/татин путьо го играе ранима душица и в крайна сметка се оказва в Славия, Монтана, Ботев Враца или някой трето или четвърторазреден клуб в Европа. Напоследък даже и в такива взеха да не могат да пробиват, та се връщат като посрани в България, а понеже за 1-2 години са понаучили туй-онуй в чужбина, после тук ти се струват като някаква класа на фона на всичкото това бездарие и аматьорщина в лигата на Венци Тумбака с бАлгарчетата и юнУшките! Докато спортуващите за здраве и за сметка на Левски не проумеят, че не треньора, а те самите са си винивни, то не чакай от тях да постигнат нещо, даже и след 5 сезона заедно.

Едно е критиката, друго е троленето - пред камери, пред цяла България. Последните ни двама треньора, като ги слушаш ще кажеш, че са Моуриньо и Манчини, а са им дали да тренират някакви параолимпийци. Не знам какво ще стане от Найденов и Юруков. Не знам и защо първият бива налаган на бека толкова настойчиво. Няма ли в U19 един бек, да се пробва - едно полувреме даже. Ще се види как ще играят тези футболисти със Славиша. Той е точно психолога, който трябва, според мен. За треньор, не знам. Последното ми впечатление от него е, че играехме като при Гонзо - атакуващо, без мисъл за защита, тип "Грабвайте телата, отзад каквото стане". Може и да бъркам. Опитът му в работата с младите (Лука Йович) говори, че има око. Стаси е ключов футболист, както за отбора, така и за клуба (в смисъл, че продадем ли го, ще е добре за касата) - харесва ли му на някой или не. Очаквам сърба да му влезе в главата и да изгони мухите оттам, дето жужат. По позиции, ще видиш, че Алекс и Матео ще станат добри. За Живко примерно, наистина ли толкова си може? Убеден съм, че не - прави нетипични грешки за опитен футболист. И по принцип, тактически стоим много зле. Това е работата и на треньора. Виж класирането. Ти наистина ли смяташ, че футболистите на "Левски" са за третото място отзад напред? Че като единици Арда, Ботев Вр и Монтана ни превъзхождат? Аз не. Ерго - другаде е проблема.
Да, пак треньорът е виновен. Защо ли не се учудвам с този манталитет. Сега Славишата ще направи чудеса и бездарниците от тикви ще станат неповторими и незабравими легенди. Фактът, че не си сложил Тиам при силните футболисти играли в Левски, красноречиво говори колко имаш усет и обективност при преценката ти за качествата на играчите. А Тиам като се махна в средата на терена зейна пропаст, която и досега няма кой да запуши. Да не говорим, че си сложил Горанов и Кабрал сред качествените. Оставаше и Митрев да боднеш там и пародията щеше да е пълна. Чакай си и ти, като другите с нереална преценка, че Левски пак ще е 3ти и с юнОшки. Още много преди да стане тази с юнОшките и бАлгарчетата, хората с глави на раменете ви пишехме, че Левски трудно ще влезе в първата 6ца. Ама вие, не та не. Треньорът е виновен. Ами и Капело, Клоп или Венгер да им доведеш на тия, те си остават същите некадърници. Ама вие си ги чакайте по 100 години те да се научат от коя страна да ритнат топката, да подадат напред, как да се позиционират и други най-елементарни неща, които отдавна трябваше да са научили. Ще чакаме Найденов, Юруков и останалите до 30 години, за да започнат да играят що годе качествен футбол. Смешна и жалка е вашата.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21386
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 16 ное 2020 20:44

Аз помня и за близнаците какво се говореше. Пак казвам, не знам какво ще направи Славиша, иска ми се да му се получи.
На Тиам върха на кариерата му [strike]беше[/strike] е "Левски".

П.С. Пак питам: Смяташ ли, че като единици сме по-зле от Ботев Вр и Монтана? Защото, ако гледаш класиране и следвам логиката ти това ще означава. Прост въпрос.
Последна промяна от metodito на 16 ное 2020 22:45, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21386
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 16 ное 2020 20:46

koisa написа:Като изключим Холмар, Яблонски и Прохазка, останалите са приключили с футбола. Първите двама бяха тук само за пачките. Една Славия не можаха да бият на финал. Ти ще ми ги спояваш. Горанката е тежка резерва в Белгия. И то не във водещите отбори. Толкова за супер единиците!

Верно ли? И Давиде забравих, Гомес. Мапуку? Абе, Гомес трети сезон ще е титуляр в отбора си, играе в Европа... А за Йерсон... добре... След седем сезона в Ередивизи, Ганьо го "разкри". :lol: Не мое ви се верва.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот rane » 17 ное 2020 03:59

metodito написа:Аз помня и за близнаците какво се говореше. Пак казвам, не знам какво ще направи Славиша, иска ми се да му се получи.
На Тиам върха на кариерата му [strike]беше[/strike] е "Левски".

П.С. Пак питам: Смяташ ли, че като единици сме по-зле от Ботев Вр и Монтана? Защото, ако гледаш класиране и следвам логиката ти това ще означава. Прост въпрос.
Ами за Цоневите напълно важи приказката за онзи с едното око в царството на слепите. Монтана и Ботев Враца изобщо не ме интересуват като отбори, че да им знам футболистите. Вярваш ми или не, но аз напоследък(последните 5-6 месеца) се интересувам на 99% само от Левски. От националният отбор се отказах преди доста години(още като стана Гриша Ганчев ол старс), от европейските клубове следя само класирането вече, при това веднъж на няколко седмици. Остава ми време само за Левски. А ти ме питаш за Монтана и Ботев Враца. Даже не знам на кое място са в момента. Има хубави хора по онзи край и винаги ми е приятно да ходя там. Да се върнем на Цоневите...аз и преди съм го казвал - нивото на българските футболисти е толкова ниско в последните години, че на 100% бих селектирал Левски само от чужденци, поне титулярите, а в разширената група бих взел някой като Андро Краев например, както и Даниел Начев да се включва постепенно в тренировките на мъжкия отбор и евентуално да поритва в някой по-лесен мач за купата.
Какви халфове сме имали през последните 5-10 години, аз точно Цоневите ще взема в Левски. Ходи се скрий някъде с тези.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21386
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 17 ное 2020 08:37

Вземи тоз' фалит тогава.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот rane » 18 ное 2020 04:15

metodito написа:Вземи тоз' фалит тогава.
Спотно-техническият ли, към който сме се запътили в момента?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21386
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 18 ное 2020 07:55

rane написа:
metodito написа:Вземи тоз' фалит тогава.
Спотно-техническият ли, към който сме се запътили в момента?

Не, оня, който следва от това да играеш със скъпоплатени чужденци (независимо добри ли са или не).

нивото на българските футболисти е толкова ниско в последните години, че на 100% бих селектирал Левски само от чужденци,

Това е реалния живот, а не Football Manager. На бг футбола, последния му проблем са родните футболисти. Чипът ни е сбъркан, чипа.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот koisa » 18 ное 2020 10:48

metodito написа:
koisa написа:Като изключим Холмар, Яблонски и Прохазка, останалите са приключили с футбола. Първите двама бяха тук само за пачките. Една Славия не можаха да бият на финал. Ти ще ми ги спояваш. Горанката е тежка резерва в Белгия. И то не във водещите отбори. Толкова за супер единиците!

Верно ли? И Давиде забравих, Гомес. Мапуку? Абе, Гомес трети сезон ще е титуляр в отбора си, играе в Европа... А за Йерсон... добре... След седем сезона в Ередивизи, Ганьо го "разкри". :lol: Не мое ви се верва.

Нищо общо няма това къде са играли и къде играят сега... Важното е какво са играли и показали при нас. Резултатите и успехите им с Левски го показват. Кръгла НУЛА.
- Това, че себе си определяш като Ганьо, не означава, че останалите са такива!
- Никой не те кара и принуждава да вярваш. Приеми, че има и друга гледна точка. За мен тези са и си остават далеч от супер играчи!
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта