5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 2016г

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
FCD
Мнения: 356
Регистриран на: 16 сеп 2015 23:07
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот FCD » 30 авг 2016 02:05

ShooterMan написа:Междудругото само добри думи за треньора на Дунав. Че нямат играчи-нямат, но за 5 кръга са допуснали само 1 гол. Тактически играят правилно, използваха на 100% нашите слабости, играчите им не са нищо особено, но добре подредени и с малко късмет (който, обаче по-често е и с по-добрия) се получава. Ами да им пожелая поне още 1 кръг да го имат късмета, срещу селското отборче ЦСКА-София-ЕАД - туморът на футбола в България.

Що да нямаме играчи, онези 11 какви бяха? :) Ама аз много се радвам, че така ни подценяват. :lol: Черно море е силен отбор, един от топ отборите в България и неведнъж го е доказвал. Аз изключително го уважавам. Казвам го съвсем откровено. Но срещна достоен противник и не е драма, че сте изгубили мач от нас, Дунав не е случаен отбор и тепърва ще си възвръща позициите в А група (ППЛ). Ние, макар и стар "новак", не сме някакви слабаци, а сме по спортни причини тук, още миналата година не бяхме такъв и много други ще го разберат, ако още не са. Станахме категорични шампиони на Б група с най-добрата защита и най-доброто нападение. За Купата щяхме да стигнем далеч, но извадихме най-късата от късите клечки от всички да се натресем още на осминафинал баш на много силния тогава Литекс, баш на техния стадион, притежаващ в редиците си магьосника Асприля, който ни закопа с брилянтната си техника и извънземни асистенции. И пак ги озорихме при 1:1 така както малко са успявали. Мачът свърши 4:2. А Литекс тогава беше адски силен и единствен скочи на Лудогорец (скандала между Петичев и Стоилов) недавайки първото място. Но ако си гледал мача, още тогава трябваше да ти светне лампичката. :idea: А това беше преди година. Разбира се и ние ще губим тепърва, това е част от играта, не може само да побеждаваме, но важното е като сумираме накрая точките, те да са ни достатъчни с късмет или без късмет. Всичко е част от играта. Аз мисля, че е хубаво дълги години да си имаме такива атрактивни срещи, от това футболът няма да изгуби. Нека оставим настрана резултата, вярвам ще се съгласиш, играта беше много раздвижена, агресивна и двуостра, видяхме отлична техника и от ваши играчи, но не успяха. Въобще не беше от сорта на онази категория "тъпи мачове". Какво по-хубаво? Сега вие ще излезете мобилизирани и по-силни и дори на Лудогорец няма да му е никак, никак лесно.
Последна промяна от FCD на 30 авг 2016 02:14, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
FCD
Мнения: 356
Регистриран на: 16 сеп 2015 23:07
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот FCD » 30 авг 2016 02:07

ogrizko написа:верно голямо дерби между водещи отбори обаче ...толкова много страници не знам дали с левски и цска мачовете сме коментирали :shock:

Като сумираме двете теми, са 27 страници. Хахаха!

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот nitro77 » 30 авг 2016 02:19

ShooterMan написа:Междудругото само добри думи за треньора на Дунав. Че нямат играчи-нямат, но за 5 кръга са допуснали само 1 гол. Тактически играят правилно, използваха на 100% нашите слабости, играчите им не са нищо особено, но добре подредени и с малко късмет (който, обаче по-често е и с по-добрия) се получава. Ами да им пожелая поне още 1 кръг да го имат късмета, срещу селското отборче ЦСКА-София-ЕАД - туморът на футбола в България.

Това за пореден път показва и доказва, че футболът е колективен спорт и че индивидуалните качества на играчите не са всичко. В Дунав най-силен е колективът и благодарение на задружната игра в защита и атака отборът успява. Между другото, и за индивидуалните качества не сте съвсем прави. Един Юлиан Ненов, например, видяхте какво направи благодарение на индивидуалните си качества, и то не само в мача срещу вас. Мирослав Будинов наистина не блести с техника и комбинативност, но пък за сметка на това винаги се връща в защита и именно той "обра" високите топки при няколко корнера за "моряците". Диян Димов също се справя нелошо в средата на терена, Тейнур Марем и останалите - в защита и т.н. Вие си мислете, че имаме второ- и треторазредни играчи и ни подценявайте, а ние през това време ще печелим чрез силата на колектива. Това напълно ни устройва. ;)

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот КироВарна » 30 авг 2016 11:24

yavorescu написа:Не, Киро, не съм видял инцидентите с момчето с водата и момичето с инвалидната количка, затова не мога да коментирам. Полицаите имат началници и генерали, но не могат да взимат решения за разположението на феновете на частно съоръжение минути преди мача. Това се договаря предварително на клубно ниво, като се съгласува с охраната. А не под натиск непосредствено преди мача, когато напрежението ескалира. Ако са излъгали, че ще отворят сектор В, това е тяхна грешка, но не и повод за проява на насилие от наша страна.

От цялата работа се получи така, че не можахме да подкрепим отбора когато беше най-нужно.

Аз съм известен стар бъбривец и поредния безкрайно дълъг пост написах именно да поясня,че не одобрявам никакво хулиганство и никакво насилие!!!Но човешките нерви за съжаление имат лимит,както всичко човешко!!!На стадиона емоциите са по силни и това е известно на всички,дори и на любителите на балета!!!Затова по спокойните и по нежни хора ходят да гледат балет,а по темпераментните търсят по здрави преживявания!!!Тези полицаи,които имаха нещастието да охраняват футболен мач,не биха могли да вземат решения!!!Те затова са станали полицаи,друг да решава вместо тях....че е по лесно!!!И именно за тези другите говоря,дето имат права и възможности да решават!!!Трябваше да са наясно,че не охраняват втория балкон на Драматичния театър.....и да са готови с адекватни реакции!!!През цялото време се въртяха телефони,някой с някого се свързваше и получаваше инструкции!!!Накрая казаха"Добре,купете си билети и елате в Сектор В,ще го отворим!!!Виждаме,че има много жени,деца и възрастни хора!!!"Тези жени,деца и възрастни нямаха намерение да мачкат и притискат полицаите към заключените и омотани с вериги портални врати на въпросния сектор!!!Нямаха такива намерения и по младите и по буйни фенове.......нямах такова намерение и аз!!!Но след като ти се подиграват открито и те лъжат,след като виждаш и чуваш,че мачът е започнал.....нормално е да се поизнервиш!!!Аз бая се изнервих и както нямах нищо против нещастниците с щитовете,се питах къде са тези дето могат да решават.....за да решат!!!Ами те в милиционерските школи изучават няколко предмета свързани с "Управление на тълпата" и туширане на ескалация в поведението на мирните граждани!!!Защото ние бяхме група мирни граждани,които със своите данъци пълнят шапките на полицаите с пари!!!Нашето поведение ескалира,защото те реагираха неадекватно!!!Затова постоянно правя сравнение между по спокойните групи от жени,деца и възрастни хора.....и по активните фенове от агитката!!!Без разлика от пол,възраст и социална принадлежност всички бяхме бесни!!!Защото ни излъгаха!!!Не спестявам отговорността на нашето ръководство и мисля,че тези които трябва да работят с обществеността трябваше да са там!!!Трябваше,предварително да помислят за това колко хора се очакват от ВАРНА и къде ще ги набутат!!!Не извинявам и нашите действия,само изтъквам,че те бяха предизвикани!!!Не мога да си изкривя душата и да кажа,че тъпите облечени в някаква власт олигофрени,са прави да ни лъжат.....а хората тръгнали на празник,с единственото намерение да си подкрепят отбора....са длъжни да търпят гаври,от хора които са неспособни да взимат решения!!!Много я разтеглихме наистина тази тема,но ако си мълчим другия път,пак така ще бъде!!!За себе си знам,че макар да ни управляват овчари,аз не искам да сме овце!!!Ние сме вълци,при това МОРСКИ !!!

Потребителски аватар
FCD
Мнения: 356
Регистриран на: 16 сеп 2015 23:07
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот FCD » 30 авг 2016 14:52

Приятели, ето последицата от абсолютно глупавото поведение на нашето ръководство:
Решение ДК 30.08.2016
30 август 2016 13:16

За неравностойно ценообразуване на билетите за гости 10 лева и домакини 5 лева, което е неспазване на чл. 33, ал.6, б. Б от Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС за сезон 2016/2017, на основание чл.37, ал.1, т.24 от ДП /2016/2017/ – ДК наказва ФК „Дунав 2010” гр. Русе с имуществена санкция в размер на 10000 лева.

ДК задължава ПФК "Черно море" гр. Варна да възстанови щетите на стадион „Лудогорец арена” гр.Разград съгласно чл.38, ал.1.


Дано това за вас е достатъчно морално възмездие за причинените издевателства.

helemong
Мнения: 462
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот helemong » 30 авг 2016 15:25

[quote] Полицаите имат началници и генерали, но не могат да взимат решения за разположението на феновете на частно съоръжение минути преди мача. Това се договаря предварително на клубно ниво, като се съгласува с охраната.
quote]
Явореску този път си в грешка. В закона за държавния служител е казано, че незаконна заповед може и да не се изпълни.
Ако на това "частно съоръжение", което се използва за публична проява решат да "изтаковат" 500 човека от Варна, по твоята логика полицаите пак трябва да мълчат и изпълняват. Разградските милиционери не са имали сливи в устата си да кажат на организаторите на мача, че имат право да проверяват лични карти, но нямат право да отказват достъп до сектор А на всеки човек независимо от кой град или държава е, ако е закупил билет и спазва обществени ред(в случая ако не скандира нищо против Дунав, не дразни други граждани и не се държи непристойно). Недопускането на граждани с адресна регистрация във Варна си беше беззаконие и 10000 лева глоба за самозабравилите се "организатори на мача" е нищо.
Ако всички започнат да прилагат такъв стандарт това означава да забранят на голяма част от населението да ходи на футболен мач в чужд град. В така наречените клетки не се ходи да се види и малкото футбол, който се играе по нашите терени. Там се ходи с друга цел. Темата е дълга. Така наречените "журналисти" когато започне да се хвърлят бомби и взривове в клетките не трябва да коментират вижте "каква атмосфера" създават феновете, а трябва да казват вижте "поредното беззаконие и изстъпления" в клетката. Там за където уж сме тръгнали футболно Испания,Англия,Франция, Германия не създават "атмосфера" с бомби и пожари, а играят ФУТБОЛ с песни и скандирания. Извинявам се ако засегнах някои ама много се бях набрал в събота от простотиите по пътя и на стадиона в татковината ни.

Потребителски аватар
desi_1234_1997
Мнения: 44
Регистриран на: 03 ное 2013 19:06
Skype: desi0799
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот desi_1234_1997 » 30 авг 2016 16:21

http://varnautre.bg/2016/08/30/31021/%D ... 1%80%D0%B5

Мисля, че това е добър завършек на темата! За съжаление сме принудени да разглеждаме и коментираме не футболните достойнства на мача, а неговите неуредици.. Факт е, че ръководството на ФК "Дунав 2010" може да бъде съдено дори на европейско ниво за неспортменското отношение, което показа.
Само Черно море!!!!!!

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот yavorescu » 31 авг 2016 07:24

Може и да съм в грешка, не съм склонен да споря. Но съм сигурен, че насилието никога не е отговор. Клетки по стадионите не трябва да има, но това няма как да се промени, докато има такива реакции. Полицията със сигурност има "заслуга" за ескалирането на напрежението, не ги защитавам в никакъв случай. Но няма как да си сложат таралеж в гащите и да отворят сектора; след две седмици ще дойде една друга тълпа и при такъв прецедент положението може да стане неуправляемо.

Мляко с ориз
Мнения: 588
Регистриран на: 26 авг 2013 13:13
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот Мляко с ориз » 01 сеп 2016 00:27

nitro77 написа:
Onq написа:Що бе, ваща агитка скандираше одата на радостта ли? Всички градски агитки се псуват,само селските бият тъпан до изнемогване, щото нямат идея какво да изпеят.Тъпанът е за поддържане на ритъм, а за вас е единственият начин да бъдете чути.Манталитетът ви винаги ще е селски. Разград и Русе - две грешки на природата.Шампионска лига да спечелите съпортът ви пак ще е уникално жалък.

И да е имало отделни скандирания по ваш адрес, те са били провокирани от вашата агитка, която от самото влизане на стадиона започна с обиди и псувни. Дори по едно време, в знак на добра воля и съпричастност започнахме да скандираме срещу градския ви съперник Спартак, въпреки обидите от ваша страна. А когато ни псувахте, ние ви ръкопляскахме. Сам си отговори кой е със селско поведение. А за съпорта (каква модерна българска дума) ни не се притеснявай - в Русе е в изобилие и идва от целия стадион, не само от сектора с агитката.

Не им обръщай внимание всички сме афектирани от поведението на селското ви ръководство. Иначе феновете ви са точни , освен това доколкото знам мразите неградските ни приятелки

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: 5 кръг - ФК Дунав-2010-Русе - Черно море - 27 август 201

Мнениеот dunavfc » 01 сеп 2016 02:35

Аз пък не смятам да влизам в оправдателен режим и съм напълно съгласен, че значителна част от русенската публика за огромно мое съжаление е наистина селска, комплексарска и дивашка ! Гонзо беше почнат от загрявката ! Псувни, клетви, майки, лели без да е провокирал с абсолютно нищо ! Няма, как...25 год. скитаме по села и паланки и сега, когато видим, някой по значим играч/треньор и започваме с примитивното и дивашко поведение. Предният мач жертвата беше треньорът на Пирин, сега беше ред на Гонзо. И тук не става въпрос за един или двама , става въпрос за значителна бройка от олигофрени от които изпитвам истински, непоправим срам ! Аз не желая да се отъждествявам с подобни хора, но за жалост, покрай сухото, гори и мокрото...

Преди мачът на едно от заведения до така до зоопарка ( ако може да се нарече зоопарк ) фенове на Черно море и Дунав пееха, радваха се и хапваха заедно, шеги, закачки, абе приятна атмосфера....

На касите пред стадиона се почнаха типичните селски прояви, които започнаха от един наш представител, известна и русенска легенда - отрепка, която без никаква причина започна да скандира към варненци - Гагаузи. Те естествено не останаха длъжни и се започна един омагьосан кръг.
И ей, така стават нещата в живота ! Единични екземпляри правят големите бели... Преди време подобна ситуация стана и с Добруджа с които доскоро имахме чудесни отношения. На полувремето на мачът с тях 10-на наши, без абсолютно никаква причина и мотив отидоха до техният сектор... и се сбиха.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта