Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13366
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 15 юли 2019 16:30

JackPackage написа:Голям мач! Браво и на двамата!

На Усата този който не е в схемата на Федерер (номер 3) ще е голям фаворит за финала (при условие че и тримата са здрави и са на 1/2 финалите пак) :roll:
След толкова изцеждащ физически и най-вече психически 1/2 финал с Рафа беше очаквано Федерер да не е на висота във финала, даже съм изненадан че успя да издържи 5+ часа :roll:


И аз съм на подобно мнение. В смисъл, за мен Родж направи един от най-силните си мачове в кариерата, но не издържа психически. Иначе не мога да си обясня как при 40-15 на свой сервис и два мачбола допуска да бъде обърнат. Грешките си бяха изцяло негови. Оттам нататък вече идва психиката на Ноле. Фед беше по-добрият чисто игрово и трябваше да спечели. Да, няма такова нещо като трябваше след като не е станало, но статистиката не лъже и показва пълното му превъзходство във всичко освен крайния резултат. :oops: Та той Джокович нямаше точка за пробив в първите три сета. :lol: Евалата за тайбреците, защото в тези важни точки той не сбърка фатално, а съперникът му го направи.

На USO фаворит отново ще бъде Джокович, но Надал и Федерер също ще имат какво да кажат по въпроса. Тийм също има своите шансове на такъв тип твърда настилка, дори Зверев. На хард доста тенисисти могат да се намесят за разлика от клея и тревата, където има само трима до четирима с реален шанс не просто да направят сензация с отстраняване на някой от фаворитите, ами и в крайна сметка да вдигнат купа. Американският шлем освен тримата в последните години печелиха Мъри, Вавринка, Чилич, Дел Потро, а Андерсън и Нишикори играха финал. Пробив на USO изглежда най-възможен. Явно всички играят най-силно там.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17604
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот pomiqrat » 15 юли 2019 18:24

Ако направят истинска допинг проба на Федерер уредите ще взривят. Този изцъклетия поглед...
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34796
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот MuFc1878 » 15 юли 2019 18:51

Брат, жив ли си? Оцеля след 730 бана :lol: :mrgreen:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот HoUs4oOL » 15 юли 2019 19:22

sapio0o написа:На USO фаворит отново ще бъде Джокович, но Надал и Федерер също ще имат какво да кажат по въпроса.

Фаворит на ЮС Оупън е Надал, галеника на жребиите, а не Новак. На испанеца пак ще му наредят непоставени тенисисти до 1/2 финала или направо до финала, а може и изобщо да не играе с поставен, не е като да не се е случвало. ;)
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот HoUs4oOL » 15 юли 2019 19:25

diplomat написа:
sirius123 написа:Остави ! В основата си тениса е блъскане , ако не блъскаш - теб ще блъскат. Не примитивно блъскане , блъскане както се полага. Ако швецарецът не блъска сервиси , щеше да е след нашенеца. Ако утре секне , пиши го бегал. Цял живот не си оправи бекхенда. 8-)

Теб си те спомням специално, класически сърбо-гъзолизец. :lol: Тенисът на маса ти е сложен, какво остава за този на корт. :oops:

Ето една проста графика, която демонстрира величието на Федерер.

Изображение
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2374
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 юли 2019 19:38

pomiqrat написа:Ако направят истинска допинг проба на Федерер уредите ще взривят. Този изцъклетия поглед...

...ако му видиш очите. ;)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13366
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 15 юли 2019 19:53

HoUs4oOL написа:
sapio0o написа:На USO фаворит отново ще бъде Джокович, но Надал и Федерер също ще имат какво да кажат по въпроса.

Фаворит на ЮС Оупън е Надал, галеника на жребиите, а не Новак. На испанеца пак ще му наредят непоставени тенисисти до 1/2 финала или направо до финала, а може и изобщо да не играе с поставен, не е като да не се е случвало. ;)


Погледни с кого е играл Джокович до финала на последните си три мейджъра без РГ, моля те. Дори ти самият в темата си написал, че не е бил тестван като хората до вчерашния мач в продължение на сезон и половина. :lol:

Надал е побеждавал 19 пъти Федерер и Джокович на мейджъри, този ще ми говори за жребии.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34796
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот MuFc1878 » 15 юли 2019 20:06

Вместо да се радва на титлата, пак Рафа :lol: Виж, че Джоко само с паляци играе до финала с Роже :mrgreen:

Кириос, Цонга, Куери, Роджър.....слаб път до финала :oops: Вавринка, Мъри и Дел По ги няма, какво да се прави! Не ме карай да съм за Роджър в мачове с Ноле, защото съм се радвал на всяка негова победа над швейцареца.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот HoUs4oOL » 15 юли 2019 20:13

sapio0o написа:Погледни с кого е играл Джокович до финала на последните си три мейджъра без РГ, моля те. Дори ти самият в темата си написал, че не е бил тестван като хората до вчерашния мач в продължение на сезон и половина. :lol:

Надал е побеждавал 19 пъти Федерер и Джокович на мейджъри, този ще ми говори за жребии.

Игра с Гофен и Агут, които бяха поставени, единствения поставен, с който игра Рафа беше Федерер.
ЕДИТ:
За АО и миналогодишния Уимбълдън не мисля, че трябва да имаш претенции, защото Новак победи именно Надал, а на ЮС Оупън игра с Нишикори и Дел Потро, който тогава беше 3ти поставен.

Иначе, Надал хубаво ги е побеждавал, но е факт, че не е печелил АО от 2009, а Уимбълдън от 2010(сега видях, че финала е бил с Бердих :shock:), ако не беше жребия на ЮС Оупън през 2017, дали щеше да има титла там или последната щеше да си остане 2013? Жребия е страшно важен, не знам защо го отричате.

MuFc1878 написа:Вместо да се радва на титлата, пак Рафа :lol: Виж, че Джоко само с паляци играе до финала с Роже :mrgreen:

Кириос, Цонга, Куери, Роджър.....слаб път до финала :oops: Вавринка, Мъри и Дел По ги няма, какво да се прави! Не ме карай да съм за Роджър в мачове с Ноле, защото съм се радвал на всяка негова победа над швейцареца.

Но са поставени, което значи, че са се представяли по- добре през сезона спрямо съперниците на Надал, а и за Новак Агут е по- голям дразнител от Кириос за Надал...
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13366
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 15 юли 2019 20:31

Знам откога не ги е печелил. Конкуренцията е жестока, срещу себе си има двама от най-великите в историята. Но ги е печелил все някога. Единственият с поне 2 титли от ГШ на всяка от трите настилки. Единственият с три шлема на три настилки в един сезон. Няма нужда да си ги мерим, известно ми е колко успял е твоят човек, но е тъпо да почваш с жребиите като половината финали на Джокович са срещу Мъри. Замисли се, че Надал не си е правил сам жребия на USO 17 и трябваше да играе с Федерер на полуфинал, но Дел По го сгъна. Година по-късно и Новак игра само с Дел Потро от по-високо поставените. Не виждам разлика между пътя на Надал през 2017 и пътя на Джокович година по-късно. Като каза Нишикори ме стресна да ти кажа..
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта