Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17604
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 11 сеп 2021 21:06

Най-добрият документален филм, който съм гледал. Много добре е обяснено как наркотиците поддържат икономиката. Не го казва директно. Сам трябва да се досетиш. Джон Робъртс казва, че Очола е човекът на върха на пирамидата.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ip-Glb343DE[/youtube]
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tiamat » 12 сеп 2021 00:43

Real написа:Много добре знам какво причиняват тия синтетични боклуци на хората (много по-ужасно е от това, което си описал), нямам точни данни обаче, колко човека убиват за година? Колко увреждат необратимо? Дали са по-малко от жертвите на китайския грип? ?

Стана ми интересно и проверих. 841,000 човека са умрели от OD от 1999 до 2019. Или 84К на година. https://www.cdc.gov/drugoverdose/deaths/index.html
От ковид са умрели 677,000 от началото на пандемията. Ако я пишем година и половина, към 450К на година. Демек, жертвите на дрогата са значително по-малко от жертвите на "китайския грип".
За увредени не съм търсил статистики, несъмнено са много. Но ковида също може да причини дълготрайни повреди.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 12 сеп 2021 04:10

Не са умрели от, а евентуално "с" наличието на позитивен тест.

Примерно тази сутрин по радиото слушах отказ от някаква сводка. Споменаха за редица загинали след ковид и без придружаващи заболявания. Звучи много неприятно. След това сводката продължи с изброяването на 90 годишен/а без придружаващи заболявания. :lol: Смятам, че си достатъчно интелигентен за да разбереш какво имам предвид.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Real » 14 сеп 2021 00:51

tiamat написа:
Real написа:Много добре знам какво причиняват тия синтетични боклуци на хората (много по-ужасно е от това, което си описал), нямам точни данни обаче, колко човека убиват за година? Колко увреждат необратимо? Дали са по-малко от жертвите на китайския грип? ?

Стана ми интересно и проверих. 841,000 човека са умрели от OD от 1999 до 2019. Или 84К на година. https://www.cdc.gov/drugoverdose/deaths/index.html
От ковид са умрели 677,000 от началото на пандемията. Ако я пишем година и половина, към 450К на година. Демек, жертвите на дрогата са значително по-малко от жертвите на "китайския грип".
За увредени не съм търсил статистики, несъмнено са много. Но ковида също може да причини дълготрайни повреди.

Чакай, чакай... За починали от наркотици броим само предозираните, а за починали от ковид - всички, които някога са имали положителен тест, закашляли са се, били са на мач с "позитивен" човек от публиката и какво ли не...?
А тия дето са се самоубили, получили са инфаркт, спряло им е дишането или просто са се обезводнили до смърт? Има десетки начини, по които наркотиците убиват и за тях се съмнявам, че има статистика. В същото време намирам ковид-статистиката за силно раздута. Не казвам, че е измислица, имам приятели, които си отидоха от въпросния вирус... Но знам и за доста "жертви на вируса", които си отидоха от старост, рак, инфаркт... някои просто от мъка (една позната спря да яде и пие след смъртта на съпруга си,90+ годишни и двамата, писаха я починала от ковид). Та продължавам да не съм убеден, че к19 убива повече от наркотиците.
Това не е толкова важно все пак, само исках да кажа, че не са се справили с наркотиците, просто щото нямат интерес. Не защото нямат възможности и не защото дрогата не е толкова значима опасност за обществото.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 14 сеп 2021 03:37

Факт е, че през 2020 г. има сериозен ръст на починалите в България. Който иска, нека си заравя главата в пясъка, но фактите са си факти. Мисля, че над 14 000 повече смътни случаи е имало през 2020г. сравнено със средното за последните 10 години.
Вирус има, много хора в България явно умират от него.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 14 сеп 2021 04:24

rane написа:Факт е, че през 2020 г. има сериозен ръст на починалите в България. Който иска, нека си заравя главата в пясъка, но фактите са си факти. Мисля, че над 14 000 повече смътни случаи е имало през 2020г. сравнено със средното за последните 10 години.
Вирус има, много хора в България явно умират от него.

Принципно никой не отрича съществуването на грипове, дори съществуват сериозни грипове, но не е ебола бре. Да, има оп висока смъртност.
Нека да сме реалисти все пак.
1304
1727.00
3693
3003
1861
2976
Това ти е плюса на смъртност при възрастовите групи над 60 до 85+. Всичко на всичко 14564. Ще ме извинявате, но никоя от мерките/дивотиите не помага на тези хора и не влияе върху техния живот. Основно пенсионери, които развлечението им е да се возят в градския транспорт по цял ден. Хора, които не работят и рядко посещават заведения. Ако приемем, че някой наистина се е загрижил за тях и живота им, по скоро трябва да се мъчи да изолира тях и да им осигури необходимото без да им се налага да излизат в "джунглата" на вируса, а не да тормози останалата част от населението и да се опита да разруши икономиката, същата финансираща съществуването на пенсии и изобщо на мнозинството от тези хора.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 14 сеп 2021 06:17

Thsmith написа:...
Това ти е плюса на смъртност при възрастовите групи над 60 до 85+. Всичко на всичко 14564. Ще ме извинявате, но никоя от мерките/дивотиите не помага на тези хора и не влияе върху техния живот. Основно пенсионери, които развлечението им е да се возят в градския транспорт по цял ден. Хора, които не работят и рядко посещават заведения. Ако приемем, че някой наистина се е загрижил за тях и живота им, по скоро трябва да се мъчи да изолира тях и да им осигури необходимото без да им се налага да излизат в "джунглата" на вируса, а не да тормози останалата част от населението и да се опита да разруши икономиката, същата финансираща съществуването на пенсии и изобщо на мнозинството от тези хора.
Ами аз познавам такъв случай. Моя братовчедка зарази последователно майка си и баща си. Майката прескочи трапа, но бащата не можа. А се бяха изолирали на едно от най-затънтените села(както много други между другото го правят в България).
Не казвам, че няма хора които пренебрегват мерките, но има и доста дето ги спазват. И въпреки всичко смъртността е отчетливо по-висока. Четох, че е най-високата за последните 70 години.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 14 сеп 2021 10:31

Това са си семейни драми. Да се оправят сами.
Цялата работа трябваше да е да се осигури възможност на рисковите групи да се изолират за кратко и да им се доставят продоволствия, те да получат помощи, а останалите точно обратното. Да се опитат максимално бързо да минат всички през вируса и после нещата да се свърши. Вместо това се прави някаква бавно и мъчително на час по лъжичка изкарване и накрая пак имаш засегнати рискови групи и отгоре на това си съсипал живота на 1/2 население, убил си напълни икономиката и си предизвикал инфлация. Направо чудна схема!
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 14 сеп 2021 15:42

Thsmith написа:Това са си семейни драми. Да се оправят сами.
...
По-точно над 14 000 семейни драми може да са!

THE G.A.M.E
Мнения: 49961
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 14 сеп 2021 21:31

rane написа:Факт е, че през 2020 г. има сериозен ръст на починалите в България. Който иска, нека си заравя главата в пясъка, но фактите са си факти. Мисля, че над 14 000 повече смътни случаи е имало през 2020г. сравнено със средното за последните 10 години.
Вирус има, много хора в България явно умират от него.
И как е доказано, че починалите са от "ковид", след като аутопсиите са забранени ?
В Сливен, в последната 1 г. болниците са буквално препълнени от хора с инфаркти и инсулти.
Това си е за притеснение, но причината едвали е "ковид".
Проблема е, че когато хора с подобни неща си заминат от този свят, ги пишат, че причинителят е "ковид".
Грозна работа ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта