Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Борис

Мнениеот Thsmith » 17 яну 2022 21:19

Drunken_Master написа:Министрите ми са англофили, генералите - германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил. (споделян от царя и в други разговори превод на български на фразата от интервюто му за сп. Тайм от 20 януари 1941г.

Самият Борис ти го казва... "моят народ е русофилски". Нещо не виждам, да казва, че бил "германофилски" ?


На мен нищо не ми казва, евентуално казва на публиката, че прави най-доброто за страната си и се опитва да балансира между всички воюващи страни и да намери обяснение защо се опитва да запази максимален неутралитет. Не е голяма философия.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19953
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Окупация от Турция ? Реална опасност..

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 21:23

Шестнадесети септември

...Съобщи ми, че д-р Димитров утре напуща Кайро и ще дойде да се сбогува. Представяше ми се първият удобен случай да изпратим в София кратък доклад за това, което би могло да интересува правителството. Изготвих и предадох вечерта на д-р Димитров следното изложение във форма на телеграма, макар и носима от "специален" куриер.
"Министерство на външните работи, София
При последната ми среща с американската и английска делегация на 12 септември излязох с убеждението, че преговорите по общото примирие ще се водят в Москва. Сам английският делегат г. Стийл ми даде аргументи в полза на гледището преговорите да се водят там. От вчера, 15 септември, като че ли има промяна в настроението. Отговор на постъпката ми, направена на 12 септември, да отпътувам за няколко дни за Анкара, без това да се счита като отсъствие на делегацията от Кайро, още няма. Предполагат, че ще се получи след завръщането на г. Идън от Квебек, където ще се разглеждат и други висящи въпроси между Съветите и двамата съюзници.
По въпроса за мястото на преговорите ние се държим тука неутрални, понеже е неуместно да изразим предпочитанието си за Москва. Вярвам, че там атмосферата ще бъде по-благоприятна. Тук силно влияят гръцки и сръбски емигрантски среди, които нямат общо с народните движения в страните им и нищо старо не са забравили и ново научили. При това членовете на американската и британска делегация са или аташирани към правителствата на Югославия и Гърция, какъвто е случаят с американската делегация, или са в тесни служебни връзки с тях...
щ10, 16 септември /и/ Мошанов"

...Посланикът Виноградов (не знам дали същият е сегашният съветски посланик в Париж) ни прие дружелюбно, като още с първите си думи искаше да ни предразположи за откровен приятелски разговор.
...Разправих подробно извършеното от мене в Кайро. Виноградов ме слушаше с интерес и след като завърших, заяви:
- Можете да бъдете доволни, че добре сте изпълнили дълга си. Ако бяхте подписали примирие в Кайро, сега в България вместо руски войски щяха да бъдат турски.
Балабанов учудено ме погледна. Трябваше да декларирам най-категорично пред Виноградов, че никога не е ставало въпрос за влизане на турски войски в България.
- Има факти и намерения, които очевидно не са ви били доверени от събеседниците ви в Кайро...

ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19953
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Борис

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 21:39

Thsmith написа:На мен нищо не ми казва, евентуално казва на публиката, че прави най-доброто за страната си и се опитва да балансира между всички воюващи страни и да намери обяснение защо се опитва да запази максимален неутралитет. Не е голяма философия.

Правиш се на луд, но както и да е...
Максимален неутралитет не означава, да обявиш война на САЩ и Великобритания и то при положение, че никога Адолф Хитлер не те е карал да го правиш ? Правиш го единствено за да се натегнеш на швабите, но кой после поема последствията ? Българският народ с бомбардировките...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Борис

Мнениеот Thsmith » 17 яну 2022 22:51

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:На мен нищо не ми казва, евентуално казва на публиката, че прави най-доброто за страната си и се опитва да балансира между всички воюващи страни и да намери обяснение защо се опитва да запази максимален неутралитет. Не е голяма философия.

Правиш се на луд, но както и да е...
Максимален неутралитет не означава, да обявиш война на САЩ и Великобритания и то при положение, че никога Адолф Хитлер не те е карал да го правиш ? Правиш го единствено за да се натегнеш на швабите, но кой после поема последствията ? Българският народ с бомбардировките...

Правиш го евентуално за да загубиш от тях, а не да се настани някой Ватник.


--
п.с. И преди сме си говорили за начина на поднасяне на информация и това, че не коментирам подобни откази без автор, източник и дори не ги чета.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10870
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Борис

Мнениеот ivan56 » 18 яну 2022 00:20

Drunken_Master написа:Министрите ми са англофили, генералите - германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил. (споделян от царя и в други разговори превод на български на фразата от интервюто му за сп. Тайм от 20 януари 1941г.

Самият Борис ти го казва... "моят народ е русофилски". Нещо не виждам, да казва, че бил "германофилски" ?


По тази логика и на Левски(тоз който ни освободи.....) и Чърчил(картофената нива...) се преписват едни приказки, които удобно цитирате и отхвърляте русоробите, ама на НВ думите са истина. Захари Стоянов ви е като трън в гъС, но удобно си цитирате московските брътвежи.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19953
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Борис

Мнениеот Drunken_Master » 18 яну 2022 06:06

ivan56 написа:
Drunken_Master написа:Министрите ми са англофили, генералите - германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил. (споделян от царя и в други разговори превод на български на фразата от интервюто му за сп. Тайм от 20 януари 1941г.

Самият Борис ти го казва... "моят народ е русофилски". Нещо не виждам, да казва, че бил "германофилски" ?


По тази логика и на Левски(тоз който ни освободи.....) и Чърчил(картофената нива...) се преписват едни приказки, които удобно цитирате и отхвърляте русоробите, ама на НВ думите са истина. Захари Стоянов ви е като трън в гъС, но удобно си цитирате московските брътвежи.

Ти прочете ли до края? Списание "Тайм", кви московски брътвежи...
Колкото до прословутата фраза, Левски НИКОГА не я е изричал. Това са глупостите на Джендо. Захари Стоянов не познава Левски, няма и как да го познава, понеже по времето, когато Левски създава комитетите, той е шивач в Русе. Съвсем отделен въпрос е, че той е един доказан лъжец и никой сериозен историк не приема Захари Стоянов а.к.а Джендо на сериозно...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 18 яну 2022 06:18

Нека бъда максимално ясен. Какво каза примерно любимият на много от вас гном от Кремъл след като негови войници окупираха Крим? :lol: Каза това, което трябваше да каже за да оправдае настоящата ситуация. Много наивно е да се връзвате на подобни изказвания и да ги определяте като статистическа извадка за нещо.
Белезите са съвсем други, не нечия теория, не нечие изказване.

Не случайно никого не съм се опирал или коментирал сериозно изказвания и в двете посоки. И разните теории какво бил казал Левски, какво бил казал Ботев, какво бил казал Чърчил за картофите и тн. Всичко това е нелепо да бъде поставяне като опорна точка на дадена теза.

Лека нощ!
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19953
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Оо

Мнениеот Drunken_Master » 18 яну 2022 07:37

Thsmith написа:Лека нощ!

Ква "лека нощ", отивам на работа... :lol:
Довечера ще отговоря...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17606
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 18 яну 2022 13:15

Как за 9 месеца никой журналист не се свърза с екипа на Опра и да ги попитат за кирчо? Статуквото зад кирчо ли е?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23333
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Оо

Мнениеот Thsmith » 18 яну 2022 17:44

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Лека нощ!

Ква "лека нощ", отивам на работа... :lol:
Довечера ще отговоря...

Ти ако искаш ходи и на риболов. Аз лягах след нощно нарушаване на "мерките" и като възпитан човек, какво да направя? Пожелавам лека нощ.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tmanolov и 37 госта