Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот Parmalat » 19 дек 2012 16:45

"Помията няма да ми попречи да вкарам Лудогорец в Шампионската лига!", допълни босът на Лудогорец в 74-минутно интервю за Крум Савов
Изображение
Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев е един от най-обсъжданите и най-атакувани хора в медийното пространство в последните седмици. Той е обвиняван за неправомерно закупуване и разпределяне на ТВ-правата, за „игри“ със съдиите, както и за коалиция под масата с президента на БФС Борислав Михайлов. Вчера и босът на Левски Тодор Батков изрази своето разочарование от действията на Домусчиев, който си позволи на своя глава да отговори на нападките на TV7 от името на „Футбол Про Медия“, в която дял има и самият Батков.

Точно заради това Домусчиев имаше да отговаря на много въпроси и това стана – днес, от 15:00 часа, НА ЖИВО пред главния редактор на Livesport.bg Крум Савов!

Босът на супершампиона отговори на Бареков, заяви какво смята да прави с Лудогорец, дали има директива Левски да стане шампион, защо се е отказал да купи ЦСКА и кой би купил клуба от "Армията". Домусчиев каза също, че помията в родния футбол няма да му попречи да вкара Лудогорец в Шампионската лига.

Ето и акцентите от интервюто на Домусчиев:

ЗА НАПАДКИТЕ КЪМ НЕГО И ДАЛИ Е В КОНФЛИКТ С ТОДОР БАТКОВ
Имаш златната възможност да вземеш интервю от един бъдещ арестант. А що се отнася до въпросната телевизия, не искам да й споменавам името. Долу има техен екип, но аз преценявам на кого да дам интервю. Вчера казах каквото трябва. Ще повторя – БФС решава кой да получи правата. Централата се стреми всяко едно решение по темата да бъде съгласувано с клубовете. На последната сбирка всички те (клубовете) решиха правата да отидат в нашата фирма. Заинтересованите страни са футболните клубове, не един човек, от една телевизия. Писмото на „Футбол-Про Медия" бе съвсем ясно (ВИЖТЕ ГО ТУК!!!). Вальо Михов пък не искам да го коментирам. Ако офертата на Михов е била по-добра, със сигурност тя щеше да бъде одобрена, въобще нямаше да се занимавам с тези права

Юристите казаха, че няма конфликт на интереси в случая. Тодор Батков заяви това. Ние не можем да кажем на телевизиите кои мачове да дават, затова има първи, втори, трети избор – избор на телевизията, не наша.

Офертата на ТВ7 бе ниска – 715 000 лева, само Ботев я прие. След това лично разговарях с всички телевизии, поне 10 разговори съм водил с Евелина Колева. Не съм говорил с Бареков, а с нея. Те казаха, че повече пари няма да дадат и отказахме офертата.

Преди малко говорих с Батков. Вчера ми каза, че са му се обадили от телевизията и са го питали за декларацията. Той не е знаел за какво става въпрос. Не е нужно всеки един сътрудник да знае за нея. Борисов знаеше, защото беше в офиса ми. Не се чувствам предаден от Батков, не мисля, че се е разграничил от позицията ми.

Всичките атаки срещу нас нямаше да ги има, ако бяхме в средата на таблицата. Нямаше днес да водим този разговор, ако беше така. Понякога нервите не издържат, затова има словесна война.

ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ
Има две претенции, въпреки че не ми се връща на този мач – неотсъдена дузпа и отменен гол за засада. Първо, дори за дузпата, Съдийската комисия, която беше доста притеснена, заяви, че дузпа няма. Само Генов каза, че е по преценка на съдията. Вижте мачът с Ботев за Купата миналата година и ръката в наказателното поле в началото на мача, но дузпа не бе отсъдена в наша полза. Относно засадата, всеки един съдия може да сбърка, може да не сбърка. Говорих с Лъчезар Димитров, за него има засада, двама влияят на играта, като се опитват да играят с глава. Вижте мача на Ботев със Славия, триметрова засада, а никой не каза нищо. Атака срещу нас има, на няколко фронта е, на никой не му е приятно нашето място в таблицата. Също и за правата. Аз няма да спечеля от тях. Вече сме дали част от парите на клубовете, така че...

Аз нямам бизнес конфликт с никой. Нямам кредити в банката на Цветан Василев. В добри отношения сме с него. Съществото Бареков не би правил тези циркове без знанието на г-н Василев. Ще се стремим ние да не им влизаме в тона. Смятам, че Василев е подведен от хора. Явно не им е приятно, че правата са на „Титан", Батков и нас. Проблемът си е на Бареков. Не ми е на нивото да коментирам това същество.

С Боби Михайлов не съм се чувал. Ако бях на негово място, бих извадил всички документи, които аз няма как да покажа. Нашите юристи казват, че обвиненията са безпочвени. Дори вече няма да ги коментирам. Много е вероятно да стигнем до съда, защото това е пълна простотия.

ЧЕРНО ТОТО
Щастлив съм, че всеки един мач на Лудогорец след 11-тия кръг, успяхме да излъчим. Дори един пуснахме в Интернет. Този мач държах да излъчим на живо, да не кажат, че сме хванали съдии. И за напред ще действаме по този начин. Не искам да има съмнения за нашите мачове. Нивото ми не е такова, за да се занимавам с черно тото. Един фиш не съм пускал в живота си, пък камо ли да залагам.

Левски в 86 мача не им бяха свирили дузпа при Сираков. Извадете всички спорни ситуации срещу нас и ще ги обсъдим. Ще поканим топ рефери и ще ги обсъдим, да видим процентът. Съперникът ни не създава положения, затова няма спорни положения, Голубовия задрямва на мачовете ни.

ВЕЧЕРЯТА С ПАСТАТА
Това не е вечеря. Ако това е нещо нередно, защо го изкарват 7 месеца по-късно. Канал 3 щеше ли да закъснее, щеше лайва да го излъчи. Пламен Гетов го ползваме като скаут – сърцето и душата на ДЮШ. Гетов е легенда, всички го познават. Той е народен човек, всички го познават. Пламен е бил там за 10-ина минути, нито им е плащал сметката. Няма на тази маса ръководители на клуба. В Разград има две заведения. Сметките на съдиите ги плащат БФС, трябва да си малоумен ти ги платиш. Сами може да се усетите за какво става въпрос. Вчера ми се обадиха 20 топ-журналисти и всички ми казаха „Остави го тоя". Бареков без разрешение на Василев няма да го направи. Реално Лудогорец и Ботев трябва да се подкрепят, ние сме провинциални клубове, бюджетът не играе. Имахме добро професионално отношение между нас и тях. Аз съм обидената страна, няма да звъня на Василев. Не може жена ми да слуша как ще ми слагат белезниците, утре кой знае какво ще измислят.

Много съм разочарован и няма да разширявам инвестициите в клуба. Не мога да зарежа Лудогорец, футболистите и децата от школата. Родителите, които съм ги подвел да запишат децата си при нас. Дори от ареста ще продължа да помагам. Повече няма да се занимавам и с ТВ права. Венци Стефанов е първият човек, който ще те предаде. Затова, че се бръкнах и им дадох пари, които вече са ги изхарчили, едно евала не ми казаха клубовете. От първия транш Лудогорец е взел 50 000 лева, а сме дали общо 960 000.

ЦСКА, ДИРЕКТИВАТА „ЛЕВСКИ ШАМПИОН", БОЙКО БОРИСОВ
За какво да взимам ЦСКА, исках да направя нещо на зелена поляна. Малко резултатите дойдоха по-бързо от очакването. Няма директива „Левски шампион". Болни мозъци развиват подобни теория, 100% няма такова нещо от страна на премиера. Много пъти съм заставал срещу правителството, за теми, които обсъждаме. В добри отношения сме с Борисов и останалите министри.

ЮЖЕН ПОТОК
Не участвам в нито един търг за „Южен поток". На този етап не ме интересува, но това може да се промени. Много неща се пишат срещу мен, злоупотребява се с името.

Нямам интерес към Дунав Русе и Спартак Варна. Имахме интерес обаче преди време. Искахме и Спартак Плевен. Желаехме да разширим дейността си, най-вече на школата ни.Tова са три големи футболни центрове и в тях възнамерявахме да изградим бази, на които да играят само български футболисти. Но след помията, която се изсипа върху мен, се отказвам.

ТРАНСФЕРИ
Ще продадем 5-6 футболисти, започваме с Марселиньо. Неговата цена е над 1,5 млн. евро, но няма да бързаме. Трябва да си върне формата първо, може и да остане. Нашите заплати не са по-високи от досегашните в ЦСКА и в Левски. При нас е важното е, че на всяко 15-то число парите отиват в сметката му, при нас няма пари на ръка. След даден мач знае, че ще взима премия и преди следващия мач тя е в сметката му. Мъри Стоилов на два пъти бе при мен за Шоко, разговаряме. Аз не искам да имам конфликт с Ботев, но е нормално да отговорим. Те крещат, че съм престъпник, няма как да мълча. Много ми е интересен и отговорът на прокуратурата. Да идват и да ме проверят. Нашият бизнес е чист и е извън България. Бизнесът си е бизнес и аз си го гоня. Компаниите ми се разрастват, имам 9000 човека в тях. Нямам необслужени кредити, тук и в страната. В КТБ съм имал предишни кредити, които съм погасил. Явно съм лаик и може би трябва да си гледам корабчетата и хапчетата.

ОПОКУ
Идват двама на проби, разбират кой става и кой не. Изгонихме го, като дори Петев им се обади на Левски и им каза, че този човек не е редовен.

ПЕТЕВ
Петев струва 100 000. Опитаха се да го откраднат от Динамо Загреб след мача ни с тях. Предлагаха му седем цифрена сума. Не мисля, че на всеки 6 месеца трябва да смениш треньора. Май не сме за тука, май с доста неща сме прецедент, не само с треньора.

Не се нуждая от популярност. В моите среди съм добре познато име, много преди името. Не влязох във футбола да си изчистя името. Влезнах, защото обичам футбола. Първо помагах символично и така тръгна всичко. Запалващ се постепенно.

Не може ти да правиш добро, а някой да ти казва, че ти си някак. Със Стойчо Младенов няма какво да си оправям отношенията, ще му стисна ръката. Относно Стойне Младенов, не съм злопаметен. В перфектни отношения сме с него.

Не смятам, че Батков ще излезе от фирмата, която държи ТВ правата. Другата година обаче едва ли ще се занимаваме с тази простотия.

Надявам се Лудогорец да стане шампион.

КОЙ БИ КУПИЛ ЦСКА
Проблемът в спонсорите е следният. Той очаква като даде пари, да получи нещо. Като на този спонсор не можеш да предложиш ракета-носител, няма как да стане. Има и друг случай, ако е такъв като мен и Василев, който си дават лични пари. При него (този случай), трябва или да го принудиш насилствено или трябва да е голям фен на футбола. Проблемът в Ловеч е, че градът обезлюдя. Това не е онзи Ловеч, който беше преди години. Не е 50-хиляден град, а вече 15-хиляден. Не е достатъчно голям град, не е Стара Загора или Плевен. Разград е 30-хиляден град, но на нашите мачове идват хора от цялото Лудогорие. Другият проблем на Ловеч и на всичките клубове е ненормалната ценова политика. За това трябват условия. Много трябва да се направи за продукта футбол у нас. Интересът към този спорт пада заради всичко, което се пише у нас – черно тото, убиваме съдии.

СЪДИИ
Проблемът е в манталитета. Винаги съдиите са виновни в България.

ЦСКА
Не искам да се занимавам с политика. Бъдещ арестант, няма как. Нещата в ЦСКА ме отказаха от клуба. ЦСКА е на тезгяха. Всеки един, който да даде разумно предложение, те ще го приемат. Питайте Митко и Иво за офертата от „Възраждане".

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНОМОРЕЦ
Те ни вкараха гол от нарушение. Не е нормално треньорите всеки мач да скачат на съдиите. Вижте Петев, не скача. Вижте Данчо Минев, какъв беше преди и какъв е сега. Не може Херо, Стойчо и Илиан да изкачат всеки мач на терена. Не е нормално това. Те влияят на съдията и не е нормално.

Първо ще продадем играчи, после ще купим. Ще намалим оборотите малко, има оферти. Според мен без някои футболисти ще играем по-добре. Някои от тях играят рутинно. Миро Иванов няма да бъде продаден, а даже ще му направим корекции в договора. Мишо Александров може и да го видите като титуляр през пролетта. Гъргоров е капитан, ние искаме да остане. Ако той реши друго... Някои от играчите си на възраст, повечето клубове искат млади момчета. Никой няма да спираме. За мен е важно отборът да е мотивиран.

ОТПАДАНЕТО ЗА КУПАТА
Обсъждахме глоби след втория мач с ЦСКА, но се отказахме. Петев нямаше да го уволня, дори да бе паднал от Левски. Той не играе.

Не мога да се откажа от футбола, имаме база, стадион и много деца. Рано или късно ще влезем в Шампионска лига. Размерът на инвестициите ще е според възможностите, в криза сме.

http://www.livesport.bg/Domuschiev-kaza ... KA!--79569

Много истини казва Домусчиев.Много е жалко ,че се отказва да инвестира в тези три клуба,но в България всеки гледа да придърпа този над него в казана.Смея да твърдя че това е най-умният президент на футболен клуб в България вероятно с Цветан Василев.Директен,прям и точен не се лигави като Венци,не ръси простотии като Батков.Личи си че е образован с висше извън нашата страна.В България се мразят успелите хора.Мисля че президентите и трениорите не трябва да коментират съдиите,но кой тогава ще е виновен за загубите на отборите им?Защо не гледат в собствените си паници и не видят ,че управляват клубовете грешно.Защо няма обединение в името на просперитета.С такова мислене поведение и подклаждани скандали те отблъскват всички нас феновете,спонсорите и доубиват футбола в България.
Последна промяна от Parmalat на 19 дек 2012 17:10, променено общо 2 пъти.
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот PFC Litex » 19 дек 2012 16:59

Parmalat написа:Много истини казва Домусчиев.Много е жалко че се отказва да инвестира в тези три клуба,но в България всеки гледа да придърпа този над него в казана.

Не се връзвай на всяка дума изстреляна в медийното пространство.
По БТВ в предаването "Лице в лице" пък каза, че ако сега трябва да почне никога няма да се захване с футбол.
Последна промяна от PFC Litex на 19 дек 2012 17:06, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
bnborisov
Мнения: 1563
Регистриран на: 19 юни 2009 08:20
Контакти:

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот bnborisov » 19 дек 2012 17:03

Много истини казва Домусчиев.

може и да има ама това си е неговата истина

Потребителски аватар
fen-fen
Мнения: 1440
Регистриран на: 05 окт 2011 14:12
Контакти:

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот fen-fen » 19 дек 2012 17:09

PFC Litex написа:
Parmalat написа:Много истини казва Домусчиев.Много е жалко че се отказва да инвестира в тези три клуба,но в България всеки гледа да придърпа този над него в казана.

Не се връзвай на всяка дума изстреляна в медийното пространство.
По БТВ в предаването "Лице в лице" пък каза, че ако се трябва да почне никога няма да се захване с футбол.


Не разбрах точно какво казваш но предполагам, че е "ако сега трябва да започне". Да, той и в интервюто с Крум Савов го каза. Нормално е след толкова помия, човек да се разочарова. Българите не обичат успелите хора! Винаги се търси сензацията и пошлостта! Затова спорта, културата и цялата ни държава е на това ниво! Прост, завистлив и злобен народ сме! Балкански манталитет!
Напред Лудогорец ! http://ludogorec.net/forum/images/smilies/razgradscarf1.gif
[offtopic]Бареков ако пусне тоалетна хартия с физиономията си ще стане милионер![/offtopic]

Потребителски аватар
bnborisov
Мнения: 1563
Регистриран на: 19 юни 2009 08:20
Контакти:

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот bnborisov » 19 дек 2012 17:10

Българите не обичат успелите хора!

ама той не се държи като такъв. с толкова пари човек трябва да е друго ниво, а той ...

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот PFC Litex » 19 дек 2012 17:19

fen-fen написа:Нормално е след толкова помия, човек да се разочарова. Българите не обичат успелите хора! Винаги се търси сензацията и пошлостта! Затова спорта, културата и цялата ни държава е на това ниво! Прост, завистлив и злобен народ сме! Балкански манталитет!

И защо си мислиш, че само в България е така?
Предполагам нямаш за цел да ме убеждаваш, че той не е очаквал подобни неща и е очаквал само цветя и рози?
Така или иначе копира Литекс, толкова ли е трудно да види Ганчев колко често се появява за да говори и защо го прави толкова рядко?
Изображение

Потребителски аватар
Bojko Berojko
Мнения: 1015
Регистриран на: 22 сеп 2011 13:11
Контакти:

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот Bojko Berojko » 19 дек 2012 17:31

Грешката на Гриша Ганчев и Домусичев е една и съща,инвестират на неподходящи места. Има няколко клуба в страната с които могат да се постигнат големи успехи. Левски,ЦСКА,БотевПд.ЛокоПд и Берое. Там има възможност за израстване ,а и не на последно място има ТРАДИЦИИ и при феновете,всичкото друго е вятър и мъгла.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот PFC Litex » 19 дек 2012 17:37

Bojko Berojko написа:Грешката на Гриша Ганчев и Домусичев е една и съща,инвестират на неподходящи места. Има няколко клуба в страната с които могат да се постигнат големи успехи. Левски,ЦСКА,БотевПд.ЛокоПд и Берое. Там има възможност за израстване ,а и не на последно място има ТРАДИЦИИ и при феновете,всичкото друго е вятър и мъгла.

Това пък е дъвкано, дъвкано до ента степен. Тези отбори които си посочил за тях наредили ли са се на опашка сериозни инвеститори, след като може да се постигнат големи успехи?
Изображение

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 19 дек 2012 17:49

PFC Litex написа:
Bojko Berojko написа:Грешката на Гриша Ганчев и Домусичев е една и съща,инвестират на неподходящи места. Има няколко клуба в страната с които могат да се постигнат големи успехи. Левски,ЦСКА,БотевПд.ЛокоПд и Берое. Там има възможност за израстване ,а и не на последно място има ТРАДИЦИИ и при феновете,всичкото друго е вятър и мъгла.

Това пък е дъвкано, дъвкано до ента степен. Тези отбори които си посочил за тях наредили ли са се на опашка сериозни инвеститори, след като може да се постигнат големи успехи?

Поживëм, увидим... ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Домусчиев призна, че е искал да купи 3 български клуба

Мнениеот Tommi » 19 дек 2012 17:54

Много желаещи има за тази ШЛ. :lol: Ама то края на света чука на вратата, а само един отбор е бил там. :mrgreen:
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!


Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта