IV-ти кръг, Лудогорец - Локомотив Сф, 31.8.12, FT 2:1

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
D.Georgiev
Мнения: 2025
Регистриран на: 05 авг 2011 17:20
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот D.Georgiev » 01 сеп 2012 20:33

mad forest написа:
tsonpen написа:...Забравих да добавя и нещо за запълването на стадиона: Миналата година когато Литекс гостуваше стадионът не беше повече пълен.
Сега във В сектор празните места бяха по-малко от 1 блок (мисля, че първи беше почти празен). Сектор А беше пълен на около 70%, Б на около 60%, секторът на агитката на 80% и само централната трибуна беше заета слабо (може би около 30%). Според мен имаше 4000 души на мача. ...!


Няма как да е имало 4000 про положение, че всички места на стадиона са 4600! Във форума на феновете дори ги смятахме след мача с Берое! Ще ги кажа и тук- сектор ЦТ -700 места, сектор + виража към гостуващият сектор 890 (само виража е 250); сектор Б 640 места; сектор В 1950 + виража който е около 250 т.е. остават 1700 места; сектор Д е 360 места! Според това, което аз видях: сектор ЦТ-около 150 човека; сектор А-блок и малко от втория, което прави 500 човека; сектор Б почти пълен 550 човека; сектор В около 1600; сектор Д не повече от 150 човека! Гостите бяха 15 човека! Всичко това прави около и най-много 3000 човека! Мисля си че ако цените бяха миналогодишните щеше да има около 4000, което като приход за клуба е все същото, но стадиона е по-пълен!
Относно мача с Литекс миналата година си спомням, че сектор В беше пълен и с виража, а и другите сектори бяха по-пълни!


На мача с "Литекс" стадионът беше на 90% пълен. Помня, че от мача с "Левски" не е имало такъв наплив за мач. Местата на стадиона навсякъде се водят 6000, дори и в БФС щом гостите получават максимум 600 места. Не съм броил местата, но 4600 ми се виждат прекалено малко.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mad forest
Мнения: 1034
Регистриран на: 12 авг 2011 21:31
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот mad forest » 01 сеп 2012 20:41

D.Georgiev написа:
mad forest написа:
tsonpen написа:...Забравих да добавя и нещо за запълването на стадиона: Миналата година когато Литекс гостуваше стадионът не беше повече пълен.
Сега във В сектор празните места бяха по-малко от 1 блок (мисля, че първи беше почти празен). Сектор А беше пълен на около 70%, Б на около 60%, секторът на агитката на 80% и само централната трибуна беше заета слабо (може би около 30%). Според мен имаше 4000 души на мача. ...!


Няма как да е имало 4000 про положение, че всички места на стадиона са 4600! Във форума на феновете дори ги смятахме след мача с Берое! Ще ги кажа и тук- сектор ЦТ -700 места, сектор + виража към гостуващият сектор 890 (само виража е 250); сектор Б 640 места; сектор В 1950 + виража който е около 250 т.е. остават 1700 места; сектор Д е 360 места! Според това, което аз видях: сектор ЦТ-около 150 човека; сектор А-блок и малко от втория, което прави 500 човека; сектор Б почти пълен 550 човека; сектор В около 1600; сектор Д не повече от 150 човека! Гостите бяха 15 човека! Всичко това прави около и най-много 3000 човека! Мисля си че ако цените бяха миналогодишните щеше да има около 4000, което като приход за клуба е все същото, но стадиона е по-пълен!
Относно мача с Литекс миналата година си спомням, че сектор В беше пълен и с виража, а и другите сектори бяха по-пълни!


На мача с "Литекс" стадионът беше на 90% пълен. Помня, че от мача с "Левски" не е имало такъв наплив за мач. Местата на стадиона навсякъде се водят 6000, дори и в БФС щом гостите получават максимум 600 места. Не съм броил местата, но 4600 ми се виждат прекалено малко.


Ами преброй ги! Тъй като са малко лесно се брои! Не знам защо го водят 6000, но 4600 е без сектора за гости, който ако го сложим грубо 1000 стават 5600! Малко във ВИП-а, защото и те се броят, ето ти ги 6000!
2012 - Шампион и носител на Купата на България!
2013 - Шампион на България!

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот tsonpen » 01 сеп 2012 20:53

D.Georgiev написа:Ето още някой, който мисли като мен. Има какво да се добави, но аз и по-рано съм казвал че съм на същото мнение. На "Лудогорец" му трябва истински треньор, а не такъв като Петев. Ако първенството не беше българското, Петев никога нямаше дори да се доближи до тези успехи. Слабата конкуренция и ограничените възгледи ще ни изядат главата. Той си мисли, че както тук удържаме резултати, то така и в Европа ще стоят и ще чакат мачът да свърши. Има още много да страдаме. Тактическата постройка на отбора изглежда като красива сграда, с лъскава фасада, построена върху слаби основи и кална почва.

Да, бе, ама нали Лудогорец среща Динамо Загреб и се оказва, че футболистите на Лудогорец са... с колко пъти по-ниска пазарна стойност??? Отваряме сателитните снимки и гледаме стадион Максимир и безброй тренировъчни терени. Знаем, че няколко години поред Динамо играе в ШЛ. Е, защо Лудогорец игра по-добре от Динамо Загреб? Извън пазенето на резултата и неспособността да се опази с 10 човека, в пъти по-евтиният клуб надигра по-скъпия на два пъти. Как става това и няма ли Петев пръст в тази работа? Отборът докосна успеха и го изпусна след като 99% от мненията след жребия бяха, че Лудогорец има само теоритичен шанс, но не и дори минимален реален. А после хулим треньора. Да, на фона на това, което можеха да спечелят загубиха левашки и донякъде сами се биха. Но това, че бяха на ниво наистина да спечелят го забравяме, а то не е маловажно. Червената лампичка свети сега и почти всеки я вижда. Но отново нещата се разделят на две. От една страна този отбор показва игра с която изглежда, че може да бие всеки и да бъде сигурен шампион, от друга има някакъв бъг, който заплашва да изпорти цялата работа. Но двете неща са неразделни и който е постигнал първото не успява да се справи с второто...

За местата - явно и аз трябва да ги преброя следващия път. И аз мислех, че са 6000 без гостите и официално така ги водят. Може и да бъркам срещите (да не е било с Литекс), но в един от мачовете с интересен и силен отбор бях в северната част на В сектор и почти цял блок беше останал свободен. Това ми направи впечатление, защото със слаби противници понякога стадионът се пълни. Вчера имаше повече хора от тогава.

И още нещо за мача - два интересни момента. В края на първото полувреме видях, че Гела и Деко си бяха разменили местата - Деко играеше отдясно, Гела отляво. През второто полувреме Марселиньо направи добър опит за задна ножица, но не намери добре топката и стреля извън вратата, иначе беше гол.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Обичам Левски
Мнения: 2317
Регистриран на: 13 фев 2012 15:01
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот Обичам Левски » 01 сеп 2012 23:11

Да ви кажа ли другия мач каква ще ви е тактиката.Много предвидим отбор сте :) Аз съм на мнение,че този полусезон няма да видите Безяк като титуляр

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот subzero » 01 сеп 2012 23:28

D.Georgiev написа:
BETCHUALENG написа:Лудогорец е на път сам да се изяде. Редовно си усложнява лесни мачове. Отново можеше спокойно да загуби точки, тъй като позволи на противника си да се бори за тях.
Тъпо, тъпо, тъпо. Миналата година още се видяха 2 недостатъка на Лудогорец:
Трудно бележи. Тоест.. може да вкара и 5 гола, но ще е от 15 положения. Този отбор просто не може да направи 3 положения и да вкара 3 гола. Няма да може и 2. За 3 гола правят 10 положения.. Когат им се дадат 4-5 положения за целия мач просто става страшно.
Навика да пазят резултата срещу противник, на когото могат да отнемат инициативата.
Резултат се пази срещу противник, който очевидно те превъзхожда и не можеш да се надиграваш с него.
Лудогорец обаче има навика да смаже противника си, да вкара 1-2 гола и се дърпа, вместо да продължи да играе напред и да не дава на противника си шанс за нещо сериозно. Да, не е лесно 90 минути да играеш на високи обороти, но не е нужно пък да се скриеш в твоята половина..

И докато в България номера някак си минаваше, дойде 30тия кръг. Там Лудогорец заради тази идиотска тактика едва не загуби титлата и само заради глупостта си заслужи ЦСКА да им вкара една от тези 3 греди. Е.. размина се.
Грешката така и не беше поправена и последва смеха с Динамо. Вместо да ги спукат от бой, те им подариха точката в Разград. Респект към съперника? Ха.. може би. Но на реванша знаеха, че противника им не е толкова силен. Вкараха, ДВА пъти поведоха и така и не промениха съвсем малко тактиката, за да откажат хърватите. И този път късмета беше за ДРУГИТЕ и Лудогорец изгоря.
Еми след тия 4 кръга аз мисля, че Лудогорец не е коригирал по никой начин тези недостатъци. Това е очевидно срещу Берое и Локо София, още по видно ще е срещу.. Левски и ЦСКА примерно. Или в Пловдив.

Този коментар само на пръв поглед не е към темата за мача с Локомотив. Защото описаното по-горе напълно отразява не само мачовете с ЦСКА и Динамо, които споменах, отнася се и за мача с железничарите. И за купчина мачове, някои от които .. предстоят.
Тоест дали този мач, дали друг, винаги резюмето е подобно, а проблемите - видими за всички. И еднакви за всеки мач.


Ето още някой, който мисли като мен. Има какво да се добави, но аз и по-рано съм казвал че съм на същото мнение. На "Лудогорец" му трябва истински треньор, а не такъв като Петев. Ако първенството не беше българското, Петев никога нямаше дори да се доближи до тези успехи. Слабата конкуренция и ограничените възгледи ще ни изядат главата. Той си мисли, че както тук удържаме резултати, то така и в Европа ще стоят и ще чакат мачът да свърши. Има още много да страдаме. Тактическата постройка на отбора изглежда като красива сграда, с лъскава фасада, построена върху слаби основи и кална почва.

Простете,че се намесвам ;) ,но не мога да не се съглася с тези две мнения. ;)
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот tsonpen » 02 сеп 2012 00:00

subzero написа:Простете,че се намесвам ;) ,но не мога да не се съглася с тези две мнения. ;)

Ще взема и аз да изкажа мнение по играта на Черноморец. Последният мач, който съм им гледал беше някъде през месец май.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот subzero » 02 сеп 2012 00:05

tsonpen написа:
subzero написа:Простете,че се намесвам ;) ,но не мога да не се съглася с тези две мнения. ;)

Ще взема и аз да изкажа мнение по играта на Черноморец. Последният мач, който съм им гледал беше някъде през месец май.

Усещам заядливост в тона ти,а не това беше целта ми. Ако не се лъжа става въпрос и за мачовете с ЦСКА и Динамо. 3 мача,които колкото и да е чудно съм гледал. И не виждам защо да не изразя мнение. Още повече,че ваш човек,който се предполага,че е гледал останалите го споделя.
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

BETCHUALENG
Мнения: 314
Регистриран на: 09 авг 2010 21:03
Skype: BETCHUALENG
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот BETCHUALENG » 02 сеп 2012 04:17

tsopren, прав си, че никой не очакваше Лудогорец да измъчи така Динамо. И там е работата..
Отбора постигна добри резултати, оказа се, че има качества да е не само първи в страната, но и да надиграе Динамо. Браво за което, но какво се получи? Лудогорец нон-стоп залага на тактика, която подхожда на отбор, който е ПО-СЛАБИЯ. Гол-2 и край. Започва се пазене на резултата и то по много глупав начин, дават инициативата на противника.
Е.. не мисля за нормално да се прилага подобна тактика когато отбора явно превъзхожда противника.
Лудогорец надиграваше Динамо, но сбърка с подхода при изгоден за тях резултат и се издъни. Ок, Динамо е по-сериозен отбор и донякъде ги е респектирало. Но този проблем е по-стар..
И срещу ЦСКА ли се бяха стреснали и от какво? От факта, че в предишния мач на Армията ги разсипаха ли, от това, че до гола на Лудогорец ЦСКА си беше готов за тройка ли.. кое ги стресна така, че пазейки резултата позволиха на ЦСКА да ги РАЗВИНТИ?
Или тази година Берое ги потресе с класа и име, та накрая трепериха? Или може би .. как го казА? Бездомното Локо.. не е сериозно това. Никак. Моите уважения и към Локо и към Берое, но Лудогорец би трябвало срещу тях да държи инициативата и след осигуряването на 2 гола разлика с лекота да спечели мача, а не накрая да се чуди дали ще докопа 3 точки.

Разбирам те, че си фен. Но аз искам отбора да побеждава в Европа. Нека съм честен - в България не държа да бият много много, аз съм за Левски. Но ни трябват отбори, които печелят в Европа. Лудогорец има силата, има ресурсите, има всичко, освен манталитет на евробоец. Някой ден това ще им изяде главите и тук. Което не ме притеснява. Но ще им ги изяде и в Европа. А аз не искам един български отбор да отпада не защото е по-слаб, а защото не умее да си използва силата.
[center]Изображение[/center]


Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Лудогорец - Локомотив Сф, IV-ти кръг, 31.8.12, FT 2:1

Мнениеот tsonpen » 02 сеп 2012 09:48

BETCHUALENG,
За да търсим корена на нещата, трябва да се върнем във времето на отминалия пролетен полусезон, когато Лудогорец изненадващо направи 3 поредни загуби. Преди това Лудогорец имаше серия от 4 победи, в които редуваше 3:0 и 5:0. Може би и в серията от 3 поредни загуби можем да видим първите елементи на това, за което говорим, а може там да е само обосновката. Но аз видях за първи път това отстъпление и пазене на мача Левски - Лудогорец. Между другото, тогава почти никой не каза нищо за това, а почти всички похвалиха играта на отбора и това, че е играл отлично тактически. След това подобни елементи имаше и в последвалите мачове до края на първенството, но Лудогорец никъде не се издъни (ако не броим равенството с Литекс), включително и в мачовете за Купата. И така до мачовете с Динамо Загреб. Но да се върнем по-назад - на мача с ЦСКА. Казвал съм го и преди - на мен ми се развали настроението на този мач не само заради феновете на гостите, които хвърлиха бомбички между нас на трибуните. Не ми хареса, че трябваше да треперим цяло второ полувреме, а от това нямаше нужда. За мен това е мачът, където трябва да е насочено цялото порицание. Там ЦСКА играха известно време с човек по-малко и въпреки това Лудогорец се пазеше. А само минути преди това Лудогорец тотално беше мачкал пълния състав на ЦСКА. Може да съм фен и понякога в този форум да защитавам най-силно треньора и отбора, но нещата, които съм видял и мислите, които са ми дошли в главата ги споделям. Във финала за титлата основно не ми хареса, че когато Лудогорец се пазеше, топката безадресно се пращаше напред. Същото стана и във втория мач с Динамо З. Но неправилно причисляваме реванша в Загреб към другите подобни случаи, защото там Лудогорец остана с човек по-малко. И там според мен става дума по-скоро за неспособност на отбора да играе с 10 човека, както и да играе ефективно отбранително, а не става дума за това, че доброволно са се прибрали, когато са можели да продължат да мачкат. Още повече, че човекът с червен картон се казва Марселиньо и това допълнително усложни ситуацията. Последва и бърз гол на Динамо и нещата станаха критични. Сега като се връщаме назад може да си кажем - по-добре да бяха атакували и с 10 човека, щяха да имат повече шанс. Едва ли щеше да е така и то без Марселиньо (той не игра и в трите мача с поредните загуби). Ако атакувахме, Динамо можеха да върнат и по-бързо два гола с контраатаки.
Преминаваме през финалите за Купата и Суперкупата. Там забележки май никой няма. Както и към контролите. И стигаме до отминалите 4 мача от сегашния сезон. Аз съм гледал само последния мач. И за него мога да говоря. Вече има и видео на сайта на Лудогорец: http://ludogorets.com/video.html. Добро начало на мача, тотално надмощие на Лудогорец до средата на първото полувреме. След това гол заради колективна грешка на Лудогорец. Голубович ако има вина, не е само той. Избра да не хване топката при центрирането, което може и да беше правилно. А преди гола слезе ниско, защото очакваше ниска топка, а тя мина над него. Барт на два пъти блокира удара на голмайстора, но не го спря. А след това Гулдан и Минев също не успяха да го спрат. Това е по-скоро отпускане в състава и е различно от нервното пазене на резултата. От там натататък Лудогорец направи още добри атаки, но вече не игра с настроението и на нивото от началото на мача. Към края на мача Локомотив дори започнаха да изглеждат като съперник от съизмерима класа с тази на Лудогорец. Но не е имало подобни неща, както на срещите Лудогорец - ЦСКА или Лудогорец - Динамо З. Има още мачове през сезона, ще видим и Локомотив как ще вървят, защото въпреки някои очевадни грешки, които правеха, показаха и добра отборна игра в края.
Основната ми реакция беше и остава заради това, че се хвърляме с безпощадната критика в която смесваме различни негативи, а пропускаме, че тази критика е възможна само защото отборът се изкачи толкова високо. И тези, които критикуваме, трябва и да ги похвалим, че стигаме до там сега да им се сърдим, че не са разгромили Динамо Загреб.
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта