V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Blagoy
Мнения: 1699
Регистриран на: 07 сеп 2008 17:30
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот Blagoy » 17 сеп 2012 20:56

Първо- честита победа на феновете на Лудогорец!
Честитя ви я, но с ясното съзнание, че беше незаслужена. Моите уважения към отбора, който се събрали, но си бяхте дошли с вашия си съдия Пастата. Имах някакви опасения, че точно това ще се случи, но се надявах все пак мачът да е феър плей. Уви...
ОК, положението с гола на Гъргоров, за което от нашето ръководство претендират, е чисто. Но имаше още десетки ситуации, в които Пастата къде по-очевидно, къде по-тънко, ви подпря. За всяко едно леко докосване свиреше фаул за вас, а за нас трябваше да е супер очевидна ситуация с фаул, за да се прежали да свирне. След гола ви пък беше грозна картинка- за всяко едно докосване и отсъден фаул вашите футболисти лежаха и се търкаляха по терена. За отменения гол на Иса нищо не мога да кажа, тъй като бях зад вратата, а там няма добра гледна точка. За ситуацията със Заков- също абсолютна грешка на съдията.
И така, после не се чудете защо отпадате толкова злощастно от Динамо Загреб.
Иначе, поздравления за нашите млади момчета, които се бориха като лъвове за всяка топка и играха като истински мъже, въпреки изнервената до краен предел от тримата идиота в жълто обстановка.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот tsonpen » 17 сеп 2012 21:24

Blagoy написа:Първо- честита победа на феновете на Лудогорец!
Честитя ви я, но с ясното съзнание, че беше незаслужена. Моите уважения към отбора, който се събрали, но си бяхте дошли с вашия си съдия Пастата. Имах някакви опасения, че точно това ще се случи, но се надявах все пак мачът да е феър плей. Уви...
ОК, положението с гола на Гъргоров, за което от нашето ръководство претендират, е чисто. Но имаше още десетки ситуации, в които Пастата къде по-очевидно, къде по-тънко, ви подпря. За всяко едно леко докосване свиреше фаул за вас, а за нас трябваше да е супер очевидна ситуация с фаул, за да се прежали да свирне. След гола ви пък беше грозна картинка- за всяко едно докосване и отсъден фаул вашите футболисти лежаха и се търкаляха по терена. За отменения гол на Иса нищо не мога да кажа, тъй като бях зад вратата, а там няма добра гледна точка. За ситуацията със Заков- също абсолютна грешка на съдията.
И така, после не се чудете защо отпадате толкова злощастно от Динамо Загреб.
Иначе, поздравления за нашите млади момчета, които се бориха като лъвове за всяка топка и играха като истински мъже, въпреки изнервената до краен предел от тримата идиота в жълто обстановка.


Ще питам следното - защо вчера в коментара по радиото нямаше и намек за нещо такова? Защо Стоичков след мача не говори въобще за съдийски грешки, а каза, че се случват такива загуби, когато играеш добре, но не достига спортен шанс (или нещо такова)?
Имаме видеоматериал само за една от претенциите и ясно се вижда, че е неоснователна.
Защо феновете на Лудогорец казват, че Пастата е ощетил Лудогорец?
Включването на Динамо Загреб в коментара е неуместно. Точно в онези мачове Лудогорец показа, че може да се мери и дори да побеждава големите. Нещо друго не достигна.
Накрая да кажа, че не пропускам факта, че не съм гледал мача, а ти си го гледал. Но имам основания да се съмнявам на база това, което достига до мен.
Много, много е лошо с тази липса на ТВ предаване!
[center]Изображение[/center]

nikec1
Мнения: 113
Регистриран на: 27 юли 2012 06:19
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот nikec1 » 17 сеп 2012 21:50

Много ясно че ще пишеш така понеже си от Литекс, искам да те попитам нещо обаче .....
За какъв картон беше Илия Миланов като влезе зверски с двата крака напред в краката на наш футболист при положение че той беше с гръб към вратата и играча ви.... във всички що годе добри първенства с прилични рефери това си е чист червен картон... коментирам го понеже стана близо край нас.
Други претенции освен че ни натикваше с измислени фалове в наказателното ни поле нямам.... бая фалчета ви даде около границата на наказателното ни поле ама не стана понеже Янев го няма а Йеленкович и Георги Миланов нямат качествата на Ицо и това ни помогна.
Победихме и толкова, идва следващ мач и за двата тима... аз обаче искам да ви приветствам за подкрепата ви, шапка свалям на фенове които си подкрепят отбора а не се занимават с противникови играчи или фенове.
Успех занапред ви пожелавам.

Потребителски аватар
Blagoy
Мнения: 1699
Регистриран на: 07 сеп 2008 17:30
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот Blagoy » 17 сеп 2012 21:56

Цонпен, ОК, нека приемем, че съм пристрастен за вчера.
Обаче спомни си мача пролетта. Тогава се предаваше по националната държавна телевизия и много ясно се видяха ситуациите. Тогава мои приятели от много отбори ми казваха, че са ни ощетили. Спомни си мача ви в Разград с Черноморец и същия този Пастата за съдия. Всичко това ме навежда на мисълта, че това ви е въдията за изпълнение на поръчки.
Виж, от доста време ти следя мненията и съм останал с добро впечатление за теб. Признавам, имате най-добрия отбор в България, играете най-привлекателния футбол (не и вчера), но тази луда надпревара с едни "сини" и "червени" отбори с всички позволени и непозволени средства и на всяка цена, няма да ви донесе нищо хубаво. Там е ясно- играят много пари, лобита, интереси, политика дори. Там Батков и ко феновете ще ги разкъсат, ако останат още една година без трофей. Един първоначално симпатичен отбор обаче, като вашия, започна да хвърля техните камъни по тяхната глава и се получи грозна картинка. И нашият отбор преди 2 години беше в подобна позиция. Хубаво е да изпиташ емоцията да станеш шампион, но да ти кажа- аз лично в сегашното му състояние, много повече харесвам моя отбор.

Никец, тия "фаулчета" си бяха откровени задържания за фланелката или за ръката на наш футболист. Нещо, за което може да се даде и жълт картон. Не знам, кой-кого е натикал и къде, но е ясно, че ти от твоята камбанария ги виждаш в "зелено" нещата. Но, едно нещо искам от теб- да си сложиш ръката на сърцето и да признаеш, че в мача пролетта в последната минута нямаше дузпа срещу Галин Иванов.
[center]Изображение[/center]

hijack1
Мнения: 560
Регистриран на: 22 май 2012 23:24
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот hijack1 » 17 сеп 2012 22:10

Blagoy написа:Но, едно нещо искам от теб- да си сложиш ръката на сърцето и да признаеш, че в мача пролетта в последната минута нямаше дузпа срещу Галин Иванов.


Ще си позволя да отговоря вместо Никеца, тъй като присъствах на този мач пролетта. И да ти кажа още по средата на мача имаше дузпа срещу Марселиньо, която не беше свирена. А тя ако беше свирена щяхме да ви качим на резултат, бъди сигурен :!:

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот tsonpen » 17 сеп 2012 22:19

Blagoy написа:Цонпен, ОК, нека приемем, че съм пристрастен за вчера.
Обаче спомни си мача пролетта. Тогава се предаваше по националната държавна телевизия и много ясно се видяха ситуациите. Тогава мои приятели от много отбори ми казваха, че са ни ощетили. Спомни си мача ви в Разград с Черноморец и същия този Пастата за съдия. Всичко това ме навежда на мисълта, че това ви е въдията за изпълнение на поръчки.
Виж, от доста време ти следя мненията и съм останал с добро впечатление за теб. Признавам, имате най-добрия отбор в България, играете най-привлекателния футбол (не и вчера), но тази луда надпревара с едни "сини" и "червени" отбори с всички позволени и непозволени средства и на всяка цена, няма да ви донесе нищо хубаво. Там е ясно- играят много пари, лобита, интереси, политика дори. Там Батков и ко феновете ще ги разкъсат, ако останат още една година без трофей. Един първоначално симпатичен отбор обаче, като вашия, започна да хвърля техните камъни по тяхната глава и се получи грозна картинка. И нашият отбор преди 2 години беше в подобна позиция. Хубаво е да изпиташ емоцията да станеш шампион, но да ти кажа- аз лично в сегашното му състояние, много повече харесвам моя отбор.


За мен това е някакво тенденциозно говорене. Предразсъдък, който идва от там, че клубът е финансово осигурен, а собственикът амбициозен и честолюбив. Другото е, че Лудогорец променя статуквото, а това много хора не го обичат. И се почват едни приказки - как плащаме да играем с юноши, как плащаме на съдии, че и на ЦСКА сме били платили първо да ни вкарат два гола, а после да ни пуснат и ние да вкараме. Но най-интересното е, че в мача за титлата сме им платили да целят гредите.
Ако не бях гледал от трибуните и двата мача за които говориш, сигурно и аз щях да съм притеснен, че има нещо нередно. Не помня дали след това изгледах целите мачове на запис или само положенията, но мисля, че и в двата мача няма сериозно ощетен отбор. В мача с Литекс Лудогорец също могат да имат претенции за дузпи, а в мача с Черноморец Марселиньо го събориха с удар в гръба докато получаваше топката в наказателното поле, а червеният картон беше защото Барт беше зверски изритан когато топката вече не беше там. Може да има спорни моменти, но тенденциозно побутване или чадър не е имало. И в двата мача публиката на Лудогорец също недоволстваше от съдийството. Разликата между мачовете беше, че срещу Литекс Лудогорец доста се затрудни, а срещу Черноморец Лудогорец показа абсолютно превъзходство, дори и да допусна гол в началото. Оня мач с Литекс беше един от най-здравите, които съм гледал. Равенството беше съвсем логично, не че винаги има логика в резултатите. Ако се върнеш, ще видиш, че Лудогорец може да има две претенции за дузпа - едната за игра с ръка в наказателното поле (прибрана към тялото, но според мен играчът я използва за да отклони топката) и още едно нарушение (мисля, че срещу Деко).
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
D.Georgiev
Мнения: 2025
Регистриран на: 05 авг 2011 17:20
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот D.Georgiev » 17 сеп 2012 22:21

Blagoy написа:Цонпен, ОК, нека приемем, че съм пристрастен за вчера.
Обаче спомни си мача пролетта. Тогава се предаваше по националната държавна телевизия и много ясно се видяха ситуациите. Тогава мои приятели от много отбори ми казваха, че са ни ощетили. Спомни си мача ви в Разград с Черноморец и същия този Пастата за съдия. Всичко това ме навежда на мисълта, че това ви е въдията за изпълнение на поръчки.
Виж, от доста време ти следя мненията и съм останал с добро впечатление за теб. Признавам, имате най-добрия отбор в България, играете най-привлекателния футбол (не и вчера), но тази луда надпревара с едни "сини" и "червени" отбори с всички позволени и непозволени средства и на всяка цена, няма да ви донесе нищо хубаво. Там е ясно- играят много пари, лобита, интереси, политика дори. Там Батков и ко феновете ще ги разкъсат, ако останат още една година без трофей. Един първоначално симпатичен отбор обаче, като вашия, започна да хвърля техните камъни по тяхната глава и се получи грозна картинка. И нашият отбор преди 2 години беше в подобна позиция. Хубаво е да изпиташ емоцията да станеш шампион, но да ти кажа- аз лично в сегашното му състояние, много повече харесвам моя отбор.

Никец, тия "фаулчета" си бяха откровени задържания за фланелката или за ръката на наш футболист. Нещо, за което може да се даде и жълт картон. Не знам, кой-кого е натикал и къде, но е ясно, че ти от твоята камбанария ги виждаш в "зелено" нещата. Но, едно нещо искам от теб- да си сложиш ръката на сърцето и да признаеш, че в мача пролетта в последната минута нямаше дузпа срещу Галин Иванов.


Извинявайте, че ви се намесвам в разговора, но искам и аз да си кажа мнението за тези мачове. Мачът с вас в Разград се превърна в спектакъли вие ни излъгахте тактически. От двете положения за дузпа, едното беше напълно основателно - дузпа имаше, но съдията не я свири. Другото положение отново стана точно пред мен и беше чисто. Към това обаче трябва да добавим, че когато ваш играч изби топката от голлинията с ръка, тя не беше прибрана до тялото и имаше движение на стани, с което топката беше насочена на безопасно разтояние. Може да е сбъркал, но ако е бил поръчков при това положение изобщо нямаше да се колебае да ни даде дузпа.
Мачът с "Черноморец" го гледах с техен фен и за целия мач имаше точно две спорни положения - падането за дузпа на Марселиньо и нарушението срещу Шоко. Тук отново съдията и в двата случая според мен сгреши. Дузпа за нас нямаше, но имаше и нарушение в атака при гола на "акулите". Всички осанали претенции ясно се виждат, че са напълно неоснователни. Не знам дали си гледал мача, но аз изгледах всичко по 2, 3 пъти, защото за мен тези неща имат значение.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот tsonpen » 17 сеп 2012 22:36

D.Georgiev написа:
Извинявайте, че ви се намесвам в разговора, но искам и аз да си кажа мнението за тези мачове. Мачът с вас в Разград се превърна в спектакъли вие ни излъгахте тактически. От двете положения за дузпа, едното беше напълно основателно - дузпа имаше, но съдията не я свири. Другото положение отново стана точно пред мен и беше чисто. Към това обаче трябва да добавим, че когато ваш играч изби топката от голлинията с ръка, тя не беше прибрана до тялото и имаше движение на стани, с което топката беше насочена на безопасно разтояние. Може да е сбъркал, но ако е бил поръчков при това положение изобщо нямаше да се колебае да ни даде дузпа.
Мачът с "Черноморец" го гледах с техен фен и за целия мач имаше точно две спорни положения - падането за дузпа на Марселиньо и нарушението срещу Шоко. Тук отново съдията и в двата случая според мен сгреши. Дузпа за нас нямаше, но имаше и нарушение в атака при гола на "акулите". Всички осанали претенции ясно се виждат, че са напълно неоснователни. Не знам дали си гледал мача, но аз изгледах всичко по 2, 3 пъти, защото за мен тези неща имат значение.


Да, точно това видях и аз, че тогава играчът използва ръката си да насочи топката и дори когато падна я държеше като парализирана за да покаже, че не я използвал, а точно това издава, че вниманието му е там, използвал я е, а не го е ударила случайно топката там.
За мача с Черноморец - беше ми далеч когато те вкараха гола, но според записа има някакво основание, че Шоко е преодолян извън правилата. Марселиньо падна пред мен и тогава и аз не бях сигурен, че има нарушение. Но после гледах видеото и много коментирахме за това как му се отмята гламата при удара и как му се променя траекторията. Най-вероятно наистина беше съборен в гръб от играч, който не може да играе с топката.
Много пъти припомням оня случай с Пастата, когато в Пловдив не видя, че полеви играч на Ботев Пд с хандбален удар изби топката от голлинията. Имаше и страничен съдия наблизо, а всички играчи на Лудогорец, които бяха наблизо бурно протестираха, но той дори не се допита до страничния, а подмина случката. Така, че определено не е "наш". Оня мач го взехме с 3:0, но ни струваше контузии на Иван Стоянов и Марселиньо и от там започна серията от 3 поредни загуби. Проспаната дузпа беше в самото начало на мача и с нея сигурно той щеше да е по-лек.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
D.Georgiev
Мнения: 2025
Регистриран на: 05 авг 2011 17:20
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот D.Georgiev » 17 сеп 2012 22:41

tsonpen написа:Да, точно това видях и аз, че тогава играчът използва ръката си да насочи топката и дори когато падна я държеше като парализирана за да покаже, че не я използвал, а точно това издава, че вниманието му е там, използвал я е, а не го е ударила случайно топката там.
За мача с Черноморец - беше ми далеч когато те вкараха гола, но според записа има някакво основание, че Шоко е преодолян извън правилата. Марселиньо падна пред мен и тогава и аз не бях сигурен, че има нарушение. Но после гледах видеото и много коментирахме за това как му се отмята гламата при удара и как му се променя траекторията. Най-вероятно наистина беше съборен в гръб от играч, който не може да играе с топката.
Много пъти припомням оня случай с Пастата, когато в Пловдив не видя, че полеви играч на Ботев Пд с хандбален удар изби топката от голлинията. Имаше и страничен съдия наблизо, а всички играчи на Лудогорец, които бяха наблизо бурно протестираха, но той дори не се допита до страничния, а подмина случката. Така, че определено не е "наш". Оня мач го взехме с 3:0, но ни струваше контузии на Иван Стоянов и Марселиньо и от там започна серията от 3 поредни загуби. Проспаната дузпа беше в самото начало на мача и с нея сигурно той щеше да е по-лек.


Този случай аз лично си го наричам "Приомът Салпаров" :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

nikec1
Мнения: 113
Регистриран на: 27 юли 2012 06:19
Контакти:

Re: V кръг /"А" ПФГ/: "Литекс" - "Лудогорец" FT: 0:2

Мнениеот nikec1 » 18 сеп 2012 08:42

Имаше дузпа за Литекс срещу нас миналият сезон, имаше обаче и нарушение срещу Шоко при гола на Черноморец.
Защо винаги търсим под вола теле и обвиняваме съдиите при положение че и те са хора и грешат вижте какво направи снощия страничния на Евертън - Нюкясъл отмени два гола за Карамелите.


Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта