Новите привърженици на стария футбол

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fen-fen
Мнения: 1440
Регистриран на: 05 окт 2011 14:12
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот fen-fen » 27 ное 2014 15:31

Mark_Renton написа:
fen-fen написа:И.......?? На теб какво ти пречи да се радваш на успехите на твоя отбор! Или аз не трябва да се радвам на успехите на моя, защото е нямал шанса да бъде създаден от МВР или партията!? Извинявай, ама подобни статии дори не ги чета, защото са написани от хора с два пръста чело, които живеят в някакви спомени и не приемат реалността!

Никъде не става въпрос за това, че не се радвам на успехите. Напротив. Мисля, че в текста е обяснено добре, просто той не е еднозначен. Личи си, че не си прочел нищо, но това не ти пречи да даваш определения. :lol:

Определено си признах, че не съм чел статията. Прочетох я..........да и се извинявам за прибързаното ми мнение.
Напред Лудогорец ! http://ludogorec.net/forum/images/smilies/razgradscarf1.gif
[offtopic]Бареков ако пусне тоалетна хартия с физиономията си ще стане милионер![/offtopic]

Потребителски аватар
Bate_Mitko
Мнения: 242
Регистриран на: 09 мар 2014 13:25
Skype: dimitar_sirakov1
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот Bate_Mitko » 27 ное 2014 15:35

"Обичам да гледам футбол и да ходя на стадиона. И аз, както повечето българи, съм посветен в една от двете футболни религии."

Достатъчно ми беше да прочета това, за да разбера пристрастията на автора! Една от двете футболни религии, как звучи само! :mrgreen:
Ако не можеш да подкрепяш любимият отбор когато губи, не го подкрепяй и когато печели!
Бъди толерантен, битката е долу на терена!
Само БОТЕВ ПЛОВДИВ !

ohoboho
Мнения: 298
Регистриран на: 30 апр 2014 11:02
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот ohoboho » 27 ное 2014 15:39

Балкански Орел написа:Съгласен съм на 101%.
На мен ми става още по-тъжно когато на националите ходят 50 човека, а на този отбор се пълни стадиона и се вика "българи юнаци" големи жалкари сме...


1. Лудогорец играе най-добрият футбол показван от български отбор за последните 20на години.
2. Националите винаги са били слаби (с изключение на едно поколение в цялата си история), но сега са по-зле дори от стандарта си.
3. "Турците" в Лудогорец се раздават пъти повече от "българите" в национала - еднакво спънати са в краката, обаче едните показват хъс. Другите демонстрират явна незаинтересованост.

Трябва да се разбере - футболистите това работят. Кой колкото може - но да дават всичко от себе си. От друга страна - аз като зрител съм им клиент. И ако виждам как сбирщина пияници се разхождат демонстративно по терена това е директно обида за мен (това са националите). Когато виждам същите пияници да дават всичко от себе си - това ме радва (това са Лудогорец). Просто е - на национала ще му се вика "българи юнаци" когато покаже 50% от хъса на турците от Лудогорец ;)

Sublimie+
Мнения: 239
Регистриран на: 26 авг 2011 11:12
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот Sublimie+ » 27 ное 2014 15:39

Балкански Орел написа:Съгласен съм на 101%.
На мен ми става още по-тъжно когато на националите ходят 50 човека, а на този отбор се пълни стадиона и се вика "българи юнаци" големи жалкари сме...


Любопитно ми е само ТИ колко пъти си бил от тези 50 човека? Май автоматично се самоИЗКЛЮЧВАШ от тая групичка, а?

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот Балкански Орел » 27 ное 2014 15:46

ohoboho написа:
Балкански Орел написа:Съгласен съм на 101%.
На мен ми става още по-тъжно когато на националите ходят 50 човека, а на този отбор се пълни стадиона и се вика "българи юнаци" големи жалкари сме...


1. Лудогорец играе най-добрият футбол показван от български отбор за последните 20на години.
2. Националите винаги са били слаби (с изключение на едно поколение в цялата си история), но сега са по-зле дори от стандарта си.
3. "Турците" в Лудогорец се раздават пъти повече от "българите" в национала - еднакво спънати са в краката, обаче едните показват хъс. Другите демонстрират явна незаинтересованост.

Трябва да се разбере - футболистите това работят. Кой колкото може - но да дават всичко от себе си. От друга страна - аз като зрител съм им клиент. И ако виждам как сбирщина пияници се разхождат демонстративно по терена това е директно обида за мен (това са националите). Когато виждам същите пияници да дават всичко от себе си - това ме радва (това са Лудогорец). Просто е - на национала ще му се вика "българи юнаци" когато покаже 50% от хъса на турците от Лудогорец ;)


Аз не ги оправдавам, просто казах че ми е тъжно.

Потребителски аватар
Mark_Renton
Мнения: 34
Регистриран на: 21 ное 2012 12:17
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот Mark_Renton » 27 ное 2014 15:56

ohoboho написа:тази лудост остава в статистиката, но не и в сърцето

Това не го разбраха феновете на отбори, които (в някои случаи) за последно са играли приличен футбол преди те да се родят - какво има в сърцето няма абсолютно никакво значение. Колко е голям един клуб не се мери по фенската му база, а по успехите, които са част от статистиката. Към момента Лудогорец има 4 точки в шампионската. Към момента също така нямаме отбор с по-добро постижение на най-най-голямата сцена в световния футбол (и не, КЕШ няма нищо общо с този турнир сега), шансовете в обозримо бъдеще това да се промени също са малки (всъщност шансовете на който и да е отбор изобщо да влезе са доста ниски, нека не се лъжем..). Това остава в статистиката и това е важното - другото са димки и песни за отбори, на които най-големият им успех е че ги е бил еди кой си голям отбор.

Да си подкрепя човек отбора дори когато е с полу-аматьорски статус е чудесно. Да се мерят спортни успехи на базата на фенска любов обаче е меко казано несериозно ;)


Съгласен съм със статистиката. Не съм съгласен с това, че "Колко е голям един клуб не се мери по фенската му база, а по успехите, които са част от статистиката."Според теб защо съществува футболът - за да си взимат футболистите хубавите заплати или заради привържениците? Знам, че това да имаш фенове не е успех, но не ти ли се струва, че смисълът от победата е най-вече в радостта на привържениците?
Хубавото при Лудогорец е, че постига уникални успехи. Лошото е, че няма същата страст по трибуните. Дори и да оставим Левски и ЦСКА. Представи си, че беше Ботев или Локо Пловдив... Или Берое, примерно...
Ливърпул има огромни успехи, но от колко години не е ставал шампион на Англия? Ти познаваш статистиката и ти е ясно... Но как си обясняваш обичта на феновете им към отбора? Само със старите успехи ли? Та те половината едва ли помнят последната им титла... Уточнявам, че изобщо не съм фен на Ливърпул. Просто смятам, че футболът е много, много повече от проста статистика.

Bate_Mitko написа:"Обичам да гледам футбол и да ходя на стадиона. И аз, както повечето българи, съм посветен в една от двете футболни религии."
Достатъчно ми беше да прочета това, за да разбера пристрастията на автора! Една от двете футболни религии, как звучи само! :mrgreen:


Бате Митко, в Пловдив религиите са други, факт. Но не можеш да отречеш, че в страната като цяло разделението е между други два отбора. Не ми се вярва всичко да е медийна манипулация... :lol: И в случая е важно, че става дума за София, защото Лудогорец играе в София.

Потребителски аватар
fen-fen
Мнения: 1440
Регистриран на: 05 окт 2011 14:12
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот fen-fen » 27 ное 2014 16:04

ohoboho написа:
Балкански Орел написа:Съгласен съм на 101%.
На мен ми става още по-тъжно когато на националите ходят 50 човека, а на този отбор се пълни стадиона и се вика "българи юнаци" големи жалкари сме...


1. Лудогорец играе най-добрият футбол показван от български отбор за последните 20на години.
2. Националите винаги са били слаби (с изключение на едно поколение в цялата си история), но сега са по-зле дори от стандарта си.
3. "Турците" в Лудогорец се раздават пъти повече от "българите" в национала - еднакво спънати са в краката, обаче едните показват хъс. Другите демонстрират явна незаинтересованост.

Трябва да се разбере - футболистите това работят. Кой колкото може - но да дават всичко от себе си. От друга страна - аз като зрител съм им клиент. И ако виждам как сбирщина пияници се разхождат демонстративно по терена това е директно обида за мен (това са националите). Когато виждам същите пияници да дават всичко от себе си - това ме радва (това са Лудогорец). Просто е - на национала ще му се вика "българи юнаци" когато покаже 50% от хъса на турците от Лудогорец ;)


В тоя ред на мисли ще добавя за "турците от Лудогорец". Тези скандирания са наистина много грозни. Тъжно е. Знаеш ли защо? Защото турци няма нито в отбора, нито в шаба на Лудогорец, нито пък собственика ни е такъв. Феновете на Лудогорец също не са турци, и когато българин обижда българин на турчин, това си братоубийство. Произхождам от християнско семейство, дядо ми и баща ми са завършили семинария, говорят 7 езика. Празнувам имен ден на Никулден, дъщеря ми носи името на първата библейска жена. Името на жена ми е възпято в много български народни песни.......И когато детето ме пита - " Тате защо ни викат турци?" Аз освен да и отговоря - "Те се шегуват тате"......Какво да и отговоря? Относно турците.......има в региона ни турци. Идват от селата след 7 ми клас за да завършат средното си образование. Не знам защо смятате, че те са втора категория хора. Ами не са...повярвайте ми. И сега какво не трябва да ходят по мачове ли, защото са турци!? Както при нас, така и при тях има доста невежи. Всъщност къде в България няма турци и цигани!?
Последна промяна от fen-fen на 27 ное 2014 16:05, променено общо 2 пъти.
Напред Лудогорец ! http://ludogorec.net/forum/images/smilies/razgradscarf1.gif
[offtopic]Бареков ако пусне тоалетна хартия с физиономията си ще стане милионер![/offtopic]

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14396
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот damyanov1963 » 27 ное 2014 16:05

fen-fen написа:И.......?? На теб какво ти пречи да се радваш на успехите на твоя отбор! Или аз не трябва да се радвам на успехите на моя, защото е нямал шанса да бъде създаден от МВР или партията!? Извинявай, ама подобни статии дори не ги чета, защото са написани от хора с два пръста чело, които живеят в някакви спомени и не приемат реалността!

Грешиш приятел, Левски не е създаден нито от МВР, нито от партията. Това нямаше как да стане през далечната 1914 година! А,че те си го присвоиха за 20 години(69-89), защото е най-популярния отбор в България е друг въпрос. Иначе, аз лично нямам нищо против успехите на Лудогорец, само че след години и за вас ще се говори, че сте създадени за малко от някакъв милионер, защото той няма да е вечен, като Левски и отново ще се завърнете в забвението :idea:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

ohoboho
Мнения: 298
Регистриран на: 30 апр 2014 11:02
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот ohoboho » 27 ное 2014 16:37

Mark_Renton написа:Съгласен съм със статистиката. Не съм съгласен с това, че "Колко е голям един клуб не се мери по фенската му база, а по успехите, които са част от статистиката."Според теб защо съществува футболът - за да си взимат футболистите хубавите заплати или заради привържениците? Знам, че това да имаш фенове не е успех, но не ти ли се струва, че смисълът от победата е най-вече в радостта на привържениците?
Хубавото при Лудогорец е, че постига уникални успехи. Лошото е, че няма същата страст по трибуните. Дори и да оставим Левски и ЦСКА. Представи си, че беше Ботев или Локо Пловдив... Или Берое, примерно...
Ливърпул има огромни успехи, но от колко години не е ставал шампион на Англия? Ти познаваш статистиката и ти е ясно... Но как си обясняваш обичта на феновете им към отбора? Само със старите успехи ли? Та те половината едва ли помнят последната им титла... Уточнявам, че изобщо не съм фен на Ливърпул. Просто смятам, че футболът е много, много повече от проста статистика.


Ами аз на футбола гледам както на всеки друг спорт - излизат двама души (в случая, два отбора) и всеки иска да победи другия. Стандартно спортно състезание - дали ще е класическа борба, лека атлетика или футбол ...
Конкретно при футбола малко са се изродили нещата заради милиардите, които се въртят в него - от което донякъде тръгва заблудата, че фенът е отправната точка на спортното мероприятия и то се прави заради него. Всъщност, отправната точка е самото спортно мероприятие и състезанието между спортистите, а фенът е вторичен ефект привлечен от събитието - поне така би трябвало да бъде. И тогава наистина нещата остават само до статистиката.

ohoboho
Мнения: 298
Регистриран на: 30 апр 2014 11:02
Контакти:

Re: Новите привърженици на стария футбол

Мнениеот ohoboho » 27 ное 2014 16:42

fen-fen написа:В тоя ред на мисли ще добавя за "турците от Лудогорец". Тези скандирания са наистина много грозни. Тъжно е. Знаеш ли защо? Защото турци няма нито в отбора, нито в шаба на Лудогорец, нито пък собственика ни е такъв. Феновете на Лудогорец също не са турци, и когато българин обижда българин на турчин, това си братоубийство. Произхождам от християнско семейство, дядо ми и баща ми са завършили семинария, говорят 7 езика. Празнувам имен ден на Никулден, дъщеря ми носи името на първата библейска жена. Името на жена ми е възпято в много български народни песни.......И когато детето ме пита - " Тате защо ни викат турци?" Аз освен да и отговоря - "Те се шегуват тате"......Какво да и отговоря? Относно турците.......има в региона ни турци. Идват от селата след 7 ми клас за да завършат средното си образование. Не знам защо смятате, че те са втора категория хора. Ами не са...повярвайте ми. И сега какво не трябва да ходят по мачове ли, защото са турци!? Както при нас, така и при тях има доста невежи. Всъщност къде в България няма турци и цигани!?


Ще ме прощаваш, кавичките съм ги пропуснал при второто "турци", но не умишлено - това ми е ясно напълно, не е ясно на фанатиците, които по всякакви начини изливат злобата от липсата на успехи при техните отбори ;)
В тоя ред на мисли - вече не е ясно и "българин" дали звучи положително, щото то си ни е черта на народопсихологията това ..


Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта