Кметът настоява държавата да вземе решение за стадион Ботев

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Meto_1912
Мнения: 963
Регистриран на: 20 авг 2008 12:07
Местоположение: Пловдив

Кметът настоява държавата да вземе решение за стадион Ботев

Мнениеот Meto_1912 » 19 мар 2009 18:30

Във връзка с бързото разрешаване на спора за имота до ПУ, претенции за собствеността на който имаха министерствата на отбраната и на образованието, и аналогичният случай със стадион "Ботев", който залежава от месеци, кметът Славчо Атанасов разпространи декларация, в която се казва следното:

Във връзка с добрата за град Пловдив и Пловдивски университет новина, че Министерски съвет дава четири милиона и половина лева на Министерство на отбраната, което от своя страна ще отстъпи спорния терен на университета, като кмет на Пловдив искам да изразя своето удовлетворение и да поздравя държавата за това решение. В същото време трябва да отбележа, че останах учуден на бързата реакция на Министерски съвет, който обаче е оставил без последствия своето решение за собствеността на стадион „Ботев". Община Пловдив винаги е водила цивилизован диалог по случая и аз дълбоко вярвам, че това е начинът за общуване между институциите. Заедно с това обаче виждаме, че под влияние на уличния натиск и протестите, нещата се решават значително по-бързо. Като кмет на Пловдив започвам да се питам, нужно ли е заедно със служителите на общината, да застана пред Министерски съвет в София и да протестирам или пък футболните фенове трябва да повторят действията на пловдивските студенти. Лично аз не подкрепям подобни изяви. Но ми е трудно да приема, че решение на правителството стои неизпълнено с месеци, а в същото време, под натиска на протестите, друг аналогичен проблем се решава на момента. В името на добрия тон бих искал да задам въпрос и към правителството, и към министерството на отбраната, кога най-после ще се реши въпросът със собствеността на стадион „Ботев". Не мисля, че е редно подобни проблеми да се решават под натиска на улицата.

itelim
Мнения: 353
Регистриран на: 03 мар 2009 19:38
Контакти:

Re: Кметът настоява държавата да вземе решение за стадион Ботев

Мнениеот itelim » 19 мар 2009 19:37

Мето, извини ме за некомпетентността относно ситуацията около стадион Ботев, дай малко инфо. Колкото до държавата, ако имаше желание да помогне, то отдавна в София трябваше да има нов национален стадион, а градските стадиони в Пловдив и Варна да са основно реконструирани и мачове на националните отбори/всички формации/ да се играят като в "бяла" държава...

Потребителски аватар
емо73канар
Мнения: 1226
Регистриран на: 07 ное 2008 21:33
Контакти:

Re: Кметът настоява държавата да вземе решение за стадион Ботев

Мнениеот емо73канар » 20 мар 2009 14:27

Несъм компетентен но мисля,че наш СЕЛЮЮ умишленно не напира за стадиона защото ако му го дадът ще трябва да го преведе в преличен вид ,а всички знаем,че ДХ-С е банкрутирал.


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта