Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13845
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Red_Neck » 12 апр 2018 00:36

sapio0o написа:На клипа се вижда по-ясно. От снимката може да се заблуди човек (каталунец/ювентинец*), че каратистът играе с топката.

Определено не играе!
Обясни ми като а шестгодишен, с коя част на тялото е извършено нарушението?
Без ала-бала, моля - ръка, крак, торс, ... чеп ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23787
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот paceto » 12 апр 2018 00:37

Защо трябва да се гледа само кракът, а не цялата ситуация? На Васкес му се попречи по всякакъв начин да играе с топката, а беше сам срещу Буфон и топката си отиваше при него. Сега тук не говорим дали ако беше играл с топката и направи удар към вратата това щеше да стане гол, но няма и как да знаем вече след като му попречиха. Това съдиите винаги го тълкуват като пречка при голова ситуация и след като има такива избутвания и вдигнати крака през тялото няма как да не свири.

Разбирам да се дискутира двата опита на Роналдо да вземе дузпа и да му ги бяха дали съм съгласен да се плюе, ама тук всички плюете по дузпата защото е дадена в края на мача и решава неговият изход ако вземе, че влезе във вратата. Миналата година каква смешна дузпа дадоха на Суарес в 89-та минута някой помни ли я? :mrgreen:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 12 апр 2018 00:39

Такава дузпа само Йовребо не би отсъдил!
Колективна грешка в защитата на Ювентус, отлично смъкната топка(на дузпата), бързо движение на Васкес(усещайки, че отзад противников играч всеки момент ще го връхлети), критични действия на Бенатия и...Майкъл Оливър посочва бялата точка.

ама тук всички плюете по дузпата

А, моля, аз подкрепям дузпата.
Последна промяна от smoothc на 12 апр 2018 00:42, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23434
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 12 апр 2018 00:41

paceto написа:Защо трябва да се гледа само кракът, а не цялата ситуация? На Васкес му се попречи по всякакъв начин да играе с топката, а беше сам срещу Буфон и топката си отиваше при него. Сега тук не говорим дали ако беше играл с топката и направи удар към вратата това щеше да стане гол, но няма и как да знаем вече след като му попречиха. Това съдиите винаги го тълкуват като пречка при голова ситуация и след като има такива избутвания и вдигнати крака през тялото няма как да не свири.

Разбирам да се дискутира двата опита на Роналдо да вземе дузпа и да му ги бяха дали съм съгласен да се плюе, ама тук всички плюете по дузпата защото е дадена в края на мача и решава неговият изход ако вземе, че влезе във вратата. Миналата година каква смешна дузпа дадоха на Суарес в 89-та минута някой помни ли я? :mrgreen:

То принципно работата на защитника е да пречи по всякакъв начин на нападателя :cry:
Това е супер лека дузпа. За мен я няма изобщо. Би било лицемерно да кажа обратното при положение, че от години вия за подобни дузпи в полза на барса и плешивия наркоман.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23787
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот paceto » 12 апр 2018 00:44

То ситуацията минава и в графа опасна игра, а и защитника не играе изобщо с топката. Ако беше я изчистил нямаше да свири дузпа.
Този високо вдигнат крак в областта на гърдите изобщо няма място там и да играта е неумишлена и се прави всичко възможно в такива ситуации и то заради това свирят и подобни дузпи.

Друг е въпроса колко съдии биха имали смелост да дадат дузпа в този момент, а сме виждали 120% дузпи да не се свирят в такива моменти с такъв залог.

Миналата година се свири ей такава смехория в 89-та минута при резултат в полза на ПСЖ.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-PI2KEPm5vo[/youtube]

CSKA69
Мнения: 4558
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот CSKA69 » 12 апр 2018 00:46

Thsmith написа:
paceto написа:Защо трябва да се гледа само кракът, а не цялата ситуация? На Васкес му се попречи по всякакъв начин да играе с топката, а беше сам срещу Буфон и топката си отиваше при него. Сега тук не говорим дали ако беше играл с топката и направи удар към вратата това щеше да стане гол, но няма и как да знаем вече след като му попречиха. Това съдиите винаги го тълкуват като пречка при голова ситуация и след като има такива избутвания и вдигнати крака през тялото няма как да не свири.

Разбирам да се дискутира двата опита на Роналдо да вземе дузпа и да му ги бяха дали съм съгласен да се плюе, ама тук всички плюете по дузпата защото е дадена в края на мача и решава неговият изход ако вземе, че влезе във вратата. Миналата година каква смешна дузпа дадоха на Суарес в 89-та минута някой помни ли я? :mrgreen:

То принципно работата на защитника е да пречи по всякакъв начин на нападателя :cry:
Това е супер лека дузпа. За мен я няма изобщо. Би било лицемерно да кажа обратното при положение, че от години вия за подобни дузпи в полза на барса и плешивия наркоман.

То в това ти е грешката. Няма такова животно като лека или тежка дузпа :lol: Или я има, или я няма. Това е. За мен си е чиста дузпата днес, като грешката на съдията беше, че не даде втори жълт/ червен картон на Бенатия.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
0007
Мнения: 5257
Регистриран на: 18 авг 2008 14:24
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот 0007 » 12 апр 2018 00:47

Дузпата въобще не е 100%-ова.За мен по-скоро я има,ноз не съм убеден,че в другото наказателно щеше да се свири такава в последната минута.
Изображение
Groucho написа:Славиша требе а позиционира един нападател у кабинката на крана, който изгражда сектор А. Поне половината центрирания на колегите си в атака ще може да засече.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 12 апр 2018 00:47

Между другото, аз ли нещо съм се заблудил или Бейл игр.., всъщност присъстваше на терена с ръкавици? Април месец :roll: :lol:

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 12 апр 2018 00:48

Пак се почва безсмислено мерене на дузпи :lol: Вероятно отсъждането беше правилно, да. Аз така или иначе не се очудвам на никакви присъди в ползва на правилните отбори след онзи велик мач:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1tRNUFAx918[/youtube]
Ей така се прави обрат срещу Ейбар. За ШЛ няма какво да се говори.
Последна промяна от YANTRA_FOREVER на 12 апр 2018 00:50, променено общо 1 път.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23434
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 12 апр 2018 00:49

CSKA69 написа:
Thsmith написа:
paceto написа:Защо трябва да се гледа само кракът, а не цялата ситуация? На Васкес му се попречи по всякакъв начин да играе с топката, а беше сам срещу Буфон и топката си отиваше при него. Сега тук не говорим дали ако беше играл с топката и направи удар към вратата това щеше да стане гол, но няма и как да знаем вече след като му попречиха. Това съдиите винаги го тълкуват като пречка при голова ситуация и след като има такива избутвания и вдигнати крака през тялото няма как да не свири.

Разбирам да се дискутира двата опита на Роналдо да вземе дузпа и да му ги бяха дали съм съгласен да се плюе, ама тук всички плюете по дузпата защото е дадена в края на мача и решава неговият изход ако вземе, че влезе във вратата. Миналата година каква смешна дузпа дадоха на Суарес в 89-та минута някой помни ли я? :mrgreen:

То принципно работата на защитника е да пречи по всякакъв начин на нападателя :cry:
Това е супер лека дузпа. За мен я няма изобщо. Би било лицемерно да кажа обратното при положение, че от години вия за подобни дузпи в полза на барса и плешивия наркоман.

То в това ти е грешката. Няма такова животно като лека или тежка дузпа :lol: Или я има, или я няма. Това е. За мен си е чиста дузпата днес, като грешката на съдията беше, че не даде втори жълт/ червен картон на Бенатия.


Еми ОК, значи я няма. Така доволен ли си?

Лека дузпа е ситуация в която няма изпълнение умиращ лебед без наличието на никакъв контакт, но определено контактът не е достатъчен за да бъде отсъдено най тежкото наказание.
Ако всяко бутане и блъскане се свири, това ще са 20 дузпи на мач и никаква игра.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта