Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.нар. "комунизъм"?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот Sardukar » 24 мар 2013 22:46

Всяка система има дефекти и рано или късно натрупва толкова много дефекти, че бива сменяна (това е идея на Аристотел, която малко променям. Да не ме изкарате плагиат :mrgreen: ) Според мен както комунистите, така и нацистите, фашистите, капиталистите и т.н. имат своите дефекти. Аз смятам, че за исторически режими какъвто е посочения в тази тема не трябва да се говори като за нещо абсолютно (зло). Както не трябва да се прави и за хитлеристка Германия и т.н. Трябва да се търсят логическите връзки в тези режими, защото почти всички такива режими се отличават с една удивителна (и в същото време брутална) рационалност, за постигане на поставените си цели.

ПП За мен лично тоталитарния режим в България е най-лошото нещо, което ни се е случвало. Толкова много съсипани българи от други българи.... Но има много отвъд това твърдение. Мен лично ме отвращава системата от доноси и най-вече нейните мащаби на приложимост в България. Но наистина трябва много да се чете и мисли от всички страни, ако искаме да вникнем отвъд емоционалното и това, което е на повърхността (не, че не е важно, но все пак...).
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
zuekaa
Мнения: 1823
Регистриран на: 21 ное 2009 16:15
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот zuekaa » 24 мар 2013 22:47

Само едно инфо ще ви кажа под секрет :evil: ОПИТВАТ СЕ ДА ПРОДАДЪТ ТЕЦ МАРИЦА ИЗТОК 2 НА ДЪРЖАВА ( НЯМА ДА СПОМЕНАВАМ КОЯ ,ЧЕ ЩЕ СТАНЕ СТРАШНО )
Това значи , че като стане това вече няма да има и няколкото процента евтин държавен ток МАЙКА ни жална ..
Лудогорец - NEWS!
По кренвирша ще ги познаете

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот Тони Шумахер » 24 мар 2013 22:48

Славия , подхвана интересна тема , която за съжаление може да бъде аргументирано коментирана от малко хора ! Част от коментарите до момента го доказват ! Факт е , че в България след 09.09.1944г. са избити без съд и присъда хиляди Българи , в името на идея , която ти наричаш т.н. " комунизъм " ! Истина , от който би трябвало да се срамуваме ........ Спирам , тъй като не виждам развитие на дискусията , която постави с въпросите си ! Ето един пример ....https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Потребителски аватар
BadBoy
Мнения: 6133
Регистриран на: 10 авг 2011 21:27

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот BadBoy » 24 мар 2013 22:49

ТЕЦ и евтин ток са две взаимноизключващи се величини.
Никога не пишете подобни мнения във форумите на гонг
Клик -->> [rimg]http://store.picbg.net/pubpic/D2/1E/bcd465b2c446d21e.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот Тони Шумахер » 24 мар 2013 22:50

Да помълчим........http://www.blitz.bg/article/19175

Историкът Симеон Геров: И четиримата синове на Райна Княгиня са изпратени в лагери след 9 септември

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот dunavfc » 24 мар 2013 22:50

zuek

:| :| :| :| :| :| :| :| Ще ти кажа и аз нещо под секрет,въпреки че не съм длъжен.В Русе имаме много известно заведение за психично болни,имам познати там,мога да ти дам кординати,ако искаш и да потърсиш помощ.
Последна промяна от dunavfc на 24 мар 2013 22:50, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
slavia_forever
Мнения: 19574
Регистриран на: 12 авг 2008 20:13
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот slavia_forever » 24 мар 2013 22:50

BadBoy написа:усещам, че някой е станал член на политическа партия, защото като гледам действията в последно време се усеща, как чрез форума се прокарват разни идеологии.

Ако не си живял съзнателно в даден икономически и политически режим/строи, нямаш право да отричаш или величаеш същия.

Ще се радвам ако този форум тук бъде опазен от партийни пропаганди и същият нека да бъде деполитизиран

Аз също съм на такова мнение. Не съм агитирал за никой в подобни теми. Аз много пъти съм пускал материали на сходна тематика.
След като питам, колко политици познават и знаят за тях, че са без "минало" значи ли, че прокламирам дадена партия?!
Иначе има партия, която вероятно ще подкрепя, но дори и към нея имам страшно много критики! Просто наистина политическата класа е тотално изчерпана от 1944 г. насам, независимо под какво име или лице се подвизава.
Колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!" М.Генин
[wrapimg=]http://www.pfcslavia.com/images/slaviasmall.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот Без име » 24 мар 2013 22:52

Страхотна тема! Прочетох я на един дъх!
Жалко, че болните комунистически глави във форума няма да прочетат поне до половината, за да разберат откъде идва всичко.
Комунизмът е най-голямото зло случвало се на България от 1396 г.!
[center]1914[/center]

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3753
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот Jürgen » 24 мар 2013 22:53

dunavfc написа:
zuekaa написа:
slavia_forever написа:
daniel875 написа:Всички говорят срещу социализма, но ако не беше той, дали щеше да има пишещи в този сайт?
Светът щеше да бъде претопен след победата на Хитлер, нямаше да има нормален живот никъде. България не загуби чак толкова от т. нар. "съветско робство", както го наричат. България губи много повече от политици като Цанков, Ляпчев, Гешов, а от съвременните всичките след т. нар. Промени.
Никога не сме били уважавани от Запада. Така че социализмът много добре сложи границата ни с тях. От тези убийци човек трябва да стои далеч. Западняците са най - голямото зло на целия свят.

А от убийците на свещеници, разграбването на собствеността на хората и набутването им по лагери, масовите убийства на интелектуалци, това всичко го одобряваш? Промените кой ги направи, знаеш ли? В момента знаеш ли кой държи икономиката, а от политиците на "промяната", колко от тях познаваш без "социалистическо" минало?

За да има какъвто и да е успех в дадено нещо винаги губим едно за да спечелин друго, КРЪГОВРАТ
Страдат шепа дори и невини ЗА ДА УСПЕЯТ МИЛИОНИ други
20 г. днешните обирджии на държавата не могат да откраднат създаденото от Комунизма
Днешните политици НЕ могат да платят боята за боядисването на всичко което е създадено от комунизма КАМО ли да го създадът ..
Вярно е имало е зверства НО без тях не може НО сега по-добре ли когато хората сами се трепят от немотия кое е по-добре ???


А бе какви хора има в тоя форум бе братко :shock: Ти си за разстрел на момента заради това което пишеш бе ! Кви хора сте вие,еби му майката,нямате ли съвест,морал....

+1.
Леле,тоя комунизъм така им е промил мозъците на някои хора,че направо вече не могат да мислят :o .
Без зверства не можело......Боже Боже Божееее :shock:

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3753
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Защо НЕ се говори за ЗВЕРСТВАТА на т.н. "комунизъм"?

Мнениеот Jürgen » 24 мар 2013 22:54

Без име написа:Страхотна тема! Прочетох я на един дъх!
Жалко, че болните комунистически глави във форума няма да прочетат поне до половината, за да разберат откъде идва всичко.
Комунизмът е най-голямото зло случвало се на България от 1396 г.!

Тая скапана идеология трябва да бъде затрита от лицето на Земята.Завинаги :idea:


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта