Абушев в Берое

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

4oKuTo
Мнения: 674
Регистриран на: 18 яну 2010 17:24
Контакти:

Абушев в Берое

Мнениеот 4oKuTo » 06 юни 2011 11:59

Берое привлече Рангел Абушев, известен още като Рони и "Късметлията". Абушев напусна Локомотив преди седмица след като реши да не подновява договора си с пловдивчани, тъй като не попада в сметките на настоящия треньор Саша Николич. Още на следващия ден Абушев бе в Стара Загора където се срещна с Илиан Илиев и шефовете на Берое и получи предложение за договор под Аязмото. Берое се справи с Черно море и Славия, които също искаха 22-годишният футболист. Младият нападател става второто ново попълнение в Берое след привличането на Атанас Чипилов.

Рангел Абушев е юноша на Локомотив (Пловдив) и Марица (Пловдив). През 2007 г. подписва първи професионален договор с Марица (Пловдив). В отбора от квартал Кършияка Абушев остава до 2009 година. В началото на сезон 2009/2010 преминава във Вихрен (Сандански), а през зимната пауза следва треньора си там Наджи Шенсой и се завръща в родния си клуб Локомотив.

През лятото на 2010 г. се включва сериозно в подготовката на мъжкия тим и кара мнозина от феновете на Локомотив да възлагат изключително големи надежди на него. В среща с тях през октомври 2010 г. той ги впечатлява с отличната си комуникативност и ерудираност. Абушев е студент задочно в Пловдивския университет със специалност "Макроикономика". Говори отлично английски език след като е завършил паралелка със засилено обучение именно на този западен език в Руската гимназия в Пловдив.

Пътя си във футбола избира сам, насочвайки се към школата на Локомотив, въпреки че баща му е бивш вратар на Марица. След като изкласява всички юношески възрасти с черно-бялата фланелка, с която печели и Купа на България през 2003-та година, се изправя пред първия си сериозен кръстопът.

"Останах недооценен на Лаута и последната си година като юноша прекарах в школата на Марица под ръководството на Румен Байрев, при който белязах голям прогрес. В Локомотив ме пускаха като халф, където не се чувствам добре. Още в първите си мачове като нападател в Марица, започнаха да ме викат и за мъжкия отбор. Затова и не съжалявам за решението си да напусна Локомотив", обясни през октомври пред феновете Абушев цитиран от lportala.net

За трансфера му на стадиона в Кършиака, тогавашния изпълнителен директор Емил Наков не е правил пречки и Локомотив не е предявил претенции към футболиста при подписването на първия си професионален договор.

Началото му в мъжкия футбол има и своите трудни моменти. Контузия попречва на Абушев да вземе участие в редица мачове, а сезонът за маричани се очертава като трагичен, тъй като липсват победите. С първите си мачове след травмата, късметът се усмихва на пловдивския клуб, който не допуска загуба в осем поредни мача, а младият Рангел става голмайстор на отбора си.

"Така се започна с писането по вестници и медии, което е много опасно, за всеки млад футболист, който неможе да седи здраво стъпил на земята. И до ден днешен се стремя да не се вдигам в небесата, каквото и да ми се случва", категоричен е Рони.

В следващия полусезон Абушев е върнат в центъра на терена, където не се чувства пълноценно, заради липсата на свобода по терена, а отборът изпада във "В" група. Така отива да играе в Сандански, който се бори за промоция в "А" група с дузина чуждестранни футболисти, измежду които е и Екундайо Джайеоба.

"На мен срещу Локомотив никога не ми е вървяло. Изненадах се, че в една контрола по време на подготовката се разписах и донесох победата за Вихрен. Тогава треньор ми беше Филип Филипов, от който имам много добри впечатления. После се изредиха още няколко души на поста, преди да дойде Наджи Шенсой."

Президентът Константин Динев е съобщил лично на Абушев, че заедно с още двама футболисти от Вихрен ще поемат към Пловдив. Със завръщането си на Лаута, Рангел е мобилизиран да се докаже там, където е останал недооценен преди години. А и с трансфера си в Локомотив, правата му са откупени от Марица.

"Веднъж бях изпадал във "В" група с Марица, надявах се да не изпадна и с Локомотив в "Б" група. Въпреки че не се разчиташе на мен, това би било неприятна част от визитката на всеки футболист."

През този период Абушев отказва да бъде предостъпен в нискодивизионни отбори и трупа опит единствено в мачовете от дублиращото първенство.

"В тези отбори, ми предлагаха и допълнителни пари, плюс това което ми се полага от Локомотив. Доволен съм от това, че останах на Лаута, тъй като успях да дебютирам в "А" група, което за мен е крачка напред в развитието ми. Обичам да ми е по-трудно и не се примирявам лесно", категоричен е още Рони.

Като всеки млад футболист и Абушев не скрива разочарованието си от факта, че на 21-годишна възраст все още не получава шанс да се докаже, въпреки че редовно е насърчаван от треньорите, че и неговото време ще дойде.

"Всеки на моето място би се чувствал разочарован. За който това е без значение, значи няма работа в отбора. Все пак аз си знам колко сили съм хвърлял в подготовките, в контролите, на тренировките... Знам, че хората са казали, че думата победа стои единствено пред думата труд. И все пак аз съм реалист човек. Ако ми гласуват доверие в няколко мача и не успея да го защитя, сам ще усетя, че нещата тук няма да се получат. Аз съм от тези хора, които търсят грешките първо в себе си и умея да се самокритикувам. Не чакам друг да го направи, за да му се разсърдя. Ще продължавам да чакам шанса си, но истината е, че всеки млад играч може да придобие самочувствие единствено, когато е на терена, а не на пейката", обясни още Абушев пред феновете на Локомотив миналия октомври.

Абушев няма любим чуждестранен отбор, но поддържа на държавния тим на България, дори и в сегашното му състояние. Мечтата му е да играе с националната фланелка. Както и в някое от големите първенства в Европа. През свободното си време се разхожда, заедно с приятелката си. Учудващо, в сравнение с останалите си колеги в съблекалнята не само на Лаута, но и в почти всички футболни отбори, Абушев не слуша чалга. Предпочита хаус музика. Не е фен и на някой съвременен футболист. Идолът му е Марадона. "Гледал съм много филми и клипове за него. Той е най-големият – и като футболист и като характер", обяснява Абушев.

Рони е любимец на заемалият дълго време първа позиция в класацията "Голмайстор на България за всички времена" Христо Бонев с 47 гола за националната фланелка (изпреварен от Димитър Бербатов с 48 през 2009 г.). Бонев дори го преименува на Рууни, защото бележел толкова много колкото англичанинът в добрите си времена.

Малцина знаят, че младият и начетен състезател дори има два авторски стиха, които е публикувал в електронен сайт. На срещата си с феновете на Локомотив той цитира една от любимите си притчи, на които редовно се отдава по книгите: "Отишъл един ученик при учителя си, за да го попита нещо, на което да не може да му отговори. В ръцете си държал пеперуда. Попитал учителя си, дали може да му каже жива ли е или не, като бил в готовност да я смачка, за да може учителят му да сгреши, каквото и да отговори. Той му отвърнал, че всичко е в неговите ръце. Нека феновете са олицетворение на ученика, а отборът бъде пеперудата. Така всичко ще бъде в ръцете на феновете", изненадващо заключи Абушев, в края на притчата и срещата си със запалянковците на Локомотив през октомври миналата година.

Абушев показа пред феновете на Локомотив, че не му е безразлична и съдбата на привържениците: "Традицията футболистите да поздравят феновете си е чудесна. Особено, когато отборът е загубил. Лесно е да се тупаш в гърдите и да поздравяваш, когато си победил. Ние сме едно цяло и който не показва уважението си към другия, значи не е част от нашето семейство."

Абушев подписва двугодишен договор с Берое и ще се надява да спечели доверието на Илиан Илиев и да замести в нападение Владислав Златинов или Евгени Йорданов и да зарадва феновете на "зелено-белите" с много попадения. Beroe Online научи, че лично Христо Бонев е предложил младока на Берое и е гарантирал с името си за него.


http://www.beroe.eu

Много успехи със зеления екип!

Потребителски аватар
burnstz
Мнения: 410
Регистриран на: 31 май 2009 13:46
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот burnstz » 06 юни 2011 12:47

Успех и от мен! От нещата, които прочетох за него се вижда, че има желание да играе и да се развива, така че да се надяваме да направи силен сезон със зеления екип!
1916'

Потребителски аватар
luxorus
Мнения: 2482
Регистриран на: 11 авг 2009 11:44
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот luxorus » 06 юни 2011 12:51

Гледал съм го,има много хляб в момчето.Илиан ще му намери мястото,той това го умее.
I'M BLIND!IMPRESS ME!

Потребителски аватар
zara boy
Мнения: 28
Регистриран на: 02 май 2010 10:09
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот zara boy » 06 юни 2011 13:17

пожелавам му да стане голмайстор на първенството
:) :) :) :)

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот child in time » 06 юни 2011 13:37

Честито! Взимате един много добър футболист който наще слепоци не оцениха по достойнство! За разлика от прехвалените чужденци които за нищо не стават!!!
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
Бръснара
Мнения: 45
Регистриран на: 11 дек 2010 18:01
Местоположение: Стара Загора

Re: Абушев в Берое

Мнениеот Бръснара » 06 юни 2011 13:44

И Чипилов и сега това момче Абушев определено ми вдъхват доверие и като държание и като физиономия ако щете.Дано не се скапят като един също не по-малко талантлив футболист като Стойчо...Сега остава само Живко Желев да си дойде у дома и още един полузащитник примерно като Кривия и следващия сезон живот и здраве беройската торсида да има много поводи да избухва.

thrust
Мнения: 37
Регистриран на: 31 юли 2008 09:18
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот thrust » 06 юни 2011 13:54

Честито на Абуша и на Берое. Искрено му пожелавам успех там и да го пускат да играе, не като при нас. Нека сърбите си хапят гъза, че сме го изпуснали и да си взимат поуки от тия случки.

Потребителски аватар
Локомотив1926Пловдив
Мнения: 119
Регистриран на: 03 май 2011 17:11
Skype: трябва..ли..ти..?
Местоположение: пЛовдив
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот Локомотив1926Пловдив » 06 юни 2011 14:47

Честито! Много ме е яд, че наще ,,специалисти'' не му даваха шанс!

lauta
Мнения: 3
Регистриран на: 22 юни 2010 12:33
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот lauta » 06 юни 2011 15:29

Уцелихте десетката с този трансфер!Дайте му шанс имайте малко търпение и той ще ви се отблагодари!Раздава се на 100% което е най-важното!Успех :idea:

Потребителски аватар
ЛокоМотив Пловдив
Мнения: 61
Регистриран на: 28 апр 2010 10:49
Местоположение: Пловдив, България
Контакти:

Re: Абушев в Берое

Мнениеот ЛокоМотив Пловдив » 06 юни 2011 15:38

Упех на Абушев! Пожелавам му много голове и един ден да се върне на Лаута! И да си вкара 2-3 автогола като играем с Берое :mrgreen:
Разменям гаджето за 3 литра ракия!
Ако си пич!


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта