65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот Бижутера » 27 яну 2010 10:42

Оцелели от „Аушвиц“, съветски ветерани и световни лидери, включително израелският премиер Бенямин Нетянаху, се събират днес да отбележат 65-годишнината от освобождаването на печално известния нацистки лагер на смъртта.

Преди възпоменателната церемония на мястото на лагера от Втората световна война в Полша 700 участници ще се съберат в Краков за сутрешно паметно събитие, организирано от Европейския еврейски конгрес.

„Холокостът е трагедията, която обединява Европа“, заяви неговият лидер Моше Кантор в навечерието на церемонията.

Американският президент Барак Обама ще се присъедини във видеовръзка.

"Аушвиц" е освободен на 27 януари 1945 г. от Червената армия и остава символ на нацисткия геноцид.

През 2005 г. ООН обяви датата за Международен възпоменателен ден на Холокоста.

Общо 1,1 милиона души са загинали в газовите камери на лагера, 1 милион от тях са евреи от окупирана Европа.

Във Варшава Нетаняху почете паметта на жертвите и всички, които са рискували живота си, за да ги спасят от нацистите.

„Ние посрещаме най-голямото зло в човешката история както и най-голямата проява на смелост“, заяви той на гара, от която над 300 хиляди евреи са били изпратени към смъртта си.

Dnes.bg
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!


Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот crap » 27 яну 2010 11:38

И един станьол увиваше мормота във шоколад. Тея евреи с техния холокост! Това е чисто и просто война, ако си във вражския лагер, не очаквай да ти поднесът чай с бисквити! До гуша ми идва от тях вече, то не беха филми, не беха книги, не беха кампании, и какво ли още не! А иначе Палестина можем да я бомбандираме още 20 години нЕма проблем, ние сме божия народ, ще правим квото си щем, плюс това и холокост преживяхме!
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
redmanutd
Мнения: 134
Регистриран на: 29 юли 2008 00:30
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот redmanutd » 27 яну 2010 12:50

Нека го отворят отново,ще имат работа в тази криза.Пещите ще отопляват :lol:
Glory Glory Man Utd

Потребителски аватар
redmanutd
Мнения: 134
Регистриран на: 29 юли 2008 00:30
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот redmanutd » 27 яну 2010 12:51

crap написа:И един станьол увиваше мормота във шоколад. Тея евреи с техния холокост! Това е чисто и просто война, ако си във вражския лагер, не очаквай да ти поднесът чай с бисквити! До гуша ми идва от тях вече, то не беха филми, не беха книги, не беха кампании, и какво ли още не! А иначе Палестина можем да я бомбандираме още 20 години нЕма проблем, ние сме божия народ, ще правим квото си щем, плюс това и холокост преживяхме!



Много точно написано.Съгласен съм с теб.
Glory Glory Man Utd

vasobaso
Мнения: 151
Регистриран на: 08 яну 2009 15:18
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот vasobaso » 27 яну 2010 12:54

Опа, пак евреите са им виновни на някой... :?:
Сравнението между Холокоста и проблемите в Палестина е неуместно, едното е геноцид, другото е състояние на гражданска война. Иначе няма съмнение, че и двете събития са реални исторически факти и болезнени примери за несправедливостта на репресивни държавни апарати.
Herbsupported Ape

vasobaso
Мнения: 151
Регистриран на: 08 яну 2009 15:18
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот vasobaso » 27 яну 2010 12:59

Бижутера, интересна ми е, твоята позиция по темата!?! С богатият ти форумен опит ;) си бил наясно, в какво ще се превърне- магнит за национал-социалистическа утайка и куп словоблудтва. Как ми слиш трябва да се модерира подобна тема (100% трябва да я има)? Модераторските мнения също ще са от полза... ;)
Herbsupported Ape

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот crap » 27 яну 2010 13:02

vasobaso написа:Опа, пак евреите са им виновни на някой... :?:
Сравнението между Холокоста и проблемите в Палестина е неуместно, едното е геноцид, другото е състояние на гражданска война. Иначе няма съмнение, че и двете събития са реални исторически факти и болезнени примери за несправедливостта на репресивни държавни апарати.

Мене не са ми виновни евреите, ако това имаш в предвит! Просто ми дойде до гуша от техните безумия! Каквото и да стане те винаги споменават холокостът, какъвто според мен е нямало, а е една измислица на времето! Във войната умират милиони, никой не търси компенсации за тях освен кой? ЕВРЕИТЕ! Там е проблемът, че историята е много комплексна и неточна наука, и всяка лъжа повтаряна толкова пъти, и толкова години, нЕма как да не се превърне в истина! Ние и поколението след нас сме афектирани, за нас истината е че е имало холокост, а дали е така всъщност? И дори и да е имало холокост, трябва ли всеки един евреин да е оневинен поради това?
Не съм антисемит или нещо такова, но просто ми дойде до гуша! Целият свят лиже гъза на едни престъпници и лъжци, заради премълчаните факти в нашето минало!
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот crap » 27 яну 2010 13:03

vasobaso написа:Бижутера, интересна ми е, твоята позиция по темата!?! С богатият ти форумен опит ;) си бил наясно, в какво ще се превърне- магнит за национал-социалистическа утайка и куп словоблудтва. Как ми слиш трябва да се модерира подобна тема (100% трябва да я има)? Модераторските мнения също ще са от полза... ;)

Не виждам какво общо има национал-социализма тук, не всеки който има мнение по тази тема не национал-социалист, или...?
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: 65 години от освобождаването на "Аушвиц"

Мнениеот Бижутера » 27 яну 2010 13:59

vasobaso написа:Бижутера, интересна ми е, твоята позиция по темата!?! С богатият ти форумен опит ;) си бил наясно, в какво ще се превърне- магнит за национал-социалистическа утайка и куп словоблудтва. Как ми слиш трябва да се модерира подобна тема (100% трябва да я има)? Модераторските мнения също ще са от полза... ;)

Национал-социализма е едно доста интересно словосъчетание, което е излишно да разнищвам в спортен форум, но какво има да коментирам - темата е добра и не съм написал нищо иронично или семитско в нея, така, че не знам какво искаш...
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта