За или против студентите и статуквото

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

За или против студентите и статуквото

Мнениеот Болен Левскар » 27 окт 2013 19:12

Чета днес новини и попадам на студентите и техните неволи. Казвам си, ОК хора и аз съм студент, и аз съм с вас, когато имам възможност излизам и протестирам. След това отварям Гонг и попадам на някаква заядлива тема с автор едно изключително дребно човече (педя човек - лакът брада). ОК, няма проблем, някой си решил да се избъзика. Проблема е, че отдолу една дозина хейтъри му ръкопляскат...

Това ме провокира да ви попитам - за или против студентите сте, съпричастни ли сте, и бихте ли излезли за да го покажете?

Ако не сте - какво трябва да се направи според вас за да се оправи тая държава?

Ясно е, че правителството ни е корумпирано, нагло, и некадърно. Ясно е, че в опозиция е една пълна мутра, абсолютен популист, който построи 20 км магистрали, една зала и вече се тупа в гърдите, че развивал индустрията, инфраструктурата и спорта. Колко е откраднал с Бирата, Котараците и ко, само той си знае. Дори и той обаче не знае колко получава примерно един учител в провинцията, просто защото не го интересува. Изобщо, шепа хора се гаврят с милиони! Както и да е...

Обратно на въпроса - какво правим в тази ситуация? Маса хора мрънкат - протестите платени (също и студентските такива), правителството корумпирано, лош човешки материал, и т.н. Същата тая маса си седи у дома и си живурка с по 350 лв на месец. Е какво правим!? Така ли ще си изживеем животеца? Кажете, мамка му, как ще се оправим? На мен на ум ми идват само масови протести, например 15-20 % от населението на всеки град... Масата мрънкачи, които осъждат протестите сигурно имат нещо друго на ум. Моля споделете го! Ако не, поне не пречете!

Потребителски аватар
bnborisov
Мнения: 1563
Регистриран на: 19 юни 2009 08:20
Контакти:

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот bnborisov » 27 окт 2013 19:21

Ако не сте - какво трябва да се направи според вас за да се оправи тая държава?

единственото което искам от всеки който протестира е да казва каква алтернатива предлага. Готов съм да подкрепя всеки който предложи нещо повече от постна пица. Всеки който предлага социална политика е моя човек. Омръзна ми вече 25 години да ми предлагат светло бъдеще. Искам нещата сега!

Потребителски аватар
hajitsu
Мнения: 16274
Регистриран на: 20 яну 2010 19:31

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот hajitsu » 27 окт 2013 19:26

Студенти, ученици, пенсионери, работещи - каква е разликата?! Студентите по-малко ли са хора от другите?! Техният протест е част от голямата кауза за изчистването на България! Трябва да се сложи край на цирковете в държавата и единственият начин за това са подобни протести. Всеки, включил се, ще бъде добре дошъл!

[offtopic]От съпричастен студент.[/offtopic]
[center]

Код: Избери всички

01001000 01100001 01101100 01100001
01001101 01100001 01100100 01110010 01101001 01100100
[/center]

Потребителски аватар
LSFC 1914
Мнения: 7455
Регистриран на: 25 юли 2009 13:00
Контакти:

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот LSFC 1914 » 27 окт 2013 19:28

Според мен точно това трябва да се случи!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kjnzwvz3-Yw[/youtube]

Потребителски аватар
hellyeah
Мнения: 771
Регистриран на: 17 юни 2010 16:00
Skype: hellyeah
Контакти:

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот hellyeah » 27 окт 2013 19:32

LSFC 1914 написа:Според мен точно това трябва да се случи!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kjnzwvz3-Yw[/youtube]

Това трябва да се случи , но днешните протестиращи са от друг материал.Изображение
“Не купувам от Lafka”

Потребителски аватар
dzhambov
Мнения: 1220
Регистриран на: 03 мар 2011 16:58

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот dzhambov » 27 окт 2013 19:32

LSFC 1914 написа:Според мен точно това трябва да се случи!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kjnzwvz3-Yw[/youtube]

+1

orlando7
Мнения: 1861
Регистриран на: 29 юли 2012 10:56
Skype: 55tveu
Контакти:

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот orlando7 » 27 окт 2013 19:41

Лошото е че всичко се плаща!

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот Болен Левскар » 27 окт 2013 19:48

dzhambov написа:
LSFC 1914 написа:Според мен точно това трябва да се случи!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kjnzwvz3-Yw[/youtube]

+1


За това съм горе-долу съгласен с вас. Но, както виждаме през 2013, резултата от това е никакъв! Те пак са си в парламента и пак се гаврят с нас. Според мен физическото измитането на боклука от парламента е първата и много малка стъпка към промяната. След това идват избори. На тях избираме същите, след това нови избори - стари муцуни, нови избори и пак стари муцуни. Да речем, че повторим упражнението 1-2-3 пъти и след 3-4 години дойдат читави хора на власт (ти да видиш!). Мафия все пак ще си има и няма да и хареса на власт да има хора, които се борят с корупция на високо ниво, олигархия и т.н. Следват заплахи към управляващите, към техните семейства, предупреждения, взривове на коли и може би кръв. След това как ще изчистим цялата тази мафия просто главата не ми го побира! Може би стъпка по стъпка, бавно, ден за ден, година за година, мафиот по мафиот има шанс да изчистим държавата. Пътя е изключително трънлив и дълъг, но друг просто не виждам.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот GOLEADOR » 27 окт 2013 19:50

За!Сега обаче ще почнат да ги очернят.Дано студентите издържат!Успех!
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

IrtishhVezalov
Мнения: 60
Регистриран на: 09 окт 2013 11:58
Контакти:

Re: За или против студентите и статуквото

Мнениеот IrtishhVezalov » 27 окт 2013 19:53

Да правят каквото си искат, аз отивам да си сипя вино и да си нарежа пастърма


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта