Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6847
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот icko65 » 14 май 2024 22:47

Drunken_Master написа:
THE G.A.M.E написа:Естествено, че има македонци !
Но те изчезват в ранното средновековие и остава само областта, която разбира се не е кръстена на който и да било народ.

Дискусията става все по-забавна. Името на племената не зависят от това, коя област са населили. Или по-точно това не е задължително. В древните извори се използват различни имена за славяните - словени, склавини и прочее, просто защото различните автори ги описват по различен начин, изговарят ги по различен начин и т.н. Точно заради това не всеки може, да стане професионален историк, трябва да притежава аналитична мисъл, да умее, да борави с документите, фактите и прочее. Да не говорим, че често се използват традиционни етноними, т.е. назоваваш въпросното племе по такъв начин, понеже обитава въпросната територия. Или пък ги наричаш "малоумните", понеже нон-стоп пишат глупости из форума на ГОНГ, или "неадекватните", понеже едно и също нещо им го пишеш, а те така и не могат, да го разберат. Майтапа на страна, ама то и "вулгари" са ни описвали, ама това не означава, че не става дума за българите. Знам, че не ме разбираш, ама правя някакви опити поне. Влизам ти и в положението, знам, че ти е особено трудно.

THE G.A.M.E написа:Няма "славяни", щото те самите не се само-определят така. Няма "славянски" източник, който да казва - "Ние-славяните". И вече посочих, защо няма как някой уважащ себе си народ, да се нарече "славяни". Май беше нещо свързано с това, че терминът е римски и въобще не е за гордост.

За теб няма, ама това не означава нищо. Ти си тотално некомпетентен по тази тема (а и не само).
Питах те, какво е визирал Черноризец Храбър, първо твърдеше, че са "хора, които говорят български". Сиреч... автора визира хора, които говорят на български... а казва, че азбуката била славянска, книгите били на славянски език, буквите и те били славянски. Странна работа. Сега пак опряхме до теорията за "робите". Робите нямали книги? Така ли излиза? Робска азбука, робски букви, робски книги, робите не могли, да четат и сричали? Това се разбира в текста на Черноризец Храбър? Така ли излиза? После каза, че изобщо текста е фалшификат, бил комунистическа простотия, путинска измислица и прочее.

Ми ако искаш, да продължавам с цитатите? "Пространно житие на Константин-Кирил"?
А папата, като прие славянските книги, освети ги и ги положи в църквата на света [дева] Мария, която се нарича "Ясли". След това папата заповяда на двамата епископи Формоза и Гаудерик да посветят славянските ученици.

Това са вероятно учениците на робите? И техните книги?

Когато беше във Венеция, насъбраха се срещу него епископи, попове и черноризци, като врани срещу сокол, и повдигнаха триезичната ерес, като казваха: "Кажи ни, човече, как ти измисляш сега книги за славяните и ги учиш?

Явно пича е създавал книги за робите и ги е обучавал после... То щото не са имали правомощия големи във великата арийска държава България, та накрая се смилили над тях, да вземат поне, да научат арийския език.

THE G.A.M.E написа:Източници има, само че така и не ти достига интелктуалният капацитет, за да схванеш, как, защо и по какъв повод са написани. И тези източници, първо, никога не категоризират "славяните", като народност ( все едно както не-веднъж съм споменавал, хуните или скитите, да са една народност ) ... И никога не посочват, че "Българите станали славяни". Даже напротив, с напредването на вековете, "славяни" изчезва като определение и виждаме само БЪЛГАРИ.

Мхм... видяхме, че те славяните не са "народ" а роби, абсолютно си го доказа. Чак и си промених мнението тотално...

THE G.A.M.E написа:И ти вместо да се гордееш с това, че бългАРИИТЕ, са направили от дедите ти -ХОРА, газ пикаеш.

БългАРИЙТЕ, така се наричат, нали? Щото сме арийци? Сигурен бях...
Мани майтапа, ама... до кога, смяташ, да я преповтаряш тая мантра до втръсване? Името България идва не от някакви си арийци, както ти твърдиш, а от гръцки и означава "земята на българите".

THE G.A.M.E написа:Какъв "дар-мадан" ме правиш, след като това, което аз пиша, вече е официален исторически наратив в България. Кремълските-исторически подлоги, останаха малцинство, само квиченето им е така силно ...
Гледай тази година, как вече почти няма да се споменава "славянска писменост и култура".
Сори, ние - БЪЛГАРОФИЛИТЕ - Спечелихме !
Просто защото историческата реалност - Истината, е на наша страна. :)

Стига бе? Сериозно? Арийската теория била "официален исторически наратив"? За първи път чувам...

Ма и ти ръсиш простотии..Името България идвало от гръцки..То е ..и си е било много преди гръцкия..Чак пък гърци да ни дават името..Бактрия..Балкария..са мнооого преди гърците(елините)..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20237
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Drunken_Master » 14 май 2024 22:52

Ти да не си фен на теорията на Стефан Цанев за "трите" Българии... Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2747
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Der Schmarotzer » 26 май 2024 15:46

Вие сериозно ли пак подехте тази тема?
Ето ви нещо, и преди съм го поствал, но за незапознатите с него:
Чавдар Бонев, Праславянските племена
https://www.ivanstamenov.com/files2010/ ... slav-1.pdf
www.ivanstamenov.com/files2010/chbonev_tr_slav-2.pdf
ivanstamenov.com/files2010/chbonev_tr_slav-3.pdf
ivanstamenov.com/files2010/chbonev_tr_slav-4.pdf
едва ли има какво повече да се каже след написаното от Чаво, Бог да го прости!
Авторът освен археолог, знаеше писмено и говоримо немски, френски, английски, руски, румънски и гръцки. Ползваше латински и старогръцки. Т.е. на него му беше позната цялата научна литература и извори по въпроса. В България, и не само в България, докато той беше жив, нямаше по-голям познавач на етногенезиса на населението в Източна и Югоизточна Европа. Беше събрал на фишове и подготвил и том за българите.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

THE G.A.M.E
Мнения: 49994
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 26 май 2024 20:10

Drunken_Master написа:Ти да не си фен на теорията на Стефан Цанев за "трите" Българии... Изображение
Всяка Държава на Балканите си има Национална Доктрина.
Ауууу, колко е готинУ с'Ръби, мамалиги, г'Ръци и турци, да смятат, че всичко тук им принадлежи, обаче когато ние имаме претенции... "Ауууу, как може, фашисти, нацисти, на к'Фо отгоре" и т.н. изблици от разни псевдо-патреотЕ. За които обаче не е проблем руският империализъм... Интересно !!? :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49994
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 26 май 2024 20:17

Der Schmarotzer написа:Ето ви нещо, и преди съм го поствал, но за незапознатите с него:
Чавдар Бонев, Праславянските племена
К'фи са тея "пра-славянски" племена ?
Ама, те самонаричали ли са се "славяни" ? Ако да, може ли "славянски извор" за същото ?
Защо въпросните "славяни", никога не създават Държава, писменост, култура и архитектура ?
Поне допреди БЪЛГАРИТЕ ?

И защо след появата на БългАРИИТЕ в Европейският Изток, хронистите почти зачеркват понятието "славяни" от репертоара си ?
Запознат ли си с едно сведение на ромейски хронист, който посочва, че българите изиграват важна роля в потушаването на едно въстание в И.Р.И. водено от Тома-"Славянина" ?
Ако бЕхме "славяни", далЕ немаше да помогнем на Тома ?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2747
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Иранска или автохтонна теория за произхода на българите ?

Мнениеот Der Schmarotzer » 26 май 2024 20:50

THE G.A.M.E написа:
Der Schmarotzer написа:Ето ви нещо, и преди съм го поствал, но за незапознатите с него:
Чавдар Бонев, Праславянските племена
К'фи са тея "пра-славянски" племена ?
Ама, те самонаричали ли са се "славяни" ? Ако да, може ли "славянски извор" за същото ?
Защо въпросните "славяни", никога не създават Държава, писменост, култура и архитектура ?
Поне допреди БЪЛГАРИТЕ ?

И защо след появата на БългАРИИТЕ в Европейският Изток, хронистите почти зачеркват понятието "славяни" от репертоара си ?
Запознат ли си с едно сведение на ромейски хронист, който посочва, че българите изиграват важна роля в потушаването на едно въстание в И.Р.И. водено от Тома-"Славянина" ?
Ако бЕхме "славяни", далЕ немаше да помогнем на Тома ?

Ти въобще прочте ли поне началото на том първи? От това, което си писал едва ли. Прочети какво пише Чаво и след това коментирай. Там е обяснено всичко.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: FLANKER и 34 госта