История на света

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6847
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот icko65 » 14 май 2024 22:03

THE G.A.M.E написа:Покрай "сакралната дата" 9-ти Май наминавам само да кажа, че ако Вермахта бяха спечелили ВСВ, днес светът щеше да е едно много по-добро място за живеене. :)

Един Кор щеше да е по добре..Ти си за Карлуково..Имаш ли на идея тоя фанатик ако беше спечелил(трудна работа) кво щеше да е положението в Европа.. Заеби националните и икономически интереси на държавите подкрепили Хитлер..Щеше да има не 50 г комунизъм както плюете ..ами 70 и нагоре терор и трепане..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

THE G.A.M.E
Мнения: 49994
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 май 2024 20:45

icko65 написа:Имаш ли на идея тоя фанатик ако беше спечелил(трудна работа) кво щеше да е положението в Европа.. Заеби националните и икономически интереси на държавите подкрепили Хитлер..Щеше да има не 50 г комунизъм както плюете ..ами 70 и нагоре терор и трепане..
"Историята се пише от Победителите".
Явно си чел историята на "победителите".
Не-веднъж съм писАл... В Хитлериска Германия, почти не е имало НЕзаслужен геноцид.
Знаеш ли защо Щатите се включват във Войната ?
Ако смяташ, че е заради "Пърл Харбър", значи си достоен гражданин на Новият Световен Ред. Честито !
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49994
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 май 2024 20:46

Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20237
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 15 май 2024 21:31

Сиреч, ти продължаваш, да си вярваш на глупостите? Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49994
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 май 2024 20:13

На кои "глупости" ?
На тези, дето се доказват поголовно от всички налични науки, и най-вече от най-точната - Генетиката ? :?
И въпреки това стигаме до само-определението, щото руснаците, от елитната възможност да са балтико-скандинавци, избират лузърската позиция, да са нЕкви лайняни "славяни", които цял свят презира. :lol:
Е, ние - БЪЛГАРИТЕ. трябва да се спасим от този срам и правя всичко възможно чрез познанието, контактите и възможностите, с които разполагам. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20237
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 18 май 2024 18:37

THE G.A.M.E написа:На кои "глупости" ?

Ми на твоите. Предимно глупости пишеш...

THE G.A.M.E написа:На тези, дето се доказват поголовно от всички налични науки, и най-вече от най-точната - Генетиката ? :?

Интересно, кои са тия "всички налични науки", които са доказвали "поголовно" арийския ни произход... Щото до тоя момент единственото, което правиш е да ми причиняваш смях, поради несъстоятелността на "доказателствата". То такива "доказателства" са, че направо си доказваш колко жалка е тая теория. Уж... розетката беше с "доказан" (как реши, че е доказан е отделна тема, при положение, че е с абсолютно неясен произход) произход, ама сега вече обърнахме плочата и "генетиката" била "най-точната" наука.
Ми ОК... Айде...
Българите, сърбите, румънците и хърватите имат най-голям процент славянски гени на Балканите – около 50-60 процента, докато гърците са с най-малък процент наличие на славянски гени – от 4 до 20 процента, според научно изследване, публикувано в престижното международно списание "Сел" (Cell), информира Танюг.
Проучването е на учени от Биологичния факултет в Белград в сътрудничество с Университета в Барселона и Харвард.


THE G.A.M.E написа:Е, ние - БЪЛГАРИТЕ. трябва да се спасим от този срам и правя всичко възможно чрез познанието, контактите и възможностите, с които разполагам. :)

Мхм... особено чрез "познанието" и "възможностите" с които "разполагаш"... Там ти е силата, определено! Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49994
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 май 2024 13:16

'Проучване на Белградският университет". :lol: :lol:
От същият не твърдят ли, че сърби има до... Несебър ? :? :lol:

Колкото до "възможностите ми"... Гледай и слушай как ще бъде определен 24-ти Май, щото около 90 % от медиите миналата година го определиха като "Ден на Българската Писменост и Култура". :lol:

Както не-веднъж съм писАл... Това е само началото !
Изчегъркването на "слвянизма"-русизма от България, ще продължи с крути и брутални мерки ! 8-)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20237
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 19 май 2024 14:22

THE G.A.M.E написа:'Проучване на Белградският университет".

Ама не е само Белградския университет, там е работата... И освен това, аз ти го давам само като пример. Че колкото повече генетични проучвания се дават, толкова повече се различават изследванията един от друг. Имаше едно изследване, дето ни изкара, че сме били баски. Който дава парите, натам се накланят везните.

THE G.A.M.E написа:Колкото до "възможностите ми"... Гледай и слушай как ще бъде определен 24-ти Май, щото около 90 % от медиите миналата година го определиха като "Ден на Българската Писменост и Култура". :lol:

И като гледам и слушам, това по какъв начин означава, че не говориш/пишеш простотии? То в днешно време се говори и че Кирил и Методий били българи, ама това не е изобщо вярно. Ей такива жалки лаладжии като теб пренаписват историята. Ти до момента не си показал нито едно реално доказателство, че сме арийци. Единствено и само лъжи и полуистини...

THE G.A.M.E написа:Както не-веднъж съм писАл... Това е само началото !
Изчегъркването на "слвянизма"-русизма от България, ще продължи с крути и брутални мерки ! 8-)

То ако чакаме на някой с твоите възможности, сигурно ще минат 2400 години... И пак не е много сигурно.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6526
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Alexx » 20 май 2024 09:05

THE G.A.M.E написа:На кои "глупости" ?
На тези, дето се доказват поголовно от всички налични науки, и най-вече от най-точната - Генетиката ? :?
И въпреки това стигаме до само-определението, щото руснаците, от елитната възможност да са балтико-скандинавци, избират лузърската позиция, да са нЕкви лайняни "славяни", които цял свят презира. :lol:
Е, ние - БЪЛГАРИТЕ. трябва да се спасим от този срам и правя всичко възможно чрез познанието, контактите и възможностите, с които разполагам. :)


Ето един интересен клип за келтите и дали ирландците са келти който до някаква степен е релевантен по темата за славяните. https://www.youtube.com/watch?v=tB263oIlcp4
Ето и интересен коментар под клипа.

This exact kind of (faulty) logic is sometimes used in discussions about Slavic people, especially South Slavs such as myself. I've heard people on the Web (even some Slavs) saying that Croats or other South Slavs 'aren't Slavic' or 'are only semi-Slavic' because our DNA is a mixture of the pre-migration inhabitants of the Balkans and Slavic settlers that migrated into the region. What those people don't realize (or refuse to admit because it conflicts with their political agenda) is that the Slavs - just like the Celts - are an ethnolinguistic group, and there's no such thing as 'the Slavic gene'. Using genetics to prove someone's 'Slavness' is pointless. If you speak a Slavic language and your culture and folklore are Slavic, you are Slavic.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17764
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот pomiqrat » 20 май 2024 16:12

"Славяните" в Хърватска и Чехия нямат общо на генен фон със "славяните" в Украйна и Русия.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта