Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17411
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 26 дек 2023 20:05

Der Schmarotzer написа:Ходил ли си в казармата или по разказите на баща си? Ако не си, не си хаби думите.

Той и Дрънкана не е ходил,ама това не му пречи да е специалист и в тази област :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20415
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 26 дек 2023 20:14

slash1912 написа:
Der Schmarotzer написа:Ходил ли си в казармата или по разказите на баща си? Ако не си, не си хаби думите.

Той и Дрънкана не е ходил,ама това не му пречи да е специалист и в тази област :mrgreen:

За кое съм специалист по-точно? Моите познания се базират на четене... Ти като си живял през соца, защо на половината въпроси, които ми ги задаваше нямаше отговор?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17834
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 26 дек 2023 20:34

[offtopic]
Der Schmarotzer написа:
pomiqrat написа:
Der Schmarotzer написа:
pomiqrat написа:
Der Schmarotzer написа:Аз съм го писал и преди. Подготовката беше на макс. Младеж, който влезе в казармата 120 кила, след няколко месеца служба беше станал 80 килограма, 185см на 80кг. Всеки ден сутрин (без събота и неделя) съм бягал по 7-8км. В част от дните, с нас бягаше и дежурния по полк, когато с случеше да е дежурен по-млад офицер. Специализираната подготовка - таблици, схеми, се изучаваше на макс без някой да се офлянква. Когато имаше практически занятия също всичко беше на макс. Разбира се имаше и кръшкачи, но всичко си зависеше от командира на батареята или ротата. При нас бяха все завършили или киевскотото военно училище или това в Шумен - полкът беше с най-модерната ПВО техника на Балканите и нямаше място за мързел. Дори транспортна рота работеха както трябва. В боевите батареи почти всички бяха приети за студенти, така, че нивото беше изключително високо. Само в транспорта рота имаше издънки, но за сметка на това те пък бяха най-оправните - понякога изненадваха и себе си дори. Ротния беше се хванал за главата от изобретателността им. При една от поредните гонки из парка със зилове смазаха кабината на единия зил. Никой от командването на дивизията не разбра за това. За два дни докараха от някъде една кабина, смениха смазаната кабина, боядисаха я и всичко беше готово - те се оттърваха от евентуален дисцип, ротния от арест и даване под съд. Но с това и спряха състезанията.


Голяма мизерия ще са е било да отслабнеш 40 кг

Явно пак ти трябва помощ за четене с разбиране. Редовно хранене по 3 пъти на ден, при това обилно, за да има сили за тичането сутрин. Храната сутрин - боб с хляб или чай с хляб, масло, сладко. Е чаят беше с бром, но това е нормално, където са млади хора, при това все мъже. Обяд - три големи кюфтета с гранитура, има и допълнително кюфте, при желание, десерт. Вечеря някакво готвено ястие, задължително с парче месо, десерт. Килограмите може да се свалят дори при обилно хранене, ако има правилен режим и здрави тренировки. Мизерията, за която се носят легенди беше след 91 година, когато дойде демокрацията и войската беше предимно на консерви от боб или копърки...


Недей ми обяснява на мен за казармата. Баща ми беше военен по време и след. Обилно. Повече ядях в четвърти клас :lol: Чай с хляб или боб :lol: Пропусна месо твой набор или батко :lol: За са отслабнеш правилно имаш нужса от протеини, а не да те тъпчат с въглехидрати.

Ходил ли си в казармата или по разказите на баща си? Ако не си, не си хаби думите.
[/offtopic]

И да не съм ходил това няма да промени факта, че не се отслабва с хляб с боб или чай с хляб :lol: и че това е ужасно за закуска, та камо ли за здранословна диета. Ставал съм по-рано от войниците, за да ги гледам как ги будят и на 6 вече бях стрелял с Макаров. Дет се казва познавам повече професионални военни, отколкото войници, с които си служил и всички са на мнение, че казармата е мизерия и пълна загуба на време след третия месец.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22973
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 26 дек 2023 21:53

Бях писал за КСП.
Да не забравим и Медузите...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20415
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 26 дек 2023 22:07

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wKioRmx3EXA&t=1828s[/youtube]

Много интересна теория разви професор Трендафил Митев.
Според него, ние сме на тоя хал, понеже в рамките на по-малко от 150 години, ние постоянно започваме от нулата. Въпреки, че съм на мнението, че народа ни е крадлив и заради това сме на тоя хал, бих искал, да развия малко тезата му. Има наистина някаква логика в думите му.
През 1878-а буквално започваме от нулата, тогава идва нашето освобождение. Още в първите месеци, ние дори нямаме и редовно правителство, понеже Батенберг идва на власт повече от година по-късно. След краят на Първата световна война, може да се каже, че това е най-големият крах за нашата държава. Тая война започва с огромни надежди за национално обединение. Мобилизирани са толкова много български мъже, което не знам, дали изобщо има аналог в световната история по това време. Общо-взето, всеки, който може да носи пушка е пратен на фронта. Академик Георги Марков говори за 25% съотношение. Нали се сещате, че като пратят толкова много мъже на фронта, икономиката ни ще рухне за броени месеци. След краят на войната, може да се каже, че България освен, че е пред икономически колапс, тя губи и пазарите си за селскостопанският износ, понеже е с влошени отношения със съседките си. Идва буквално ново начало, понеже Стамболийски изобщо не търсеше никаква единност, тъй като нямаше и нужда от нея, страната ни е селска, а той е представител на селската партия. После, благодарение на всичко това го бастисаха на 9-ти юни 1923-та...
Идва 1944-та, ново начало... коопериране на земята, национализация на всички активи и прочее... Кръв, отмъщение...
Идва 1989-та, пак ново начало... приватизация, мутренски преход и прочее...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20415
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

банани и портокали

Мнениеот Drunken_Master » 27 дек 2023 19:24

хаштагнароднарепубликабългария
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OdhF_zRSJVU[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LWjNxA4Wh_k[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
boglev
Мнения: 790
Регистриран на: 27 юли 2009 13:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boglev » 28 дек 2023 09:19

След сигнал от Илиян Василев: Делян Пеевски пита МВР и ДАНС какво прави "Русия 1" в България


Демокрацията...начело с най-видния и стожер
«Войну убивают войной, кровь смывают кровью, зло вернется к тому, кто его сотворил!»[center][/center]

ReBorn1982
Мнения: 8289
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 28 дек 2023 10:58

Умнокрасивите ни обещаваха борба с Пеевски и връщане на държавата от лапите му ..... а ни докараха това. :) :)

Неведоми са евроатлантическите пътища ..... и ценности ....

ReBorn1982
Мнения: 8289
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 28 дек 2023 11:24

https://www.24chasa.bg/mneniya/article/16708781

Честита ни парламентарна диктатура !


Защо направо не записаха, че президентът се избира от Народното събрание?

МНОГО скромно, много свенливо празнуват “сглобяемите" управници победата си с промените в конституцията. Ресорните репортерки трудно излизат от ролята си и продължават с дежурните въпроси: Ами сега сглобката докога ще издържи? Ами сега ротацията ще успее ли?

Сглобката не само ще издържи, а ще стане сплав от единомислещи и единодействащи индивиди, които ще управляват задълго. Не до март, не за пълен мандат от четири години. Те са задълго. Не смятат да си ходят.

Парламентът няма да се разпуска дори по време на избори за нов. Така ще има непрекъснат контрол над кабинета. При такъв контрол тяхното управление ще се възпроизвежда непрекъснато.

Президентът ще може да назначава служебни премиери само от списък с шест имена, оглавяващи определени институции. Което означава, че когато парламентът избира шефовете на тези институции, той ще избира бъдещи служебни премиери. Т.е. те ще бъдат избрани предварително от парламента.

А за още по-сигурно дейността на служебния кабинет ще се определя от специален закон,одобрен от парламента. Мърдане няма. Пълна парламентарна диктатура, нещо като якобински конвент. Ще управлява с декрети вероятно.

А съдебната власт, тя нали ще бди над законността ? Да, тя ще бди, но самата тя ще бъде под контрола на политическите квоти, т.е. под контрола на парламента.

А защо не постъпиха по-просто. Да впишат в конституцията, че президентът се избира от парламента. А сега не е ли неудобно президентът да се избира от целия народ, а те го оставят без правомощия? Може би защото не им достигат гласове за Велико народно събрание?

Така от парламентарна република ние се превръщаме в диктатура без парламент. Той става излишен, както стават излишни партиите, изборите. Защото ще ни управлява само една възпроизвеждаща се партия.

Да живее отново член 1-и , дами и гос..., пардон, другарки и другари.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20415
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 28 дек 2023 11:34

В Пловдив обмислят преместването на паметника Альоша.

Още един огромен проблем ще се реши... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Много ми е чудно, що не решаваха подобни "маловажни" проблеми с подобно темпо!? :lol: :lol: :lol: :lol:
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта