Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 11 окт 2023 23:56

ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:Няма за къде да бързат да влизат. Да ги оставят първо 2 седмици без ток, вода и храна и след това. Сега ще има съпротива все още.



Според мен въобще и не трябва да влизат. Някакъв ток, никакви горива, никаква храна и лекарства + яко бомбене ..... да видиш колко бързо ще клекнат.

Аллах Акбар, Аллах Акбар, ама на тъмно и гладно не се живее ....


Няма да клекнат никога. Нямат какво да губят.
Избомбили са му коптора, убили са жена му и децата му и той възхвалявяа хамас и вика "ние ще победим". Единственият начин е, от Газа да остане само каманак и пак не е сигурно.
Слушайте и четете Георги Милков. Най-добрият и безпристрастен (с лек привес към мюслитата) за този регион. Поне за мен.
Ако евреите отворят хуманитарен коридор за жени и деца, ще си спечелят доста хора на тяхна страна.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

ReBorn1982
Мнения: 8190
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 12 окт 2023 00:00

Те ще отворят, ама никой от другите араби наоколо не ще да е втори Ливан. :) :)

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 12 окт 2023 00:01

ReBorn1982 написа:
HoUs4oOL написа:Потвърждавам, че е той, но другото ми изглежда като твоя спекулация, можеш ли да извадиш някое мнение, в което аз или някой друг възхвалява убийството на мирни граждани, или призовава същите да биват избивани


Веднага ти отговарям. Направи ми впечатление как пускаш видеа на палестински ракети, удрящи цивилни сгради и райони в Израел, без ни най-малко да го осъждаш или порицаваш. После, като почват израелските бомбардировки, пишеш за Женевската конвенция, как Израел извършвали геноцид, избивали цивилни, жени и деца ..... е, Хамас като разстрелваше евреиските цивилни, жени и деца, ти никъде не го порицаваш, дари го оправдаваш щото нали уж палестинците били репресирани и, видиш ли, било оправдано.


Един дол дренки са всички глупави копейки(макар, че Серьожа не е такъв)
Днес една такава ревеше под една публикация, как евреите използвали фосфор срещу тези хлебарки от хамас. Оставам настрана, че руските прасета използват фосфор масово в Украйна, ама при всички издевателства от тия хлебарки, това звучи супер глупаво.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 12 окт 2023 00:10

Drunken_Master написа:Изображение
Вокалистът на Pink Floyd Роджър Уотърс разпъна палестинско знаме на свой концерт.


Голям праз, че разпънал някакъв байряк.
Кажи си позицията де, стига мишкува.
Срам ли ти е :? "или не се интересуваш от този конфликт" 8-)
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10916
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 12 окт 2023 00:13

fcb_bg написа:
ivan56 написа:
ReBorn1982 написа:Това е фенът на палестинците, възбуждащ се от клането на невинни хора в Израел и квичащ за палестинските животни. Въпросният боклук Восток.


Кажи честно, как да не ги ненавиждаш руските прасета.
Виж го как веднага се включи, любителя на Аладин и другите мангали от региона.

Като ги събрахме в Правец навремето, хубави хора бяха....


Тогава като вие в СССР пръднехте, тука се насираха. Та така...
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20237
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Drunken_Master » 12 окт 2023 00:16

ivan56 написа:Кажи си позицията де, стига мишкува.

Още вчера мислех, да ти отговарям, ама забравих. Гледам, че живо те интересува мнението ми за конфликта.
Ми, нямам мнение. Не съм навътре в нещата особено, че да си изградя мнение. Не съм и длъжен, между другото. Не можах, да разбера, що трябва да имам позиция... Не помня, да съм писал изобщо по темата. Квото срещна из Телеграм и сметна за интересно го поствам. До там ми е "писането". Благодаря за вниманието.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 12 окт 2023 00:17

ivan56 написа:
fcb_bg написа:
ivan56 написа:
ReBorn1982 написа:Това е фенът на палестинците, възбуждащ се от клането на невинни хора в Израел и квичащ за палестинските животни. Въпросният боклук Восток.


Кажи честно, как да не ги ненавиждаш руските прасета.
Виж го как веднага се включи, любителя на Аладин и другите мангали от региона.

Като ги събрахме в Правец навремето, хубави хора бяха....


Тогава като вие в СССР пръднехте, тука се насираха. Та така...

Какъв есесер, я пиши в гугъла. :lol:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот HoUs4oOL » 12 окт 2023 02:55

Soulen написа:Говоря за иранците зад граница, които са нормалните избягали. Иначе голям процент и вътре мразят аятоласите и ще се прегърнат и с дявола, ако трябва, за да ги свалят. Това е все едно при нас да дойдат религиозни фундаменталисти и да ни накарат да живеем като иранците. Жалко за достойния народ, съсипан от една шайка престъпници.

Ти подкрепяш насилници на жени и деца и терористи основно, но както и да е. В Иран е ежедневие да убиват жени или да ги тормозят.

А тези, които не са избягали са ненормалните? Мразещите аятоласите вероятно ги има, но са около 2-3%, не повече. Огромна част подкрепя положението в страната, макар и да съзнават нуждата от промяна. Ако не беше така на последните избори нямаше да спечели Раиси, който е консерватор, много сериозен човек, участвал в така наречената "смъртна комисия", издала присъди за екзекуция на над 3 хиляди души, противници на властта през 1988 година. Раиси беше избран на фона на пълния крах на политиката на Рухани, който в началото беше възприеман като едва ли не прозападен президент, борещ се за сваляне на санкции и нещо като "мирно съвместно съществуване" по Хрушчов...

Огромната част от младите иранци са много далеч от фундаменталисти, днешното иранско общество навява спомени от СССР от началото на 80тте, когато вече никой не е вярвал нито в комунизма, нито в светлото бъдеще. Времето за промени в страната е назряло, но докато аятолах Хаменей е жив, няма да се случат, след това най-вероятно ще последва своеобразна перестройка, която има не лоши шансове да успее, предвид факта, че Иран е истинска държава, за разлика от СССР.

ReBorn1982 написа:Веднага ти отговарям. Направи ми впечатление как пускаш видеа на палестински ракети, удрящи цивилни сгради и райони в Израел, без ни най-малко да го осъждаш или порицаваш. После, като почват израелските бомбардировки, пишеш за Женевската конвенция, как Израел извършвали геноцид, избивали цивилни, жени и деца ..... е, Хамас като разстрелваше евреиските цивилни, жени и деца, ти никъде не го порицаваш, дари го оправдаваш щото нали уж палестинците били репресирани и, видиш ли, било оправдано.

Виж, още в началото ти казвам, че дълбоко ненавиждам държавата Израел и начина ѝ на създаване, огромна част от тия, които са я създали, са чисто и просто болшевики. Това са абсолютно същите бандити, абсолютно същите терористи, измамници и така нататък, и така нататък, не напразно масово си сътрудничат по родните си земи в началото на 20 век. Единствената разлика между терористи и убийци като Дзержински и Жаботински, е че единия е бил облъчен от идеите на комунизма, другия от идеите на ционизма.

Няколко пъти в темата писах, че в този конфликт няма добри и лоши, че и едните, и другите са абсолютно пропити от омраза, и че напълно са се обезчовечили едни други, което води точно до такива кадри и случки. За човек, който ги следи сравнително по-отблизо, те много отдавна не са толкова шокиращи, а по-скоро рутинни. Ракетите на Хамас в по-голямата си част са абсолютно импотентни, миналата година, през лятото, израелците нанесоха удар по Газа, убиха Тайсер Джабари, дете на 5 години и още една жена, в резултат, срещу Израел бяха изстреляни над хиляда ракети, без нито една жертва...

Хамас е организация, с ясно изразени терористични методи, те са такива от десетилетия, това им е единствения начин за някакъв отговор на израелските безчинства срещу арабското население на Палестина, което пък ги подкрепя. Разлика между Хамас и Лехи например няма, може да прочетеш за клането в Дейр Ясин и да го сравниш с действията на част от бойците на Хамас от преди дни. Тия хора там се избиват и трупат омраза едни срещу други от прекалено много време, писах го преди дни там, пиша го и сега, това по никакъв начин не оправдава действията на Хамас и избиването на цивилно население, но това не е от вчера или от днес, и никой не знае дали и кога ще свърши, аз съм раждан във втората половина на 90тте и силно се съмнявам, че моето поколение ще дочака някакво мирно решение.

И Хамас, и държавата Израел са хладнокръвни убийци, но възможностите им не са, абсолютния максимум на безчинствата на Хамас е това от преди дни, което е безпрецедентно в историята на Израел, но израелците имат абсолютно всички средства и благосклонността на цивилизования свят, за да извършат именно геноцид, избивайки десетки хиляди напълно беззащитни хора, които са също толкова невинни, колкото и тези, които бяха убити преди дни. За мен разликата е там, че палестинците живеят по онези земи от векове, а другите, раждани из някоя руска губерния, полско воеводство, или унгарски яраш са нахълтали там, и от около 100 години ги подлагат на постоянен тормоз и унижения, които са довели точно до този тероризъм, и до тази жестокост от преди дни.

ivan56 написа:Виж го как веднага се включи, любителя на Аладин и другите мангали от региона.

Случайно съвпадение с победата на Димитров, която ме подсети за тенис раздела, ще се случи пак през следващата високосна година. xD
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11097
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Furious_Monk » 12 окт 2023 03:14

Мнението е изчерпателно и достатъчно качествено, само да променя това, че СССР никога не е било държава, а съюз.... държавите, които са включени в него никога не са забравили своя произход и история.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

edinstven
Мнения: 268
Регистриран на: 21 авг 2022 18:15
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот edinstven » 12 окт 2023 04:19

HoUs4oOL написа:За мен разликата е там, че палестинците живеят по онези земи от векове, а другите, раждани из някоя руска губерния, полско воеводство, или унгарски яраш са нахълтали там, и от около 100 години ги подлагат на постоянен тормоз и унижения, които са довели точно до този тероризъм, и до тази жестокост от преди дни.


"Палестинци" е нямало преди 1920-та, там са живели араби, който просто са били поданници на османската империя и въобще не са се възприемали като "поробен" народ. Древен Израел и Юдея съществуват още през 9-ти век преди христа според историци и колонизаторите всъщност са римляните, а после османците, които са третирали поробените от тях не-мюсюлмански народи като зимми или рая на български. Абсурдно е да се твърди, че всъщност евреите са подлагали някого на унижение и тормоз (?!?) след като около 2000 години се е случвало точно обратното с тях. Спал си по време на часовете по история.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта