Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

orkoeba4a
Мнения: 496
Регистриран на: 19 юни 2023 12:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот orkoeba4a » 10 юли 2023 11:39

Изображение
Костята бил евро-демократ. Как се менят времената само... :lol:

ЛИБЕРАЛНО-ПАТРИОТИЧНО

Костадин Костадинов вижда своето място в Европейския парламент в Европейската народна партия
Костадинов е бил кандидат за Европейския парламент от Коалиция Напред, която включва и ЕНП в България - партия, учредена и председателствана в началото от....МАРИЯ КАПОН. ЕНП е ЛИБЕРАЛНА партия. Мария Капон я знаете.

На въпрос:
11. Къде в Европейския парламент виждате своето място:

А/ Политическа група на ЕНП-ЕД :lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12768
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 10 юли 2023 11:42

Soulen написа:
BRF написа:
Soulen написа:
delqnski47 написа:Чак пък ''истински'' общества сборище от престъпници емигрирали от Европа, айде айде... :lol: :lol: На нашите земи е била центъра на цивилизацията.
До 1944 пак не сме били много зависими, защото ни е натискала Германия. Та виж нашата история + световната и мисля че не е много трудно да събереш 2 и 2 относно ''трябва друг да ни казва''. А и дори да не я видиш, си представи как имаш кола, която не можеш да я караш и .... ще я дадеш на друг ей така да я кара. :lol: :lol: :lol: Всичко на твои разноски. За мен това е тъпо, но това си е мое виждане.

По скоро го погледни от юридическа гледна точка. Аз смятам народа и в това продължение и политиците, които произлизат от него за умствено недостатъчни да разполагат със собствените си средства. Смятам, че трябва да бъдем поставени под запрещение, докато евентуално някой ден сме готови, като моето мнение е, че това никога няма да се случи. Сега си представи, че нямаше абсолютно никакъв контрол от ЕС и САЩ и абсолютно никакъв натиск върху нас да се прави каквото и да било.

Представи си и че всеки въпрос се решава с Референдум чисто хипотетично. Ако ти не виждаш тотален апокалипсис и разруха за тая държава тип глад и инфалция от 97-ма без да се намесва Европа, всички руски загробващи проекти без да се намеси САЩ, евентуално излизане от НАТО и ЕС, ако решим като британските дебили да излезем и още куп неща, за които не се сещам сега.

И между другото смятам повечето хора в цяла Европа и САЩ за неспособни да избират адекватно бъдещето си тип външна политика, че и вътрешна. Виждаш как социалните медии са съд, жури и екзекутор и какво се случва с милиони хора на Запад и как губят работата си заради изказвания някога си и някъде си.

За мен не трябва да се дава никаква власт на обикновения американски, европейски или български Ганьо за наистина важни неща.

Това което си написал,означава че според теб трябва да има диктатура и малко хора да решават за съдбата на цялото човечество!Няма лошо,ама не се прави на демократ в такъв случай!

Аз не съм баш демократ по разбиране. Честно казано съм повече на мнението на Смит с хора, които са отгледани да управляват държавата. Не са дошли за 4 години да откраднат каквото може и да си хванат първия полет за Канада.

Ако властта се разпредели по равно между Монарх и Парламент избран от народа, би бил оптималния вариант да не попаднеш на олигофрен, който еднолично да съсипе всичко.

Под демократ имам предвид човек желаещ да живее в Демокрация!Това което си описал е диктатура!

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9178
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 10 юли 2023 11:48

BRF написа:
Soulen написа:
BRF написа:
Soulen написа:
delqnski47 написа:Чак пък ''истински'' общества сборище от престъпници емигрирали от Европа, айде айде... :lol: :lol: На нашите земи е била центъра на цивилизацията.
До 1944 пак не сме били много зависими, защото ни е натискала Германия. Та виж нашата история + световната и мисля че не е много трудно да събереш 2 и 2 относно ''трябва друг да ни казва''. А и дори да не я видиш, си представи как имаш кола, която не можеш да я караш и .... ще я дадеш на друг ей така да я кара. :lol: :lol: :lol: Всичко на твои разноски. За мен това е тъпо, но това си е мое виждане.

По скоро го погледни от юридическа гледна точка. Аз смятам народа и в това продължение и политиците, които произлизат от него за умствено недостатъчни да разполагат със собствените си средства. Смятам, че трябва да бъдем поставени под запрещение, докато евентуално някой ден сме готови, като моето мнение е, че това никога няма да се случи. Сега си представи, че нямаше абсолютно никакъв контрол от ЕС и САЩ и абсолютно никакъв натиск върху нас да се прави каквото и да било.

Представи си и че всеки въпрос се решава с Референдум чисто хипотетично. Ако ти не виждаш тотален апокалипсис и разруха за тая държава тип глад и инфалция от 97-ма без да се намесва Европа, всички руски загробващи проекти без да се намеси САЩ, евентуално излизане от НАТО и ЕС, ако решим като британските дебили да излезем и още куп неща, за които не се сещам сега.

И между другото смятам повечето хора в цяла Европа и САЩ за неспособни да избират адекватно бъдещето си тип външна политика, че и вътрешна. Виждаш как социалните медии са съд, жури и екзекутор и какво се случва с милиони хора на Запад и как губят работата си заради изказвания някога си и някъде си.

За мен не трябва да се дава никаква власт на обикновения американски, европейски или български Ганьо за наистина важни неща.

Това което си написал,означава че според теб трябва да има диктатура и малко хора да решават за съдбата на цялото човечество!Няма лошо,ама не се прави на демократ в такъв случай!

Аз не съм баш демократ по разбиране. Честно казано съм повече на мнението на Смит с хора, които са отгледани да управляват държавата. Не са дошли за 4 години да откраднат каквото може и да си хванат първия полет за Канада.

Ако властта се разпредели по равно между Монарх и Парламент избран от народа, би бил оптималния вариант да не попаднеш на олигофрен, който еднолично да съсипе всичко.

Под демократ имам предвид човек желаещ да живее в Демокрация!Това което си описал е диктатура!

Всъщност е нещо средно между Монархия и Демокрация. Така или иначе тука си говорим за невъзможни хипотези. Истината е, че престъпници и крадци ще ни управляват, докато съществува държавата и нищо няма да се промени.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9359
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот bubka » 10 юли 2023 12:12

Soulen написа:
BRF написа:
Soulen написа:
BRF написа:
ivan56 написа:Вярвай си че ще падне.
Божанката го обясни като на лаици.
"Утре ако се съберем аз, ти и още 300К и поискаме да не плащаме данъци, ама не да не плащаме а да ги плащаме през 2050 година примерно", дали ще е законно, как смяташ?
Точно затова е конституцията да защитава от дебилщината на идиотите, които ни управляват.
Вече го казахме многократно.
Могат да ни питат какъв цвят е пейката в парка. До там.

Божанката нищо не е обяснил,защото не е така!Трябва да се съберете ти и още 400 хиляди и да поискате да не плащаме данъци!После трябва да излязат да гласуват поне 3 милиона българи и поне 1.5 милиона от тях да решат да не плащаме данъци!

Не можеш да решаваш размер на данъци чрез Референдум.

Така е,затова примера на онзи плазводии Божанков е меко казано тъп,но най-важното непълен!

Трябваше да разрешат тоя референдум, но ППДБ са идиоти. Няма никакъв шанс 3 милиона души да излезнат да гласуват и да съберат над 1 милион гласове "ЗА". Дори самите Копейки искаха да се провали, за да спечелят дивиденти, но на власт са доста елементарни хора.


Между другото, аз също смятам, че при гласуване този реферндум няма да мине, даже съм почти сигурен. Няма да е с много, може да е 52-55-58%, но ще са за въвеждане на еврото. Просто на "демократите" а.к.а променковци, а.к.а ДС- "Добрите Сили"/Държавна Сигурност(и двете са верни, особено второто) и малоумният им електорат, за пореден път им лъсна лицемерието. Типични нео-комунета, за които само тяхната гледна точка е вярна и правят всичко възможно да я налагат по всякакви незаконни начини.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

ReBorn1982
Мнения: 8260
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 10 юли 2023 15:17

Eminem написа:
Валентин Николов
бивш директор на АЕЦ "Козлодуй"
Единственият шанс да заработи украинската АЕЦ в Хмелник е България. Реакторите са съвместими. Единият блок е готов на около 80%. До три години могат да приведат оборудването в годност.Продажбата на оборудването не е краят на българската атомна енергетика.

https://fakti.bg/collision/2779--da-pro ... -belene---

Тоест, майната й на България, Украйна е по-важна. Каква държава да имаме с такива национални предатели...


Ако не бяхме американска колония, вече щяхме да имаме 2 АЕЦ, изобилие от евтин ток и можеше да закрием доста от въглищните мощности, което е великата цел на нео марксистите.

Сега хем ще закриваме ТЕЦ-ове, хем нямаме с какво да ги заместим и накрая ще внасяме скъп ток отвън ..... важното обаче е, че ще сме обслужили Украйна, нали затова съществува това правителство ГЕРБ, ПП, ДБ и ДПС .....

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ImmortaL_1000 » 10 юли 2023 15:20

Eminem написа:
Валентин Николов
бивш директор на АЕЦ "Козлодуй"
Единственият шанс да заработи украинската АЕЦ в Хмелник е България. Реакторите са съвместими. Единият блок е готов на около 80%. До три години могат да приведат оборудването в годност.Продажбата на оборудването не е краят на българската атомна енергетика.

https://fakti.bg/collision/2779--da-pro ... -belene---

Тоест, майната й на България, Украйна е по-важна. Каква държава да имаме с такива национални предатели...

То майната и от 30 години вече . Само чакаме края. Те даже го и изчеслиха!
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10924
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 10 юли 2023 16:29

BRF написа:
ivan56 написа:Вярвай си че ще падне.
Божанката го обясни като на лаици.
"Утре ако се съберем аз, ти и още 300К и поискаме да не плащаме данъци, ама не да не плащаме а да ги плащаме през 2050 година примерно", дали ще е законно, как смяташ?
Точно затова е конституцията да защитава от дебилщината на идиотите, които ни управляват.
Вече го казахме многократно.
Могат да ни питат какъв цвят е пейката в парка. До там.

Божанката нищо не е обяснил,защото не е така!Трябва да се съберете ти и още 400 хиляди и да поискате да не плащаме данъци!После трябва да излязат да гласуват поне 3 милиона българи и поне 1.5 милиона от тях да решат да не плащаме данъци!


Случва се и ?
Спираме да плащаме данъци :lol:
Що говорите глупости?
Този референдум е противоконституционен.
Обясни се защо.
И копейките много добре са знаели, че е такъв още преди да го предложат.
Целта им е друга за пред тия където ги пръскат самолети, а именно, всички са против лева само ние(вГъзраждане) "най-големите патриоти" сме за лева. Елементарно като от копейки за копейки.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9359
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот bubka » 10 юли 2023 16:37

Божанката ви лъже на дребно. Тежък мошеник точно както Кирчо и Кокорчо.

Чрез национален референдум не могат да се решават въпроси:
1. (отм. - ДВ, бр. 88 от 2020 г.)
2. по чл. 84, т. 4, 6, 7, 8, 10, 12, 16 и 17, чл. 91, 91а, чл. 103, ал. 2, чл. 130, ал. 3, чл. 132а и чл. 147, ал. 1 от Конституцията;
3. за размера на данъците, таксите и трудовите и осигурителните плащания и вноски;
4. на държавния бюджет;
5. на правилата на вътрешната организация и дейност на Народното събрание.
(3) Не могат да се подлагат на референдум в тяхната цялост кодекси и закони, които уреждат изцяло материята в дадена област.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12768
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 10 юли 2023 16:38

ivan56 написа:
BRF написа:
ivan56 написа:Вярвай си че ще падне.
Божанката го обясни като на лаици.
"Утре ако се съберем аз, ти и още 300К и поискаме да не плащаме данъци, ама не да не плащаме а да ги плащаме през 2050 година примерно", дали ще е законно, как смяташ?
Точно затова е конституцията да защитава от дебилщината на идиотите, които ни управляват.
Вече го казахме многократно.
Могат да ни питат какъв цвят е пейката в парка. До там.

Божанката нищо не е обяснил,защото не е така!Трябва да се съберете ти и още 400 хиляди и да поискате да не плащаме данъци!После трябва да излязат да гласуват поне 3 милиона българи и поне 1.5 милиона от тях да решат да не плащаме данъци!


Случва се и ?
Спираме да плащаме данъци :lol:
Що говорите глупости?
Този референдум е противоконституционен.
Обясни се защо.
И копейките много добре са знаели, че е такъв още преди да го предложат.
Целта им е друга за пред тия където ги пръскат самолети, а именно, всички са против лева само ние(вГъзраждане) "най-големите патриоти" сме за лева. Елементарно като от копейки за копейки.

Глупостите ги говориш ти!?Продължих какво е трябвало да каже божанков ако ще дава примери с данъците!И кой си ти да прецениш,че е противоконституционен?Нали затова има такъв съд!Изкаш си диктатура,ама облечена в нещо друго,но досущ като комунизма!И тогава е било така-народа иска,ама партията не дава!

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10924
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 10 юли 2023 16:54

И на тази страница да го има
Противоречи на КОНСТИТУЦИЯТА

1. Този референдум е противен на конституцията. Чл. 85, ал. 3 от нея гласи:
"Ратифицираните от Народното сьбрание договори могат да бъдат изменяни или денонсирани само по реда, посочен в самите договори, или в съответствие с общопризнатите норми на международното право."

2. Този референдум е противозаконен. Чл. 9 ал (4) от Закона за прякото участие на гражданите във властта гласи, че "Референдум по въпроси, уредени в сключени от Р.България международни договори, може да се провежда преди тяхната ратификация"
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта