Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9184
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Soulen » 02 сеп 2022 23:57

rhaegar написа:
Soulen написа:Някой гледал ли е амазонската помия? Безос да си купува лекарства с печалбата, дейба и боклука нещастен. Бързо ме баМнаха от всички групи във фейса, че не ги бавя много.

Дано има възмездие за уродите, изгаврили се със фентъзи библията. Шарли Ебдо за тях.


Толкоз ли е зле? Аз видях коментари и в двете посоки, но честно казано твърде съм се отдалечил от историята, за да следя сериала.


Аз хейтя профилактично. Не смея още да го пусна, щото ще вдигна кръвно много бързо.

Иначе има вариант Амазон Прайм да фалира, ако флопне. Аз имах събскрипшън заради The expanse и щото дават точки за League of legends, ама след трейлъра на сериала, го прекратих.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4481
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот tiamat » 03 сеп 2022 00:23

Soulen написа:
rhaegar написа:
Soulen написа:Някой гледал ли е амазонската помия? Безос да си купува лекарства с печалбата, дейба и боклука нещастен. Бързо ме баМнаха от всички групи във фейса, че не ги бавя много.

Дано има възмездие за уродите, изгаврили се със фентъзи библията. Шарли Ебдо за тях.


Толкоз ли е зле? Аз видях коментари и в двете посоки, но честно казано твърде съм се отдалечил от историята, за да следя сериала.


Аз хейтя профилактично. Не смея още да го пусна, щото ще вдигна кръвно много бързо.

Иначе има вариант Амазон Прайм да фалира, ако флопне. Аз имах събскрипшън заради The expanse и щото дават точки за League of legends, ама след трейлъра на сериала, го прекратих.

Да бе, компания за 1.3 трилиона ще фалира заради 1 милиард разход :) Иначе и аз главно заради Експанса имам абонамент :) Мразя монополи, но заради това, че спасиха сериала си го заслужиха. А даже и да флопне, заслужават си абонамента само заради опита да го направят и инвестицията.

Plovdiv_1926
Мнения: 1237
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Plovdiv_1926 » 03 сеп 2022 02:32

rhaegar написа:
Soulen написа:Някой гледал ли е амазонската помия? Безос да си купува лекарства с печалбата, дейба и боклука нещастен. Бързо ме баМнаха от всички групи във фейса, че не ги бавя много.

Дано има възмездие за уродите, изгаврили се със фентъзи библията. Шарли Ебдо за тях.


Толкоз ли е зле? Аз видях коментари и в двете посоки, но честно казано твърде съм се отдалечил от историята, за да следя сериала.

Много е зле, едно наръка, че са направили Галадриел някаква супергероиня, че са вкарали някакви хобити от нищото и с почти никакъв принос за историята, че Елронд е изкаран някакъв мрънльо и един вид Литълфингър за историята, което въобще не се връзва с епохата.

Ама супер мудно се гледа, сцените нямат никаква почти логическа връзка и последователност и не водят до нищо съществено, вметнаха нищожна частичка за Силмарилите и за Моргот, ама ако не си чел книгата с никаква представа не оставаш какви точно са всичките множество герои в сериала. А тези по същество множество герои почти не участват в някакви значими сцени. Говори се за Моргот, а изведнъж Галадриел обяснява как преследва Саурон от първия ден след изчезването на Силмарилите.

Въобще, ако Колелото беше зле, то това е направо помия в сравнение даже с него. Въобше на Амазон адаптациите са в пъти по-зле от тези на HBO. Троновете, докато си вървяха по книгите, бяха много добра адаптация с изключение на това, че осакатиха Дорн и някои други истории за Денерис, ама сравнено с другите са на светлинни години.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9184
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Soulen » 05 сеп 2022 14:33

Plovdiv_1926 написа:
rhaegar написа:
Soulen написа:Някой гледал ли е амазонската помия? Безос да си купува лекарства с печалбата, дейба и боклука нещастен. Бързо ме баМнаха от всички групи във фейса, че не ги бавя много.

Дано има възмездие за уродите, изгаврили се със фентъзи библията. Шарли Ебдо за тях.


Толкоз ли е зле? Аз видях коментари и в двете посоки, но честно казано твърде съм се отдалечил от историята, за да следя сериала.

Много е зле, едно наръка, че са направили Галадриел някаква супергероиня, че са вкарали някакви хобити от нищото и с почти никакъв принос за историята, че Елронд е изкаран някакъв мрънльо и един вид Литълфингър за историята, което въобще не се връзва с епохата.

Ама супер мудно се гледа, сцените нямат никаква почти логическа връзка и последователност и не водят до нищо съществено, вметнаха нищожна частичка за Силмарилите и за Моргот, ама ако не си чел книгата с никаква представа не оставаш какви точно са всичките множество герои в сериала. А тези по същество множество герои почти не участват в някакви значими сцени. Говори се за Моргот, а изведнъж Галадриел обяснява как преследва Саурон от първия ден след изчезването на Силмарилите.

Въобще, ако Колелото беше зле, то това е направо помия в сравнение даже с него. Въобше на Амазон адаптациите са в пъти по-зле от тези на HBO. Троновете, докато си вървяха по книгите, бяха много добра адаптация с изключение на това, че осакатиха Дорн и някои други истории за Денерис, ама сравнено с другите са на светлинни години.

Глупавия американски консуматор, обаче ще си поема помията и ще пита за още. Ето затова ще получаваме всяка година бълвочи. За какво да се стараят като могат да си купят комфорт.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Red_Pride » 06 сеп 2022 21:12

Брутален трети епизод,просто нямам думи !
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11129
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Furious_Monk » 06 сеп 2022 21:26

Искам да попитам само един въпрос към сценаристите..

Един път ще излъжеш някого с белия флаг, втория път как ще се повтори, особено когато говорим за кралства с репутация и наследство?


Не искам да съм адски негативен към историята, още повече, че не съм чел книгите... но хората, който отговарят за ефектите са велики... вършат забележителна работа.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот CSKA69 » 06 сеп 2022 21:43

Третия епизод беше най-силният досега, с изключение на цялата бойна сцена. Тя си е в традицията на най-лошото от последните сезони на Игра на тронове, демек похоливудчена тъпотия хаха. Дано не се повтори, защото тепърва предстоят наистина епични бойни сцени в сериала. Иначе интересно е да се отбележи, че Мигел Сапочник, който беше и режисьор на първия епизод, се оттегля от ролята си на шоурънър след края на първия сезон. Тази новина излезе почти веднага след обявяването от HBO, че официално втори сезон ще има.
Изображение

Изображение

pill
Мнения: 1842
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот pill » 06 сеп 2022 21:49

Кво й беше на бойната сцена?
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот CSKA69 » 06 сеп 2022 22:00

pill написа:Кво й беше на бойната сцена?


Какво не и беше е по-добрия въпрос... Първо Демън в стил Джон Сноу от Битката на копелетата решава да атакува САМ цялата армия на Хранещия раците... Гениално решение... Още по-гениално въпросният Крапфийдър изпраща ВСИЧКИ срещу самотния принц, щото нали иначе няма шанс да ги изкарат от пещерите, където се крият от огъня на драконите... Стрелците, които целеха Демън явно са се учили от щурмоваците от Стар Уорс, щото от цялата плеяда стрели само две-три го уцелиха, естествено без сериозни последствия за героя... Върхът беше, че изобщо не показаха битката помежду им и смъртта на злодея, дето цели три години ги мъчи и не може да го надвият.. Самата битка трая кратко и кадрите бяха разпокъснаи и непоказващи мащабност.. Изобщо черна точка за екипа, вярно че Сапочник не бил режисьора на този епизод и си личи, но тук става дума по-скоро за сценарий, при това лош такъв,,
Изображение

Изображение

pill
Мнения: 1842
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот pill » 06 сеп 2022 22:54

1. Армията е очевидно осакатена. Нищо общо с Джон, който излезе сам срещу цяла кавалерия.

2. Изпрати ВСИЧКИ след като Демън започна да си проправя път и да го наближава.

3. Стрелците са на около стотина метра от Демън, който тичаше през цялото време. Всъщност, когато спря за да заколи един-двама - тогава беше уцелен. Според мен факта, че го уцелиха с три стрели от това разстояние е по-впечатляващ от това да пропускат.

4. Битката с Крапфийдъра не е била никаква битка. Оня целия беше целия изгорен и очевидно доста наплашен. В края на краищата тая война не е била значителна. Според мен по-скоро я показаха за да се види, че Демън не е като обичайните “принцове” и е готов да влезе в битка. А и също, че цялата енергия се върти около него и Визерис, защото всичко се случи заради писмото на Визери, а Демън искаше да покаже, че може сам да се справи с тази война.

5. Сапочник беше режисьор на Битката на Колелетата, дъ Лонг Найт… не е бог.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 35 госта