Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Трябва ли да се одържави националата лотария

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
FilevV
Мнения: 87
Регистриран на: 06 авг 2013 16:37
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот FilevV » 24 яну 2020 16:58

Ако намеренията на Божков са чисти да финансира, а не само да използва феновете и емблемата на Левски ще е страхотно.
Много е хубаво да има силен Левски, да има кой да конкурира Разградчани.

Кофти е когато не дават лиценз на . за България, най-голямата световна борса за залози със високи коефиценти, а се толерира Ефбет, това е което дразни младите фенове.

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3831
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот ivo55 » 24 яну 2020 17:49

Red Warrior написа:Държавата има смисъл да управлява само хазарта и нищо друго. Колкото и некадърен да си, в този бизнес няма как да губиш. В Австрия и Канада доколкото знам, дори казината са държавни. В нашия случай не става дума за национализация, тоест експроприация, а за прекратяване на лиценза. Първото значи, държавата да конфискува на Божков фирмите, парите в банката и къщата му в Драгалевци. Сега просто ще забрани на него и всички останали частни субекти да правят този бизнес. Споко, вашия отбор ще го спасят. Работата ще стане - всички сватове на помощ, дано Пена честна излезе. Няма да позволят да се случи това, което се случи с ЦСКА. Просто, защото сте отбора на всички власти. Монархисти с монархистите, комунисти с комунистите, демократи с демократите. И те така.

П.П.: Аз лично нямам доверие и на държавното тото. Особено след онзи случай, когато се паднаха шест едни и същи числа в два последователни тиража, и точно когато се сменяше властта. :idea:

Софтуерa Черепа им го продаде за (по спомен) има няма 14-15 милиона. СлучаЕност!
К`во се праите на луди? И малките деца знаят, че хазарта се държеше от Черепа. Нещо много сериозно се е случило, за да се случват тия работи. Не мисля, че някой сам би тръгнал да вземе парче торта от човек, за който се знае, че бая хора е поръчал и очистил.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17833
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот pomiqrat » 24 яну 2020 18:08

Перхидрола да ти каже за каккво точно е софтуера. Също да ти каже, че три години по-рано се изтеглиха еднаквите числа. Какво лошо има, че е спечелил ОП?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

filcolins
Мнения: 515
Регистриран на: 05 ное 2014 11:06
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот filcolins » 24 яну 2020 18:10

По интересно е защо беше премахнат монопола на държавата. И сега дали не е идеята да се гепи нечий разработен бизнес.

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3831
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот ivo55 » 24 яну 2020 18:28

Добро утро, до късно спиш. Днес вече бе отговорено. :lol:

На помияра по-горе няма какво да му кажа, щом смята, че няма проблем частния конкурент да продаде основния софтуер на държавния хазартен оператор.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23512
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот Thsmith » 24 яну 2020 19:18

Идеята е естествено да го избутат, после някой друг ще вземе лиценз и готово.

Чисто мародерство!

Винаги съм казвал, че всички подобни на Божков трябва да бъдат разследвани основно за данъци и по тази точка да бъдат атакувани. Всички знаем какъв е произхода на тези чисто и просто "мутри" Гриши, Божков и ко. Няма как обаче техните престъпления да оправдават друг вид престъпление, което е национализация (едно от най отвратителните престъпления) или в случая отнемането на възможност дадената фирма да работи поради лиценз. Да, това не е национализация, но принципа е относително същия.

Държавата не трябва да участва в НИКАКВИ дейности от подобен характер. Всичко трябва да бъде приватизирано, а не обратното.
Държавата трябва да има функция на регулатор, а не на касичка, която да се източва от "наши хора" чрез държавно участие в дадена дейност.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

georgiev
Мнения: 115
Регистриран на: 28 авг 2008 16:28
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот georgiev » 24 яну 2020 23:10

Тъпотията е, че с най-високата печалба от чуждестранна лотария си уреждаш живота до 9-то коляно, а в Бг и един апартамент не можеш да си купиш.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17833
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот pomiqrat » 24 яну 2020 23:13

georgiev написа:Тъпотията е, че с най-високата печалба от чуждестранна лотария си уреждаш живота до 9-то коляно, а в Бг и един апартамент не можеш да си купиш.


Сравняваш 7 млн. със 100 млн....
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот deaf » 25 яну 2020 17:33

SANSIRO7 написа:Склонен съм да кажа ДА. Ако някой ще лъже глупаците, то по-добре да е държавата. Аз талончета не търкам и фишове не задрасквам. Всеки лев който изкарам си ми е важен, за да го давам на измамници.

Там работата че лотарията на Божков НЕ лъже хората,докато тото-то и лотарията на държавата абсолютно сигурно лъжат българите. Спомнете си когато в два поредни тиража се паднаха шест напълно еднакви числа!!! Което никога не се е случвало в историята на тото-то никъде по света! Научно и физически е невъзможно в две поредни тегления да се паднат еднакви шест числа.

sly
Мнения: 387
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: Анкета: Трябва ли да се въвежда държавен монопол в лотарийния бизнес

Мнениеот sly » 25 яну 2020 18:27

Много от Вас са ходили в чужбина , аз лично не съм видял никъде такова масово търкане. :( В този бранш могат да се правят много финансови гимнастики за да се намалят данъците какъвто е и случая у нас ,защото ако не ги е срам могат да се докарат и до фалит :) и нещата са недоказуеми . Затова в повечето развити държави са си решили проблема като оставят този бизнес на държавата , разбира се и държавата може да лъже ,но поне от към регулаций нещата са по-лесни. Така че рано или късно и у нас този бизнес ще бъде държавен.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта