За или против митинга довечера

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

За или против митинга довечера

Мнениеот Болен Левскар » 29 окт 2016 14:52

Въпросът е прост - подкрепяте ли митинга довечера или не?
Ето и моето мнение. Четох много мнения на възмутени хора, които къде с право, къде не, мрънкат, че тоя селянин чалгар Славиту щял да им затваря любимите улици в любимата столица на любимата им kleta majka balgariq заради някакъв си концерт. Според мен идеята на организаторите е следната:

- това не е просто концерт - събитието е безплатно, има за цел да събере възможно повече хора, които са недоволни от статуквото, и със сигурност организаторите ще опитат да прокарат някакво послание към тълпата;
- то не е на стадион а на улицата, защото именно там трябва да излязат недоволните от статуквото;
- затваряйки улици в центъра и правейки събитието грандиозно, ще предизвика огромен отзвук, така че да достигне до максимално много хора.

И тук изникват няколко въпроси, които са жизнено важни за цялата държава:

1) Какво иска да ни каже Слави?
2) Има ли олигархия/мафия, която стои зад него и екипа му?
3) Ако има, кой иска да го използва, за да се качи на власт?
4) Има ли шанс "учиндолският селянин-чалгар-блаблабла" да иска властта за себе си, защото си мисли, че е дошъл негов ред да се облажи от властта (разбирайте, да краде с пълни шепи и да до€б€ майката на така и така пропадналата ни нация)?

Честно казано, аз не мога да се сетя кой може да стои зад него. Вярно е, че прави всичко доста популистко и по това не се различава с много от сегашната власт, но има ли друг начин да стигнеш масово до вече доста изпростялата ни нация? Тоя популизъм е придружен и с иницирания от него референдум. Според мен нито един от въпросите няма да бъде одобрен толкова масово от народа, че да влезе в конституцията. По-важното е друго - Слави направи огромен пробив чрез народа и показа, че той може да командва, ако има масовост. Неслучайно в шоуто му постоянно се повтаря как народа е суверен и политиците са му слуги. Неслучайно обяснява кой политик как е сгафил и как при една нормална държава би бил уволнен и съден. Е, това в услуга на кой олигарх/мафиот може да бъде?

Аз силно се надявам да е искрен в намеренията си, защото Слави е изключително себелюбив, обича вниманието, публиката, даже е комплексар, ако щете. Затова си мисля, че не би пропуснал възможността да се прави на спасител на държавата. Той ако иска може да влезе в историята на България. Има предостатъчно пари и не мисля, че иска да краде още, качвайки се на власт. По-скоро иска да бъде боготворен от хората. Първата стъпка от това е да бърка по дупките на политиците и хората зад тях. Мисля, че това е изцяло в интерес на народа, така че ако прави партия, бих го подкрепил, естествено след като видя какъв екип е съставил и дали този екип наистина може да управлява държавата. Ако не прави партия, може би просто иска да бутне сегашното правителство и да стартира процес в който народа малко по малко осъзнава силата си и един ден взема нещата в свои ръце чрез изключително обединен наказателен вот и/или революция. Бих се радвал на обосновани мнения и в двете посоки.

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот v.r.s. » 29 окт 2016 15:02

Безразлично ми е и не ми пречи, тъй като не ме касае лично, нито съм за, нито съм против. Вероятно ако бях на мястото на хората от района щях и аз да недоволствам заради затворените улици, забрана за паркиране в района, задръстванията и чалгата, която би ме дразнила. Така, че разбирам и хората, които ще са потърпевши по един или друг начин от това събитие, но пък след като има право да го организира ще трябва да се примирят.

Потребителски аватар
korteneca
Мнения: 2901
Регистриран на: 01 авг 2014 12:44
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот korteneca » 29 окт 2016 15:05

Това чудо ще се излъчва ли по някоя телевизия? :roll:
[center]Николай Митов: Те не са точно ЦСКА, Литекс си ги бием... Няма проблем!

[rimg]https://image.prntscr.com/image/282def5483004b6fbf06a977c146b67b.gif[/rimg][/center]

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот modor » 29 окт 2016 15:16

Изображение
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
джони
Мнения: 2113
Регистриран на: 31 май 2010 19:02
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот джони » 29 окт 2016 15:36

Само Слави Трифонов може да спре Боко тиквата,какво пее , какво говори и колко шум вдига не ме интересува

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот v.r.s. » 29 окт 2016 15:46

джони написа:Само Слави Трифонов може да спре Боко тиквата,какво пее , какво говори и колко шум вдига не ме интересува


Ти така говореше и агитираше активно за Бареков, но той си стана евродепутат, взима си една хубава заплата и му дреме за народа, на който беше обещал, че евродепутатите от партията му ще се откажат от заплатите си от европарламента и ще ги дават за бедните и нуждаещите се.

Възрастен
Мнения: 557
Регистриран на: 04 фев 2014 11:30
Местоположение: Густо, майна
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот Възрастен » 29 окт 2016 15:49

За някои Слави е хубав, за други лош. Гадното е, че всички партии се надпреварват да мълчат за Референдума, все едно "такова животно няма". Ако кажат нещо то е в смисъл на: "Много лошо ще стане, ако гласувате". И вероятно подклаждат "електората" да го бойкотира. Което, апропо, си е в техен общ интерес. Хубав - лош, Слави имаше ресурса (финансов и организационен) да направи подписката и прокара референдума, който (макар и окастрен) ни дава възможност да им кажем в очите, че повече така не може да продължава. Чистата пропорционална система вкарва в парламента послушни идиоти или полуидиоти, Бат Салита, разни Анчета Баракови, разни Дебеляновци, разни Лъчо-мозъци и т.н. На всичкото отгоре им плащаме луди пари за това. Което ме кара да се срамувам от "народното представителство". Така че, колкото повече гласуваме - толкова по-голям ще е средният пръст. Та в този ред на мисли концертът довечера ще е вид агитация, което подкрепям. Между другото, преди 2-3 години Орлов мост се блокираше всяка вечер от протестиращите срещу Орешарски. Тогава не забелязах медиите и живущите наоколо да протестират срещу това.

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот Болен Левскар » 29 окт 2016 15:50

v.r.s. написа:Безразлично ми е и не ми пречи, тъй като не ме касае лично, нито съм за, нито съм против. Вероятно ако бях на мястото на хората от района щях и аз да недоволствам заради затворените улици, забрана за паркиране в района, задръстванията и чалгата, която би ме дразнила. Така, че разбирам и хората, които ще са потърпевши по един или друг начин от това събитие, но пък след като има право да го организира ще трябва да се примирят.

Да, не е яко да ти дънят каквато и да е музика под прозореца, но това да живееш там си има и своите негативи. Преди 2 седмици имахме мач там. Дойдоха над 20 000 души. Да не мислиш, че е било по-различно. Преди ЦСКА, а сега и Литекс домакинстват там всяка втора седмица. Играят се мачове на националния. Правят се концерти. Правят се протести. И все пак, гадно ли е да има грандиозен концерт под терасата ти в събота вечер? А и като цяло не е смисъла на темата да берем грижа на живеещите там.

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот Болен Левскар » 29 окт 2016 15:52

v.r.s. написа:
джони написа:Само Слави Трифонов може да спре Боко тиквата,какво пее , какво говори и колко шум вдига не ме интересува


Ти така говореше и агитираше активно за Бареков, но той си стана евродепутат, взима си една хубава заплата и му дреме за народа, на който беше обещал, че евродепутатите от партията му ще се откажат от заплатите си от европарламента и ще ги дават за бедните и нуждаещите се.


Мислиш ли, че Слави Трифонов и Бареков са от един ранг? Според мен няма шанс Слави да си взема заплатката, която за него е джобни пари, и да си кюта в парламента.

Потребителски аватар
джони
Мнения: 2113
Регистриран на: 31 май 2010 19:02
Контакти:

Re: За или против митинга довечера

Мнениеот джони » 29 окт 2016 15:55

v.r.s. написа:
джони написа:Само Слави Трифонов може да спре Боко тиквата,какво пее , какво говори и колко шум вдига не ме интересува


Ти така говореше и агитираше активно за Бареков, но той си стана евродепутат, взима си една хубава заплата и му дреме за народа, на който беше обещал, че евродепутатите от партията му ще се откажат от заплатите си от европарламента и ще ги дават за бедните и нуждаещите се.

Бареков с 3 месеца кампания взе 12 процента и ако ГРОБ+ДПС не бяха ударили банката, за парламентарните избори щеше да е пред Боко,бъди сигурен в това.Докато Слави без кампания влиза с 40% сигурен вот,за това има социологически проучвания направени от чужди фирми,това е сериозна маса,дори и те не могат чак толкова да фалшифицират изборите


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта