Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
stioks
Мнения: 518
Регистриран на: 19 ное 2008 19:45
Контакти:

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот stioks » 13 сеп 2016 10:29

Малко разяснение по темата. Локомотив и Велбъжд се сливат като новото дружество става правоприемник на Локомотив, т.е. поема всички негови активи и пасиви, емблема, история и т.н. Това изрично си го пише. Промяната не е само на име, както е в момента ЦСКА-София.

Ако ЦСКА АД се влее в ЦСКА-София, то ЦСКА-София би станал правоприемник на ЦСКА АД - активи, пасиви, история, титли и т.н. Само че ЦСКА АД все още виси със задълженията, а Ганчев явно няма никакво желание да ги плаща. Иначе досега да е станало факт сливането, както стана сливането между Чавдар и Литекс.

кристи3
Мнения: 368
Регистриран на: 06 дек 2008 14:51
Контакти:

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот кристи3 » 13 сеп 2016 10:39

Странджата написа:Като чета, изникват у мене въпроси, на които нямам отговор. Но навярно други ги знаят. Локото се "влива " с активи и пасиви във Велбъжд и Велбъжд става Локо. Харесват си го локомотивци, но си крият родовото петно и гледат да се потули. Е, други им го напомнят, но те си имат необорим за нашите ширини аргумент - ами я виж другите, а понякога - ами виж се и ти.
Етрополе купува лиценза на Литекс. По какво се различава това от "вливането" - базата на Литекс остава на Литекс, Литекс си губи само лиценза и започва отново, за да придобие нов, така ли? Чавдар получава право да играе в новата елитна група. И решава да се прекръсти на ЦСКА–София. Между Етрополе (Чавдар) и ЦСКА, съществуващо от '48 година няма нищо. И е логично, защото когато Чавдар купува лиценза на Литекс, това ЦСКА де факто не съществува (от 09/09.2016 и де юре). Просто един клуб се кръщава подобно на друг, който е в несъстоятелност. До тук казват, че всичко е законно. Има нов клуб, който се нарича ЦСКА-София. Държавата му дава базата на фалиралото ЦСКА. Това ЦСКА -София си има привърженици, но се питам защо те не искат да са привърженици на новото ЦСКА, което е заченато от Чавдар и Литекс, а искат да им се признае, че техния нов отбор е онзи, който се е казвал почти така, ама вече го няма. Това за мене е непонятно - искаш да си си цесекар -имаш си ново ЦСКА–София, викаш си за него и за старото можеш само да си спомняш, ако новото не ти носи радост. За мене е просто и логично, но за други?


Не си отговаряте на въпросите, защото виждате дърветата, но не виждате (или не искате да видите) гората. Ако гледаме само от търговско-правна гледна точка, няма правна връзка между "ПФК ЦСКА" АД и "ПРОФЕСИОНАЛЕН ФУТБОЛЕН КЛУБ ЦСКА - СОФИЯ" ЕАД (както междудругото няма правоприемство в правния смисъл на думата между дружествата на ЦСКА от 80-те, началото на 90-те и края на 90-те). Но футболът е социален феномен, който далеч надхвърля пределите на търговското право (в този смисъл, ако мога да перефразирам, ЦСКА е много повече от дружество). И БТК ЕАД и ЦСКА ЕАД са търговски дружества, но едното е телекомуникационна компания, а другото е нещо съвсем различно. В края на 90-те год. на миналия век законотворците у нас се опитаха да канализират този социален феномен в нормите най-вече на търговското и дружественото право. Както и преди се е случвало в нашата родина (наприемр след Освобождението, при приемането ни в ЕС), реципирането на западен правен порядък по аналогия, без съобразяване с местните особености, води след себе си до някои негативи, изразяващи се в проблеми при регулирането на обществените отношения в дадената сфера. Освен това, за футболните фенове у нас (може би е резултата на различните правни режими, в които на родния запалянко му се е налагало да битува) футболният клуб не е някакво дружество. Обектът на нашата фенска любов, любимият тим е една фикция, която е абсолютна константа. Любовта е вътрешна емоция, огромна потребност, която като всяка психична дейност не подлежи на правна регламентация. Затова в конкретния случай с ЦСКА (пък и с другите отбори в подобна ситуация преди нас) за болшинството армейски фенове, в това число и моя милост, е от най-съществено значение тази фикция да продължи да има реално измерение и необходимостта от нея е толкова силна, че правният механизъм, по който това ще се случи е нещо далеч по-маловажно. Да, по-добре щеше да бъде, ако старото дружество не беше фалирало, но това е закономерна последица от комбинацията между престъпно управление и позволилата го недомислена правна уредба в тази област на обществения живот, за която ние, редовите фенове, нямаме ни най-малка вина.
Тук много се говори и за историята на ЦСКА. Историята не е нищо повече от памет за факти и събития, съхранявана/отразена в човешките спомени или друг вид носители (не претендирам това определние да е изчерпателно). Та в тази връзка много добре си спомням победата, която всъщност беше с цената на загуба, през 1982 г. над Байерн. Споням си сълзите (тогава бях 6 годишен хлапак) и страданието си, когато Байерн ни вкарваше голове. Онзи ден, когато загубихме от Дунав, макар и вече без сълзи, отново страдах. Със същата емоция, както и през 1982-ра. Отново заради ЦСКА. Помня разказите на дядо ми и баща ми (лека им пръст) за великите и не чак толкова великите мачове на ЦДНА и ЦСКА "Спетемврийско знаме". За мен всичко това е история на ЦСКА. Ако за друг не е - аз лично нямам проблем с това. И ми е много смешно, когато се твърди, че историята щяла да се загуби... В смисъл, че някой ще изтрие тази памет от съзнанието ни ли? Ами добре, хубаво.
Последна промяна от кристи3 на 13 сеп 2016 10:43, променено общо 1 път.
Аз подкрепям плана на Гриша Ганчев за възраждането на ЦСКА

Потребителски аватар
HekakaB
Мнения: 1377
Регистриран на: 30 ное 2012 18:04
Контакти:

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот HekakaB » 13 сеп 2016 10:41

stioks написа:Малко разяснение по темата. Локомотив и Велбъжд се сливат като новото дружество става правоприемник на Локомотив, т.е. поема всички негови активи и пасиви, емблема, история и т.н. Това изрично си го пише. Промяната не е само на име, както е в момента ЦСКА-София.

Ако ЦСКА АД се влее в ЦСКА-София, то ЦСКА-София би станал правоприемник на ЦСКА АД - активи, пасиви, история, титли и т.н. Само че ЦСКА АД все още виси със задълженията, а Ганчев явно няма никакво желание да ги плаща. Иначе досега да е станало факт сливането, както стана сливането между Чавдар и Литекс.


Никакво сливане не имало.Чавдар стана собственик на Литекс.
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)

Потребителски аватар
blueflash
Мнения: 29
Регистриран на: 13 сеп 2016 09:26

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот blueflash » 13 сеп 2016 10:43

кристи3
Дончева, това ти ли си ма? И за драскане по форумите ли ти плаща помака?

кристи3
Мнения: 368
Регистриран на: 06 дек 2008 14:51
Контакти:

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот кристи3 » 13 сеп 2016 10:47

blueflash написа:
кристи3
Дончева, това ти ли си ма? И за драскане по форумите ли ти плаща помака?

Ако погледнеш от кога датира регистрацията ми в този форум, може би няма да ми задаваш излишни въпроси.
Аз подкрепям плана на Гриша Ганчев за възраждането на ЦСКА

Потребителски аватар
blueflash
Мнения: 29
Регистриран на: 13 сеп 2016 09:26

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот blueflash » 13 сеп 2016 10:50

кристи3 написа:
blueflash написа:
кристи3
Дончева, това ти ли си ма? И за драскане по форумите ли ти плаща помака?

Ако погледнеш от кога датира регистрацията ми в този форум, може би няма да ми задаваш излишни въпроси.

Какво общо има регистрацията ти във форума, с това, че си подлога на жужето? :roll:

Потребителски аватар
Red joker
Мнения: 6993
Регистриран на: 11 авг 2013 16:59

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот Red joker » 13 сеп 2016 10:52

blueflash написа:
кристи3
Дончева, това ти ли си ма? И за драскане по форумите ли ти плаща помака?

Пази се,че те дебне котката :twisted:
С ВРАГ ВРАГУВАМ-МЕРА СПОРЕД МЕРА,С БЛАГ БЛАГУВАМ -ВЕРА ЗАРАД ВЕРА!

Потребителски аватар
blueflash
Мнения: 29
Регистриран на: 13 сеп 2016 09:26

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот blueflash » 13 сеп 2016 10:55

Red joker написа:
blueflash написа:
кристи3
Дончева, това ти ли си ма? И за драскане по форумите ли ти плаща помака?

Пази се,че те дебне котката :twisted:

А на теб едноок смок! :mrgreen:


Потребителски аватар
7 е добро число
Мнения: 797
Регистриран на: 26 юли 2014 23:03
Skype: Припознавач от 9 сеп. 2016 г.
Местоположение: село Микре

Re: Прави ли Гриша Ганчев нещо различно от Георги Илиев?

Мнениеот 7 е добро число » 13 сеп 2016 11:05

blueflash написа:Какво казва УЕФА за историята ви. http://www.uefa.com/teamsandplayers/teams/club=2608297/domestic/index.html


една перука каза наскоро за Цска ТИРЕ София

Стана така, че един клуб просто си смени името, което не е забранено от закона.


:mrgreen:
[center]През 1921 год. е основан отборът „Хисаря“, докато не бива прекръстен на :
„Христо Кърпачев“- 1957 г.
ФК „Осъм“- 1979 г.
Лекс и Ловеч- 1994/95 г.
Литекс - 1996 г.
Цска тире София (София) - 2016 г .

Изображение[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта