ФОРЕКС и фондови пазари

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9199
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот Soulen » 22 фев 2016 10:08

С интерес чета дискусията ви, макар, че повечето неща, които си пишете, бъкел не вдявам за какво иде реч :)

Моята стратегия съм я опростил максимално.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот CTAHKO » 22 фев 2016 11:40

alchemist написа:
Tommi написа:
alchemist написа:Аз не очаквах толкова много хора да се интересуват от трейд, е повечето се интересуват от форекс, нямам идея защо точно форекс. Но около мен много малко , да не кажа никой, не иска да се учи. Само търсят бързата далавера :(

Останал съм с впечатление, че форекс им изглежда много лесно и по-познато. :) Не говоря конкретно за хората от този форум, а по принцип. Затова стават и много издънки.


Сигурно е така, но живота ме е научил когато някой ми предложи нещо лесно и много доходно да бягам бързо от там. Също така се подмамват от малкият начален капитал който е необходим. А това е още един капан и то много зловещ.

Сакатлъците идват и от големия ливъридж. Повечето се подлъгват и си мислят че е в тяхна полза, само че пропускат песимистичният вариант, че като върви срещу тях е по същия начин :)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот Tommi » 22 фев 2016 12:21

pampi написа:
alchemist написа:
Имаш интересно мислене и знания, което повдига малко въпроси и идеи в моята глава. Но това не е за тук ;)
Регресионен анализ ? Вериги на Марков ?

Не съм сигурен , че законите на Нютон са приложими тук т.е. мился , че им по-добри статистически модели за ползване. Проблема ми е , че аз не разбирам математиката, аз съм математически консуматор :(

Според мен, точно статистическите модели са причината за грозната цифра - 97% фалирали трейдъри. Колкото са по-сложни моделите, толкова са по-лабилни и зависими от случайни фактори. В Електротехниката например има разработки от висшата математика използващи диференциране и интегриране, но на практиката, най-използваната формула е законът на Ом : I=U/R, семпла и напълно достатъчна за решаването на повечето практически проблеми...

Проблемът не е в моделите, а в прилагането им. :) Иначе, има над 250 метода за прогнозиране и моделиране, които не са само от областта на статистиката.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот Tommi » 22 фев 2016 12:24

Soulen написа:С интерес чета дискусията ви, макар, че повечето неща, които си пишете, бъкел не вдявам за какво иде реч :)

Моята стратегия съм я опростил максимално.

Малко по малко ще надграждаш. Няма такъв, който да знае всичко. :)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

alchemist
Мнения: 204
Регистриран на: 31 мар 2008 14:44
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот alchemist » 23 фев 2016 15:15

CTAHKO написа:Дай някакви линкове с полезна информация да четем за опциите, че ми стана инересно :)


Станко, опитах да прикача тук една хубава книга за опционите стратегии, но явно в този форум pdf не може да се качва. Кажи как да ти я пратя. Малко по-късно ще постна няколко линка.
„Те знаят как съм се измъчвал, аз не съм чичко Паричко. Аз съм ходил една седмица с 5 лева в джоба, за да давам пари тук. Колата ми е на 9 години. Аз не съм като тях“, допълни благодетелят на „червените“.

alchemist
Мнения: 204
Регистриран на: 31 мар 2008 14:44
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот alchemist » 23 фев 2016 15:27

Много отдавна не пазя линкове особенно с начална информация. Тези линкове не са най-доброто, но това имам сега:

http://www.optionseducation.org/en.html
http://www.optionetics.com/education/
„Те знаят как съм се измъчвал, аз не съм чичко Паричко. Аз съм ходил една седмица с 5 лева в джоба, за да давам пари тук. Колата ми е на 9 години. Аз не съм като тях“, допълни благодетелят на „червените“.

alchemist
Мнения: 204
Регистриран на: 31 мар 2008 14:44
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот alchemist » 23 фев 2016 15:29

„Те знаят как съм се измъчвал, аз не съм чичко Паричко. Аз съм ходил една седмица с 5 лева в джоба, за да давам пари тук. Колата ми е на 9 години. Аз не съм като тях“, допълни благодетелят на „червените“.

alchemist
Мнения: 204
Регистриран на: 31 мар 2008 14:44
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот alchemist » 23 фев 2016 15:29

„Те знаят как съм се измъчвал, аз не съм чичко Паричко. Аз съм ходил една седмица с 5 лева в джоба, за да давам пари тук. Колата ми е на 9 години. Аз не съм като тях“, допълни благодетелят на „червените“.

Потребителски аватар
Синият Болярин
Мнения: 659
Регистриран на: 17 апр 2010 17:42
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот Синият Болярин » 25 фев 2016 15:25

CTAHKO написа:
Тази нашата БФБ за нищо не става, БГ компаниите листвани на нея също. При това положение, фондовете търгуващи на нея няма как да са на печалба. Та то няма абсолютно никаква ликвидност. За търговията с вътрешна информация пък да не говорим. Винаги съм го предполагал, сега човек от вътре ми потвърждава съмненията. А били обяснил на всички колеги, защо в България има само една ФБ и в ръчичките на кого е тя. Що се отнася до другите неща, аз съм на мнение, е това дали ще си печеливш или губещ зависи изцяло от самия теб. Едни печелят, други губят, ама то в кой бизнес не е така :roll:

Извинявам се за късния отговор. Борсата в България е една, защото няма условия за съществуване на повече при дневен оборот от 1 милион лева и толкова малка икономика. По няколко борси имат само значително по-големи страни, а за такива с население като нашето една е достатъчна. Държавата чрез Министерство на финансите държи малко над 50% от капитала, а останалите 49% са раздробени.

Иначе търговия с вътрешна информация има по целия свят и дори в някои случаи е законна. Но разликата между нас и другите страни е, че там се случва от време на време, а тук е стандарт и искаш, не искаш и ти ставаш част от процеса. Въпреки че финансовият сектор в България се разви сериозно последните петнайсетина години, той остава малък за европейските стандарти и броят на работещите е скромен. А когато бачкаш например в инвестиционен посредник и си учил в университета с хора, които сега са в банки, одитори, пенсионни фондове и т.н. идва моментът, когато ти се налага да разбереш нещо, което няма как да научиш по друг начин, просто отваряш телефона и набираш номера на човека, с когото до вчера си разменяли лекции. А той ти вдига и не се прави на интересен, защото идва момент, когато той трябва да ти звънне или пък на твой познат и така кръгът се затваря :)

alchemist
Мнения: 204
Регистриран на: 31 мар 2008 14:44
Контакти:

Re: ФОРЕКС и фондови пазари

Мнениеот alchemist » 27 фев 2016 10:54

Темата май много бързо умря :(

Ако искате, тезикоито търгуват с реални пари може да пускат сделките си тук.

например : последната ми сделка е : ES APR15 Strangle 1720/2035 @ 19,25
„Те знаят как съм се измъчвал, аз не съм чичко Паричко. Аз съм ходил една седмица с 5 лева в джоба, за да давам пари тук. Колата ми е на 9 години. Аз не съм като тях“, допълни благодетелят на „червените“.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта