''Спахте ли добре господин Дянков?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

parvanoff
Мнения: 1757
Регистриран на: 11 юли 2009 16:44
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот parvanoff » 13 окт 2012 17:04

v.r.s. написа:
Не, когато Държавата унищожава бизнеса е комунизъм, а в момента бизнеса е притиснат до стената от Държавата, защото тя не плаща задълженията си към него. А когато някъде се прекъсне тази връзка, то по цялата верига има сътресения.
Както казах освен частни има и държавни предприятия, учреждения и институции, като болници, военни, полиция и администрация и ако Държавата не може да принуди някой работодател да увеличи заплати, то тя се явява работодател на работещите в тези сфери и като такава, тя може да увеличи техните заплати, а това ще бъде някакъв аргумент да искаме по-високи заплати от частните работодатели. Как да искам по-висока заплата, като полицая, военният и лекаря, взимат по-малко от мен. Винаги има лостове с които може да се влияе на бизнеса за увеличаване на доходите, но при положение, че Държавата дължи пари на бизнеса и държи нейните служители с ниски заплати, няма как да иска бизнеса да дава повече, а и не я интересува, защото знае, че е задлъжняла с огромни суми към него.

Това имах предвид и в предния си пост. В коя държава няма задължения на държавата към бизнеса? И убит ли е бизнесът в тези държави? И колко точно е задлъжняла държавата към бизнеса? Аз работя в държавният сектор и взимам в пъти повече от много хора в частния сектор... Така че и това, което си написал не е вярно. Отново ще кажа-аргументирана и конструктивна критика, която ще доведе до някакви реални промени в положителна насока...
само Левски и България
Memento mori, homine, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

iohan.law
Мнения: 304
Регистриран на: 21 авг 2008 09:13
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот iohan.law » 13 окт 2012 17:06

Искрено се надявам малоумниците от форума, защитавайки дянков и герб да са тинейджъри - ако не е така е много жалко. Махнахме Тройната за да стане по-добре. Не бива да се говори само за станишев, защото не знаем как би управлявал бойко в коалиция, защото това означава компромиси. Какъв е резултата три години и половина по-късно - сринат дребен бизнес - 300 000 фирми?!?! фалирали, безработните са с 286 000 повече и над 350 000 нови емигранти. Замразяване на доходите и пенсиите, но бонуси в министерсвата от по 70 000 лв.!?!, които после бяха "върнати" но в общ размер от цялата ръководна администрация от 100 000 лв. Геноцида над възрастните хора не бива да се отрича, защото за него Господ ще съди...

shamp1on
Мнения: 132
Регистриран на: 21 дек 2011 23:19
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот shamp1on » 13 окт 2012 17:08

Виж сега ........ дали аз скачам на главата на моя шеф няма значение в случая ...... щом съм се съгласил и съм подписал договора доброволно ще си получавам каквото пише в договора и няма да се оплаквам по форумите колко малко получавам . но на мен ми беше друга идеята ................. не разбирам защо след като човек сам си причинява проблема (500лева заплата) почва да се оплаква навсякъде, че заплатата му е ниска и което ме учудва още повече е ,че започва да обвинява всеки друг, но не и човека от който зависи заплатата му (шефа му).

това държавата да се меси в бизнеса май му викахме комунизъм а нали толкова много се борехме да го разкараме пък сега да го връщаме ......... не знам[/quote]
При всички положения държавата трябва да се меси в бизнеса! Как иначе! Нали определя минималната работна заплата, нали определя какви са данъците! Точно държавата определя реда и правилата във взаимоотношенията между работодател и служител! И в същото време държавата е длъжна да следи дали тези правила се спазват! Всички много добре знаем всички фирми колко в действителност печелят, а колко официално декларират и колко по-малко данъци плащат от колкото трябва чрез редица шашми и плащане на подкупи на когото трябва! Доколкото разбрах от твои думи, твоите родители имат заведение. Е , те ако имат персонал, могат да ти обяснят много добре как стоят нещата! Тъжната истина е че България е рай за работодателите и ад за тези, които по стечение на обстоятелствата не са такива.
Може и да не съм кой да е, но не съм и какъв да е!

iohan.law
Мнения: 304
Регистриран на: 21 авг 2008 09:13
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот iohan.law » 13 окт 2012 17:14

Малко конструктивна критика - След като от Правителството казват, че увеличението на бензина лятото беше поради търсенето и щял октомври да падне, защо не се освободи държавния резерв на цена 2,5 лв. /л. и да се попълни отново октомври месец, дори и да е на малка загуба то тя ще е в полза на народа, а не само на в.златев. Не плащането на договори към частните фирми от държавата - над 500 млн. 2010 г. доведе до фалити и хора на борсата. Там те получават помощи и крайната цена беше много над тези 500 млн., което показва елементарно не познаване на икономическите закони - поне като студенти първокурсници. Сега се прави същото с данъка върху лихвите... Жалко е, че нямаме икономическа стратегия, а се лутаме всеки ден с нова "мъдрост"... А 1 милиард за срс-та има!?! Ясно е какви са приоритетите...

лъв
Мнения: 371
Регистриран на: 14 авг 2009 18:46
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот лъв » 13 окт 2012 17:18

Боко,Цвинокио,Дянков-на еърбъса и вдън земя да ги няма!!! Мръсни лъжци ,крадци и боклуци! Гласувах за тях,я те ме излъгаха за всичко,ЗА ВСИЧКО!!! И затова имам право да ги псувам колкото си искам! Никога повече доверие на такива наглеци! :twisted:

Потребителски аватар
Jorkorazporko
Мнения: 1997
Регистриран на: 23 сеп 2009 04:17

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот Jorkorazporko » 13 окт 2012 17:22

Боже колко сте прости всичките! Не разбрахте ли, че Бойко, Костов, Станишев, Царя и всички останали са представители на една и съща власт??! Не разбрахте ли, че те нищо не решават и нищо не определят??! Те са просто бушони! Те отнасят недоволството, след тях всеки е "спасител", и никога нищо не се променя! Те също като хората са употребени! Дава им се колкото да си струва да го направят, всичко друго потъва към хора които не знаем! Най - тъпото нещо е да се делите заради тях, при положение, че те са напълно еднакви и се борят за една и съща кауза! Цялата политика е един огромен цирк, всичко е по - сценарий, а хората само си мислят, че избират, и че нещо се променя! Гледам немците и си викам еее, ние поне не сме толкова заблудени за политиците си, но май сме същите малоумници...


100 години 100
Мнения: 573
Регистриран на: 12 мар 2012 14:41

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот 100 години 100 » 13 окт 2012 17:35

До авторът на темата!

Хубава история, трогателна наистина, разчувстваща. Ама нали се сещаш, че пенсията на тази женичка е такава от поне 15-20 години? Да обвиняваш само Дянков е меко казано некоректно!
slabia_forever

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот Tommi » 13 окт 2012 17:46

Вината за състоянието ни е колективна и не е хубаво всеки да прехвърля топката към Бойко, Дянков, Станишев, парламента, правителството, Арменския поп и т.н. Не може обикновеният работник да използва всеки удобен момент, за да се скатае от работа, а после да недоволства от шефа и от заплащането. Не може "бизнесмените" да се чудят каква "врътка" да направят, за да платят по-малко данъци, а в същото време да плачат как държавата им съсипва бизнеса. Не може кметове, общински съветници и служители в администрациите да са абсолютно некомпетентни и постоянно да се оплакват, че няма пари и общините им затъват в дългове. Не може да отидеш на футболен мач, за да се биеш, да чупиш каквото видиш пред очите си, да хвърляш бомби, да палиш, а после да се оплакваш, че полицаите са те били. Не може днес да си хвърлиш опаковката от вафлата на улицата, а утре да псуваш и да се вайкаш колко е мръсна държавата ни. Не може да се чудих и тюхкаш какво просташко поколение расте, при положение, че не си възпитал никакви ценности у собственото си дете. И т.н., и т.н... Когато всички се променим към по-добро, тогава може да кажем с чиста съвест "Бойко/Станишев/Доган/Царя/Костов... съсипва държавата", а докато това се случи трябва да се примирим със сегашното положение, защото такъв ни е "матряла" в държавата.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

лъв
Мнения: 371
Регистриран на: 14 авг 2009 18:46
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот лъв » 13 окт 2012 17:48

Тия чукундури дойдоха с лъжите за друг морал и справедливост- и какво-Емо Заменката,Цецо Банката,Мишо Бирата,Вальо Лукойла....двеста фамилии котараци лапат,ние лапаме мухите! Те излъгаха мечтите ни и не заслужават грам доверия повече!!!! :twisted: :twisted: :twisted:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта