''Спахте ли добре господин Дянков?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

shamp1on
Мнения: 132
Регистриран на: 21 дек 2011 23:19
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот shamp1on » 13 окт 2012 15:46

tut написа:
v.r.s. написа:Тук не става върос дали на власт ще е Серго, Бойко, Симо и т.н., а за това, че мизерията става все по голяма и хората масово не могат да си покриват елементарните нужди. Но така ще е, тъй като все ще се намери някой да политизира проблема и да се противопостави на едни протести примерно, не, че има наченки на нещо подобно. От 4 години майчинството си стои на 240 лева, пенсиите също не са мръднали, заплатите са замразени, да не кажа и дори на много места намалени, бизнеса е притиснат до стената, сега се очаква и масови фалити на заведения заради забраната за пушене на закрити помещения. Всичко това ще доведе до увеличаването на безработицата, а инфлацията расте и при това положение да ми обяснявате за Серго или който и да е е меко казано малоумие. Никой няма да даде нищо наготово ако не си го извоюваме сами, но това няма как да стане при положение, че се разсъждава- "след като си против политиката на правителството, значи си комунист и искаш да се върнат Станишев и Доган". Не не искам да се връщат и тези, а който и да стане премиер и финансов министър, да бъде притискан от синдикати, неправителствени организации и обществото, за да не живеем в мизерия. Писна ми от Гербеджии, Социалисти и всякакви подобни партии, служещи на чужди интереси и работещи против тези на България и докарващи населението до положение на мизерно съществуване.


че е мизерно е вярно .....ама има и доста глупости които пишеш .....

първо ...... бб не може да дойде при твоя шеф и да го накара да ти дигне заплатата .... това можеш да го направиш ти като не подписваш договор за мизерно заплащане.

второ ....... четох някъде че производителноста на труда в бг е като в румъния а заплатите са 2 по ниски при нас ..... влезнах в нета и проверих че наистина е така ... БВП то на нас и румънците е едно и също а получаваме различни заплати ..... та кво излиза ...... шефа ти прибира големите пари а работниците му бачкат за здраве и вместо да скачаш на главата на бб трябва да скачаш на тая на шефа ти.

трето ...... как реши че ще фалират заведения заради забраната за пушене ..... аз не пуша и моите приятели не пушат с изключение на 1-2ма...... а и ако може няква статистика да покажеш че примерно 90 процента от населението са пушачи и така никой няма да ходи на заведение , защото аз и мойте приятели ще продължим да излизаме.

НАПРЕД АРМЕЙСКИ ЛЪВОВЕ

Ти скачаш ли на главата на твоя шеф? Аз ако почна да скачам по главата на моя шеф, трябва да си търся друга работа. И няма да я намеря лесно, защото ще се разчуе в бранша, в който работя, и никой няма да иска да ме наеме, за да си няма главоболия. Нашия, така наречен "профсъюз", се оглавява от шефовете ни и познайте колко можем да разчитаме на него. Лесно е да се приказва, но доста е по-трудно да се направи, а ако храниш и семейство, работата става невъзможна мисия. Не казвам че трябва да търпим, да се осланяме на милостта на работодателите ни, но тряба да се намери законен начин да се повлияе на фирмите за по-справедливо разпределение на печалбата. А не просто да се плямпа по форумите глупости ей така , да се запълва времето и да се види какви ербап юнаци сме.
Може и да не съм кой да е, но не съм и какъв да е!

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот vaskonti » 13 окт 2012 15:49

ANDI7 написа:Който и да е само не мутрата

А на бас, че след 4 години ти ще отговориш на този въпрос с "За всеки друг, само не и за..." този, който спечели изборите, без значение кой е? А, а на бас, че по същия начин си отговарял и преди 4 години, само че вместо "мутрата" си говорил за Станишев?
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

shamp1on
Мнения: 132
Регистриран на: 21 дек 2011 23:19
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот shamp1on » 13 окт 2012 15:49

ANDI7 написа:Който и да е само не мутрата

Кой по-точно? Дай предложение!
Може и да не съм кой да е, но не съм и какъв да е!

fil_colins
Мнения: 15
Регистриран на: 20 юли 2011 17:20
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот fil_colins » 13 окт 2012 15:52

По-нещастно управление тази държава не е имала, по-тъп премиер никога. Тодор Живков е интелектуалец спрямо този./с цялото ми отвращение към първия/

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот vaskonti » 13 окт 2012 15:53

kiko75 написа:
vaskonti написа:Предвид пословичната късопаметност на българите, човек би си казал, че същата тая женица е взимала пенсия от 1500лв до преди 4 години... :|

da de ma predi 4 godini sireneto be6e 3 lw sega e 8 i to боклук като мухобоико не искам комонистите но герб са жалки :evil:

3 лева беше по комунистическо време. А по-точно - 2.60 беше кравето, а 3.00 овчето. Сериозно си се объркал за преди 4 години. Ако сега е 10лв някакво прилично сирене, преди 4 години беше 8.50 някъде. Е, колко щеше да си купи тая жена тогава - цели 110 грама, вместо сегашните мизерни 100 грама? :roll:
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
Jorkorazporko
Мнения: 1997
Регистриран на: 23 сеп 2009 04:17

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот Jorkorazporko » 13 окт 2012 15:55

Поредната глупост от поредния закърнял мозък! Какво е Дянков? Какво е направил Дянков? Видиш ли лакомника граби безпощадно бедния пенсионер, майка или там каквото е?! Дянков е просто част от играта, както и вие! Неговата роля е същата като вашата - да бъде употребен! Догодина ще дойдат избори и някой (не вие) ще го смени с друг! А простия човечец никога няма да разбере, че властта може да си сменя само представителите, но винаги си остава една и съща! И това не е някакъв локален проблем, от който страда само бедния вечно онеправдан българин, така е на всякъде по света! Когато не разбираш живота и неговите уроци винаги се чувстваш жертва!

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот v.r.s. » 13 окт 2012 15:57

tut написа:
v.r.s. написа:Тук не става върос дали на власт ще е Серго, Бойко, Симо и т.н., а за това, че мизерията става все по голяма и хората масово не могат да си покриват елементарните нужди. Но така ще е, тъй като все ще се намери някой да политизира проблема и да се противопостави на едни протести примерно, не, че има наченки на нещо подобно. От 4 години майчинството си стои на 240 лева, пенсиите също не са мръднали, заплатите са замразени, да не кажа и дори на много места намалени, бизнеса е притиснат до стената, сега се очаква и масови фалити на заведения заради забраната за пушене на закрити помещения. Всичко това ще доведе до увеличаването на безработицата, а инфлацията расте и при това положение да ми обяснявате за Серго или който и да е е меко казано малоумие. Никой няма да даде нищо наготово ако не си го извоюваме сами, но това няма как да стане при положение, че се разсъждава- "след като си против политиката на правителството, значи си комунист и искаш да се върнат Станишев и Доган". Не не искам да се връщат и тези, а който и да стане премиер и финансов министър, да бъде притискан от синдикати, неправителствени организации и обществото, за да не живеем в мизерия. Писна ми от Гербеджии, Социалисти и всякакви подобни партии, служещи на чужди интереси и работещи против тези на България и докарващи населението до положение на мизерно съществуване.


че е мизерно е вярно .....ама има и доста глупости които пишеш .....

първо ...... бб не може да дойде при твоя шеф и да го накара да ти дигне заплатата .... това можеш да го направиш ти като не подписваш договор за мизерно заплащане.

второ ....... четох някъде че производителноста на труда в бг е като в румъния а заплатите са 2 по ниски при нас ..... влезнах в нета и проверих че наистина е така ... БВП то на нас и румънците е едно и също а получаваме различни заплати ..... та кво излиза ...... шефа ти прибира големите пари а работниците му бачкат за здраве и вместо да скачаш на главата на бб трябва да скачаш на тая на шефа ти.

трето ...... как реши че ще фалират заведения заради забраната за пушене ..... аз не пуша и моите приятели не пушат с изключение на 1-2ма...... а и ако може няква статистика да покажеш че примерно 90 процента от населението са пушачи и така никой няма да ходи на заведение , защото аз и мойте приятели ще продължим да излизаме.

НАПРЕД АРМЕЙСКИ ЛЪВОВЕ


Сигурно е така и може да има глупости в моите писаници, но и в твоите не са по-малко.
Да си чувал, че има държавни предприятия, институции и учреждения, които се финансират от бюджета, а да си чувал, че има много фирми, които чакат пари от Държавата за изпълнение на държавни и обществени поръчки и това е причината да бавят заплатите на работниците си и да не могат да се разплатят с други фирми. А това води до междуфирмена задлъжнялост невъзможност да съществуват и фалит. Обясни как ще откажеш да подпишеш договор с твоят работодател и ще му искаш двойно заплащане при положение, че навсякъде заплатите са горе-долу в един диапазон, с малки изключения. Как ще му кажа не съм съгласен да взимам 500-600 лева, а искам хиляда като масово заплатите са в този размер, че и по-ниски, мислиш ли, че ще ми ги даде и като не подпиша договор и стоя без работа, кой ще храни мен и семейството ми? Не виждаш ли, че сме докарани до там, че да се съгласим да работим и взимаме нещо, отколкото да не получаваме никакъв доход? На думи е лесно да се говори, но когато си притиснат от това да избираш дали да работиш и взимаш нещо, дори и малко, пред това да не получаваш нищо и да гладуваш, нормално е да избереш първото. Точно заради това казвам, че хората масово трябва да започнат да си търсят и извоюват заплатите и всички други социални придобивки, а не да чакат което и да е правителство да им ги даде наготово.
Колкото до заведенията, явно въобще не си в час, защото аз имам познати работещи в този бранш и са уплашени, тъй като със застудяването оборота им падна рязко, а идва зима и поради тази забрана ще се наложи да съкратят персонал, заради намаляването на работата, а и доста ще затворят. Аз също не съм пушач и на мен лично тази забрана не ми пречи, но като отида на заведение виждам разликата в посещаемостта вечерно време, когато навън е студено и тя не е малка.
Така, че не ми защищавай политиката и на това правителство, която не е по-малко вредна от останалите през последните 22-23 години.
Последна промяна от v.r.s. на 13 окт 2012 16:00, променено общо 1 път.

ANDI7
Мнения: 218
Регистриран на: 01 май 2011 16:39
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот ANDI7 » 13 окт 2012 16:00

Ще му бием шута но дотогава ще ни тормози и залагащи и рибари абе всички бяха по-добре преди сега всички вият

лъв
Мнения: 371
Регистриран на: 14 авг 2009 18:46
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот лъв » 13 окт 2012 16:06

По-нагло,по-античовешко,по-лъжкиво и по-крадливо управление от герберастите сме нямали никога! Оня ден в Калофер са взели 2 процента на частичните избори! Ще ги изметем тия дянковско-пожарникарски,цвинокиовски разбойници!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Потребителски аватар
gushtera
Мнения: 280
Регистриран на: 13 юни 2009 22:18
Контакти:

Re: ''Спахте ли добре господин Дянков?

Мнениеот gushtera » 13 окт 2012 16:11

Комунистическите и турски гадове напъплиха отново из форума...много смели станаха отново, след като оградоха и съсипаха държавата, нещастници.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], slash1912 и 44 госта