Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22961
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот NOMER14 » 21 яну 2024 00:06

ReBorn1982 написа:Тоя финален Мастърс, който спечели, беше без участието на няколко топ играча тогава - Джокович, Надал (контузи се още в първия мач и се оттегли), Мъри, Вавринка ..... така че нивото му беше по-скоро АТР 500.

Да, така беше.
Зобането довежда до контузии в края на сезона.

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот HoUs4oOL » 22 яну 2024 00:40

Искам да отбележа, че мача между Рибакина и Блинкова ми показа ново дъно в женския тенис, все мислех, че няма с какво да ме учуди тази пантомима, но това, което сътвори Рибакина в третия сет и в последвалия тайбрек ме потресе дълбоко. Не можех да проумея как е възможно тенисистка, висока 1,84 да играе така, особено пък с опита, който вече Рибакина би трябвало да има, просто покъртително зрелище.
Специални думи и за Онс Джабур, да те изхвърли 16 годишно дете е особено постижение. Впрочем, Андреева наистина изглежда доста добре, миналата година загуби много мачове, защото просто тялото ѝ не издържаше в решителните сетове, ако тази година успее да задържи едно ниво около Топ40, догодина може да направи интересни неща.

А Мъри както изглежда изигра последния си мая в Австралия... Най-голямата несправедливост в тениса ще си остане факта, че така и не успя да спечели тази титла. Колко ме е яд, че толкова силно се напъна, за да завърши първи в края на 2016, което явно му разказа играта на тялото. Ако беше останал здрав, ако играеше, както играеше през 2016, най-вероятно 3 или най-малко 2 от четирите Шлема през 2017 щяха да са негови...
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

ihtiandar
Мнения: 601
Регистриран на: 30 юни 2016 22:32
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот ihtiandar » 22 яну 2024 13:28

Iga Swiatek-чудно ми е къде тук има,,н",за да я казват и пишат ШвьоНтек???
Към коментаторите - казва се само фамилията на играча.Двете имена се казват ако има 2ма с еднакви първи.Абе мода ли е , знания ли показвате , пред кого?

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22961
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот NOMER14 » 22 яну 2024 13:55

ihtiandar написа:Iga Swiatek-чудно ми е къде тук има,,н",за да я казват и пишат ШвьоНтек???

За присъщите особености на полския език са използвани диакритически знаци, добавени към някои от стандартните латински букви.
Опашката под Ą и Ę исторически означава назално произношение; на български и руски се предава чрез вмъкване на H или M (ако е преди B или P), дори ако сега няма нищо наистина назално в произношението.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13616
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 22 яну 2024 20:17

HoUs4oOL написа:Ако беше останал здрав, ако играеше, както играеше през 2016, най-вероятно 3 или най-малко 2 от четирите Шлема през 2017 щяха да са негови...


Изказване, което е по-скоро пристрастно, но не граничи с какво наистина би се случило. Мъри през 2016 надхвърли себе си и въпреки това спечели само един шлемов. Бе разпилян на другите два финала, а на УСО бе спрян от Нишикори. :lol: Какво те кара да мислиш, че би подобрил това през 2017 и особено да надделее над Надал и Федерер? Единствения тенисист, който е доказал, че може да бъде считан за фаворит срещу тях, когато е на 100% е Джокович и то не непременно винаги и на всяка настилка.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18125
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот kingofpop » 23 яну 2024 00:32

Алкараз и Синер в момента играят брутален тенис и е истинско удоволствие да се гледат. Да видим дали Новак ще успее да ги надхитри :D :D не вярвам да успее, защото ще трябва да ги бие и двамата, ако успее Евала. Карлос е сигурен финалист от долната част, ще помете и Саша и Медведев. Още повече, че има да си връща на Данил за ЮС Оупън, а съм забелязал, че Карлос е като Рафа и Новак :D супер злопаметен и някой като го бие после е супер мотивиран и не му оставя много шансове
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13616
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 23 яну 2024 10:11

kingofpop написа:Алкараз и Синер в момента играят брутален тенис и е истинско удоволствие да се гледат. Да видим дали Новак ще успее да ги надхитри :D :D не вярвам да успее, защото ще трябва да ги бие и двамата, ако успее Евала. Карлос е сигурен финалист от долната част, ще помете и Саша и Медведев. Още повече, че има да си връща на Данил за ЮС Оупън, а съм забелязал, че Карлос е като Рафа и Новак :D супер злопаметен и някой като го бие после е супер мотивиран и не му оставя много шансове


Да, за Новак ще е много голямо предизвикателство да бие Синер и Алкарас back to back. Разбира се това не е като да биеш Роджър и Рафа ала УСО 2011, но е достатъчно близо, предвид, че Ноле е в пенсионна възраст и в това си състояние е почти на нивото на двамата младоци и предвид, че ще трябва да ги отстранява в поредни срещи, прави трудността още по-голяма. За него да завоюва 25-ата срещу баш най-добрите от новото поколение ще е велико.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18125
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот kingofpop » 24 яну 2024 16:49

Ха, прогнозата ми този път отиде в канала :mrgreen: не очаквах, че след 2 тежки пет сетови мача ще видим Саша на най-високото му ниво, буквално. Браво на Саша, Карлос не беше на себе си, но Саша заслужи победата.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2415
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 24 яну 2024 17:33

Карлито по- малко да говори пред журналисти и да излиза на корта с план в главата. Приказки от сорта- аз играя за публиката, не вървят. Два сета пропиля, първия на франзела. Трябваше поне в един подготвителен турнир да участва преди АО. Поздравления за играта на Зверев, очакваме силен мач и срещу Мечето
Изображение

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17817
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот pomiqrat » 24 яну 2024 19:49

2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта