Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
IchWill
Мнения: 38
Регистриран на: 26 юни 2016 19:21
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот IchWill » 27 яну 2017 12:22

Йордан Божинов отново пусна един от своите бисери. Според него "топката е като афро глава в диско ерата" :lol:
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше покрай магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 27 яну 2017 16:00

Щастлив съм, че днес бях почивка и успях да се насладя на мача! 8-) Горд съм, че Григор игра 1/2 финал на АО и го изигра по този начин! Огромно УВАЖЕНИЕ за ГРИШО! Невероятен мач с Рафа, който влиза в групата на мачовете Надал-Вердаско, Вавринка-Джокович и др. Най-добрият мач на АО '17 и дори финалът няма да може да го бие. Не се предаде, не падна духом в нито един момент. Такива мачове се решават в няколко точки и днес Рафа спечели точно тези топки. Ключовият момент бе при 4-3 за Надал и 15-40, когато испанецът просто изригна със сервисите си и не даде шанс на Гришата :oops: Както и да е, можем да бъдем само горди от играта на Димитров. Дано това е само началото на една успешна 2017г, в която ще видим много титли над главата му.

В неделя нов епизод Федерер-Надал. Без съмнение Рафа е фаворит, просто Роджър психически губи двубоя още преди да е започнал. Роджър знае, че трябва да покаже най-доброто, да взима рано топката и дори това може да не е достатъчно. Да не говорим, че формата на испанеца в момента е невероятна. Надявам се и сервисът на моя човек да влиза, за да се получи интересен мач :)

bel18ve or h15toric ? :)

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот HoUs4oOL » 27 яну 2017 16:01

Джокович и Мъри са виновни за тази перверзия, върнаха тениса в първи клас.............
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 27 яну 2017 16:17

TodorT написа:
В неделя нов епизод Федерер-Надал. Без съмнение Рафа е фаворит, просто Роджър психически губи двубоя още преди да е започнал.

Финалът няма да се реши от психиката, а от изхода на разиграванията на бекхенда на Федерер. Днес Димитров до голяма степен удържа форхенда на испанеца със своя бекхенд, въпреки че направи и доста грешки. Честно казано мен ме съмнява, че швейцарецът ще е на нивото на българина при тези размени, а тактиката на Надал няма да се промени.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 27 яну 2017 16:28

Groucho написа:
TodorT написа:
В неделя нов епизод Федерер-Надал. Без съмнение Рафа е фаворит, просто Роджър психически губи двубоя още преди да е започнал.

Финалът няма да се реши от психиката, а от изхода на разиграванията на бекхенда на Федерер. Днес Димитров до голяма степен удържа форхенда на испанеца със своя бекхенд, въпреки че направи и доста грешки. Честно казано мен ме съмнява, че швейцарецът ще е на нивото на българина при тези размени, а тактиката на Надал няма да се промени.


Федерер не може да играе срещу Надал. Тактиката с ранно взимане на топката е много рискова. Бекхендите на Гришо днес бяха много стабилни, натискаше здраво с тях, а Роджър ще предпочита да играе повече слайс, което ще даде време на Рафа да се подготви и за форхенд по обратния диагонал. Днес Гришо стигна невероятни топки, а Роджър няма енергията да гони унищожителни форхенди. Федерер ще излиза на мрежата, ще търси бързо развитие на нещата, но Рафа наказва всяко излизане, което не е перфектно подготвено. Всичко зависи и от сервиса на Роджър, но честно казано не съм оптимист Федерер да бие в 3/5 Рафа в неделя. Е, като се има предвид, че се съмнявам в Маестрото още от трети кръг и той все ме опровергава, то нека и в неделя е така и да видим 18-та титла от Шлема :)

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот HoUs4oOL » 27 яну 2017 16:29

TodorT написа:bel18ve or h15toric ? :)

Ето, започна се, Мъри, нещастнико безподобен............... :x
Не може ли извънземни да изпарят целия тенис комплекс тая нощ. :mrgreen:
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Niksh0 » 27 яну 2017 16:38

Григор и Надал направиха не само мача на турнира, но и един от най-качествените за последните години изобщо. Респект и за двамата. Няма как да не се изяждам от яд, че Григор не успя, а беше толкова близко, наистина епична битка беше. Сега не му остава друго освен да извлече позитивите от представянето си, да вдигне главата и да спечели турнира в София, а там залата трябв да се пръска и да кънти.

HoUs4oOL написа:Джокович и Мъри са виновни за тази перверзия, върнаха тениса в първи клас.............

Трябва да си голям мазохист, че да предпочиташ да гледаш безкрайни и безцелни връщания на топката от основната линия между тия двамата. Федерер много точно се изказа на едно от интервютата си, че тениса преди беше по-различен, по-динамичен, с много повече излизания на мрежата, повече техника. Сега е все повече едно блъскане от основната линия и е хубаво, че все още има макар и малко играчи, които да разнообразяат играта.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 27 яну 2017 16:43

TodorT написа:Е, като се има предвид, че се съмнявам в Маестрото още от трети кръг и той все ме опровергава, то нека и в неделя е така и да видим 18-та титла от Шлема :)

Федерер, Надал и Джокович винаги ще имат шанс за титла от ГШ, докато участват в турнирите и не са прератили състезателните си кариери. Без значение от имената и възрастта на конкурентите.

Иначе, статистиката, пусната в Кафето показва, че и Григор, и Надал са на плюс по отношение на уинърите и непредизвиканите грешки. Сравнително рядко се случва в един мач и двамата участници да са с такива положителни показатели. Много качествен полуфинал.

Изображение

Преди жребия очаквах четвъртфинал от нашия, като видях Джокович си казах - до него, Димитров приключва с полуфинал. Бях отписал Григор и за постоянно присъствие в топ 10 в ранглистата. В последните месеци сякаш е друг играч, дано запази тази сериозност и форма за дълго време, големите успехи ще дойдат.

Потребителски аватар
IchWill
Мнения: 38
Регистриран на: 26 юни 2016 19:21
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот IchWill » 28 яну 2017 12:46

Niksh0, не му обръщай внимание. Сигурно гледа тенис отскоро и не е имал удоволствието да наблюдава сблъсъците между двамата. Аз съм за bel18ve 8-)
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше покрай магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 28 яну 2017 20:56

HoUs4oOL написа:Джокович и Мъри са виновни за тази перверзия, върнаха тениса в първи клас.............


Мъри не е фактор, но дъртият швейцарец идеално се възползва от слабия Джоко, иначе пак щеше да яде много бой, както обикновено. Сега може да спечели бая калитарска титличка .....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта