България без Казийски

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Ivanov84
Мнения: 145
Регистриран на: 07 май 2009 21:23
Контакти:

България без Казийски

Мнениеот Ivanov84 » 13 май 2012 10:14

Вчера (в 3я гейм) се получи нещо като трейлър какво ще представлява българският национален отбор без Казийски в едно (немного далечно) бъдеще.Аз поне не съм оптимист.Когато Константинов играеше,реално бяхме отбор в топ 3 на света,наистина световна сила.Сега потенциала и качествата ни реално са за 5-8 места,но то и последните 2 години си го показват това нещо.От 2007 насам градацията на отбора върви убедително надолу,и на това не може повлияе никой треньор просто защото процесите са много по дълбоки-пада качеството и класата на националните състезатели на поста посрещач,а и в момента нямаме характери като Пламен и Пушката.

Друг притеснителен факт е разпределянето.Всички знаем-Жеков няма алтернатива.Жеков е на 32,колко мислите че му остава да играе още-4,5 години най много?Георги Братоев игра прилично в груповата фаза,но срещу първия сериозен отбор срещу който се изправихме беше трагичен.Това не е негова вина разбира се,но е факт.А един ДОБЪР разпределител не се изгражда за 1 или 2 години,това е продължителен процес.Ние ВЕЧЕ сме закъснели да намерим алтернатива на Жеков,друг е въпросът че не е функция на националния отбор да бъде училище,но по тази тема ще трябва да коментирам федерацията и "развитието" на детските школи у нас,а не ми се занимава.Безсмислено е,и това е най голямата драма-играят си на смяна на треньори,играчи и т.н. но проблема никога не се решава кардинално.

А какъв е проблема?Радо?Смяната на Матей?Липсата на класни посрещачи?Сервисът на Гроцер?

Проблемът е че във волейбола е пълната мизерия,липсват пари които да се влагат за развитие(защото иначе пари за крадене винаги има),не се обръща достатъчно внимание на детските школи и популяризацията на този спорт,в техническо,финансово и качествено отношение имаме едно от НАЙ-СЛАБИТЕ вътрешни първенства в Европа.
Незнам.Трябва да се почне от основите,но мафията наречена Волейболна Федерация не я интересува това.

Обречени сме и това е тъжната истина.И не пишете "да свалим Лазаров и мафията" защото това са си едни форумни мнения които на практика нито влияят,нито означават нещо нито дори изразяват някакви намерения.Нищо не може да се направи от външни хора като обикновените фенове.Това е реалността.На теория можем да повлияем на правителството,а то-на мафиотите от БФВ но теориите затова са теории.

Затова радвайте се на Радо,на Матей,на Жеката и на Алексиев,защото (при цялото ми уважение към "младите таланти" Пенчев,Златан Йорданов,Драгиев,Братоев,Димитров и т.н.) след време ще ни останат само хубавите спомени какъв отбор сме имали с какви играчи.

Също като футбола,също като ВСЕКИ ЕДИН друг спорт в тази разпадаща се мафиотизирана държава.

slavia1913
Мнения: 478
Регистриран на: 06 авг 2008 20:29
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот slavia1913 » 13 май 2012 10:27

Мдам смяната на Матей в 3тия гейм беше катализатора на това, че изпуснахме гейма. Има истини в твоите думи, просто играчи като Пламен и Евгени вече трудно ще се намерят. Владо пък не му се играе ли за националния, но в сравнение това, което прави в Италия, тук е посредствена работа.
Не мисля, че Братоев беше чак такъв виновник, колкото това, че за поредна година посрещането ни беше отвратително, а блока отново беше на принципа тука има тука нема.

Ivanov84
Мнения: 145
Регистриран на: 07 май 2009 21:23
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот Ivanov84 » 13 май 2012 10:40

slavia1913 написа:Мдам смяната на Матей в 3тия гейм беше катализатора на това, че изпуснахме гейма. Има истини в твоите думи, просто играчи като Пламен и Евгени вече трудно ще се намерят. Владо пък не му се играе ли за националния, но в сравнение това, което прави в Италия, тук е посредствена работа.
Не мисля, че Братоев беше чак такъв виновник, колкото това, че за поредна година посрещането ни беше отвратително, а блока отново беше на принципа тука има тука нема.
Може би не си проверявал статистиките,но на този турнир имахме най читавото посрещане от 4 години насам.Но както писах в първия си пост,проблемите са много по дълбоки от това кой как е играл в еди кой си мач.

Потребителски аватар
Кролик
Мнения: 1996
Регистриран на: 26 сеп 2010 18:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот Кролик » 13 май 2012 10:44

Иванов, не съм съгласен с теб. Аз не харесвам Жеков като разпределител, прекалено еднообразен е. Братоев се справи на ниво, с малко повече мачове ще придобие самочуствие и ще е доста по-добър.
Проблема снощи беше в ужасяващото посрещане и в липсващия блок. Момчетата не успяха да влязът в ритъм, а Владо Николов и Казийски изгубиха мотивация. Всеки състезател има такива моменти. Дай да не правим трагедия от тази загуба.
Дали новите са достатъчно добри ?! Ще видим, дай боже. Със сигурност не трябва да живеем в заблуда, че сме страна с милиони таланти. Рано или късно ще имаме чувствителен спад в класата ...
Мафии, протежета и т.н. няма да коментирам. Глупава държава сме, това е ясно. Логика в дейстивята на отговорните институции не търсете, няма да намерите.
Майката: Защо вчера си подарил на баба си за рождения ден футболна топка ?
Момчето: А тя защо все книги ми подарява ?

Ivanov84
Мнения: 145
Регистриран на: 07 май 2009 21:23
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот Ivanov84 » 13 май 2012 10:54

Кролик написа:Иванов, не съм съгласен с теб. Аз не харесвам Жеков като разпределител, прекалено еднообразен е. Братоев се справи на ниво, с малко повече мачове ще придобие самочуствие и ще е доста по-добър.

Братоев просто е едно младо момче което го хвърлиха в първите редици на фронта.Това е ясно.Жеков е много по-добър от него и това също е ясно.Пранди,Камило Плачи,Радо,Веласко и всеки специалист който разбира от волейбол може да го потвърди и го е потвърждавал.

Кролик написа:Проблема снощи беше в ужасяващото посрещане и в липсващия блок.

България-63% позитивно и 40% перфектно посрещане.Германците са ни направили 4 аса.
Германия-65% позитивно и 31% перфектно посрещане.Ние сме им направили 6 аса.
Не дъвчете едно и също клише моля ви,превъзхождахме всеки един противник на посрещане в този турнир.

За останалите неща съм съгласен.

Валери
Мнения: 176
Регистриран на: 09 май 2010 18:38
Skype: kpeatop
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот Валери » 13 май 2012 11:04

Въпрос: Защо не използваме мръсни практики в играта си? Бернардо Резенде цирк ще направи за непочистено място на терена, с някой ще се скара, но ще накъса играта и ще спре поредна серия на сервис. Ще каже на играчите си да паднат в конкретен мач, но ще стигне до финала и ще го спечели. Това вече е станало приом в играта на всеки тактически грамотен тим - било той национален или клубен. Защо дори това което ми се струва най-лесно не сме го овладели още?

Потребителски аватар
milan199440barca
Мнения: 3615
Регистриран на: 04 мар 2011 19:20
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот milan199440barca » 13 май 2012 11:09

Ivanov84 написа:България-63% позитивно и 40% перфектно посрещане.Германците са ни направили 4 аса.
Германия-65% позитивно и 31% перфектно посрещане.Ние сме им направили 6 аса.
Не дъвчете едно и също клише моля ви,превъзхождахме всеки един противник на посрещане в този турнир.

Може ли линк за тази статистика, защото и на мен ми се видя снощи, че посрещането на германците бе по-добро.
Don't drink and drive, don't smoke and fly, take LSD and TELEPORT!!!

A.G
Мнения: 106
Регистриран на: 30 апр 2009 14:46
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот A.G » 13 май 2012 11:31

Събуждам се, пускам гонг и гледам "национална трагедия". Навсякъде всичко залято от загубата ни срещу Германия . Радо напуска! Как ще сме без Казийски!Какво толкова е станало не разбирам?Паднахме от един много добре сработен отбор със уникален сервиз, страхотно посрещане и защита?Жеков го нямаше и си пролича в най - решителния мач.Паднали са момчетата , но ще се изправят.Всички ни боли и смятахме че на родна почва ще мачкаме наред , но не стана.За мен липсва на играчи и на психика реши мача.В Германия турнира го взимаме и сме на Олимпиада.И ако там не можем тогава да се решава нещо кардинално , но и който и да е ,не мисля че ще направи чудеса без добър разпределител.

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот marmi52 » 13 май 2012 11:46

8-)

Просто с Матей сме един отбор, а без него сме съвсем друг. Вчера това се видя най-добре.
Докога Матей ще ни носи на гърба си ?! Не се ли срамуват нашите национали, че им липсва мъжество и решителност във важните моменти ?!
Сега е лесно да уволним треньора .. За кой път вече ... ? Ще махнем Радо - ок. ! А, после ?! ... Откъде ще вземем нови волейболисти с мъжки характери ?! Няма ли пак да са същите, които играха вчера ?! Дори Господ да слезе на земята, когато си мишка по душа - такъв ще си останеш !
Съжалявам, че съм толкова остър, но това не е първия провал на нашите волейболисти, когато всички погледи са вперени в тях. Такива имаше и преди Стойчев и (убеден съм !) ще има и занапред, ако не променим психиката си.
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

A.G
Мнения: 106
Регистриран на: 30 апр 2009 14:46
Контакти:

Re: България без Казийски

Мнениеот A.G » 13 май 2012 12:04

Ако смяташ че Матей има психика жестоко се лъжеш.Има страхотни качества , но не и психика.Владо Николов е друго нещо той си е уникален волейболист.Матей посрещането му никога не е било на ниво.Докато беше Пламен той беше слабото звено в отбора при посрещане.


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта